قائم‌مقام جدید وزارت‌خارجه آمریکا سوگند یاد کرد
۹۴۱۶۱۹
۳۰ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۲
۴۰۹۰ 
قائم مقام جدید وزارت خارجه آمریکا روز شنبه در برابر وزیر خارجه این کشور سوگند یاد کرد.

خبرگزاری فارس: «استفان بیگان» روز شنبه به عنوان قائم مقام جدید وزارت امور خارجه آمریکا سوگند یاد کرد.

«مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا در پیامی در توئیتر نوشت: «"استفان بیگان" قائم مقام جدید وزارت امور خارجه است. مفتخریم که شاهد ادای سوگند وی بودیم.»

قائم‌مقام جدید وزارت‌خارجه آمریکا سوگند یاد کرد

وی اضافه کرد: «همانطور که قبلا گفتم،‌ وی واقعا همان چیزی است که ما نیاز داریم تا پیشروی سیاست خارجی را حفظ کنیم که باعث پیشبرد منافع آمریکا بوده و امنیت ما را تضمین می‌کند.»

انتصاب بیگان از آن جهت برای دولت ترامپ مهم است که از یک‌سو، انتصاب «جان سالیوان»، نفر دوم وزارت خارجه آمریکا به‌عنوان سفیر این کشور در روسیه تائید شده و از دیگر سو، احتمال دارد که مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا قصد شرکت در رقابت‌های انتخاباتی مجلس سنا را داشته باشد.

نکته مهمی که در خصوص لزوم انتصاب بیگان وجود دارد آن است که با منصوب شدن معاون وزیر خارجه آمریکا به عنوان سفیر این کشور در روسیه، نفر سوم وزارت امور خارجه کسی نیست جز «دیوید هیل»، کسی که در جریان تحقیقات در مورد استیضاح ترامپ بر سر رسوایی اوکراین‌گیت نامش مطرح بود و پشت درهای بسته شهادت هم داد. اگر پامپئو به‌خاطر رقابت در انتخابات سنا کنار می‌رفت و بیگان هم منصوب نشده بود، این هیل بود که سکان وزارت امور خارجه آمریکا را به‌عنوان سرپرست در دست می‌گرفت.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج