جریان صدر: مقتدی‌صدر در ایران تهدید نشده است
۹۴۱۳۱۹
۳۰ آذر ۱۳۹۸ - ۰۳:۴۵
۱۲۶۰۵
جریان صدر جمعه شب اخبار منتشره در رسانه‌های سعودی در مورد تهدید شدن «مقتدی صدر» در ایران را تکذیب کرد.

ایرنا: جریان صدر جمعه شب اخبار منتشره در رسانه‌های سعودی در مورد تهدید شدن «مقتدی صدر» در ایران را تکذیب کرد.

به گزارش پایگاه خبری السومریه نیوز عراق، جریان صدر همچنین اعلام کرد؛ به کلاه آبی‌ها که نیروهای نظامی این جریان هستند، دستور داده شده تا تأمین امنیت میدان التحریر بغداد را به نیروهای امنیتی واگذار کنند.

جریان صدر: مقتدی‌صدر در ایران تهدید نشده است

در بیانیه ای که جریان صدر منتشر کرده،‌ آمده است: بر اساس دستورات مقتدی صدر، کنترل ورودی منطقه قرطبه واقع در خیابان محمد القاسم به سمت میدان الطیران و ورودی میدان النصر واقع در خیابان سعدون به سمت میدان تحریر بغداد به نیروهای امنیتی واگذار می شود.

پیش‌تر نیز نیروهای کلاه آبی وابسته به جریان صدر از منطقه برپایی اعتراضات در مرکز بغداد خارج شده بودند و گزارش رسانه های عراق حاکی است که هیچ اثری از کلاه آبی ها در میدان تحریر و اماکن پیرامون آن وجود ندارد.

جریان های سیاسی عراق توافق کرده اند که با کمترین هزینه مالی و تبعات نگران کننده سیاسی، نامزد جدید نخست وزیری برای مدت شش ماه تا یکسال برگزیده شود و این نخست وزیر جدید، فضا را برای برگزاری انتخابات زودهنگام فراهم کند.

تاکنون اسامی مختلفی برای تصدی پست نخست وزیری عراق در رسانه ها مطرح شده که جریان صدر و هواداران آن در تظاهرات بغداد و دیگر شهرهای عراق به نام تظاهرکنندگان با همه آنها اعلام مخالفت کرده اند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
France
07:25 - 1398/09/30
اره معلومه اصلا قائم نشده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج