ورود اَبر تاکسی هوشمند به جام جهانی فوتبال قطر
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_ 4
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_2
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۹۴۲۴۲۷
۰۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۹
۶۰۳۹
خودرو‌های بدون راننده فولکس واگن در حال ورود به خیابان‌ها هستند و این بار نخستین مقصد آن‌ها بازار امریکا نیست و در عوض ساکنان خاورمیانه برای اولین بار در جهان سوار بر تاکسی‌های بدون راننده می‌شوند. فولکس واگن این هفته اعلام کرد که در نظر دارد ناوگان خودرو‌های برقی و خودران را که به راننده یا دستیار انسانی نیاز ندارند برای جام جهانی ۲۰۲۲ فوتبال وارد خیابان‌های قطر کند.

روزنامه ایران: خودروهای بدون راننده فولکس واگن در حال ورود به خیابان‌ها هستند و این بار نخستین مقصد آنها بازار امریکا نیست و در عوض ساکنان خاورمیانه برای اولین بار در جهان سوار بر تاکسی‌های بدون راننده می‌شوند. فولکس واگن این هفته اعلام کرد که در نظر دارد ناوگان خودروهای برقی و خودران را که به راننده یا دستیار انسانی نیاز ندارند برای جام جهانی 2022 فوتبال وارد خیابان‌های قطر کند. این اتفاق یک تصمیم تصادفی نیست و کشور عربی مذکور از سال‌ها قبل سرمایه‌گذاری مشترک را آغاز کرده بود تا در نهایت بتواند این سرویس را در اختیار تماشاچیان مسابقات فوتبال قرار دهد.

ورود اَبر تاکسی هوشمند به جام جهانی فوتبال قطر

شرکت تویوتا که از بزرگترین رقبای فولکس واگن محسوب می‌شود تصمیم گرفته است در المپیک 2020 توکیو از برخی فناوری‌های هوشمند و خودران استفاده کند. ولی فولکس واگن ادعا کرده است که برای نخستین بار در تاریخ، تماشاچیان مسابقات جام جهانی فوتبال می‌توانند سوار بر اتومبیل‌هایی شوند که راننده ندارند. این خودروساز آلمانی در کنفرانس مطبوعاتی این هفته توضیح داد که تاکسی‌های خودران آن مبتنی بر مدل مفهومی خودروهای برقی این شرکت ساخته شده‌اند که پایه ون‌های برقی فولکس واگن را شکل می‌دهند و قرار است در آینده نزدیک به تولید انبوه برسند.

ورود اَبر تاکسی هوشمند به جام جهانی فوتبال قطر

فناوری ویژه‌ای که برای تاکسی‌های هوشمند جام جهانی 2022 در نظر گرفته شده است «سطح 4» سیستم خودروهای خودران را در خود جا داده است و به عبارت دیگر می‌توان گفت تمام تاکسی‌هایی که به این شکل تولید می‌شوند، به هیچ گونه نیروی انسانی برای حرکت نیاز ندارند و حتی در صورت بروز خطا می‌توانند براحتی آن را برطرف کنند. تمام فناوری‌هایی که تحت عنوان «سطح 4» برای خودروها ارائه می‌شوند کاملاً هوشمند هستند و با وجود این در شرایط لازم انسان می‌تواند کنترل آن را در اختیار بگیرد و پشت فرمان بنشیند.

به گفته شرکت فولکس واگن، سال آینده آزمایش‌های بسته این وسایل نقلیه در خیابان‌های اختصاصی شرکت آلمانی آغاز می‌شود و سپس در سال 2021 میلادی پیش از آغاز بزرگترین رقابت جهانی فوتبال، مرحله نهایی آزمایش روی تاکسی‌های خودران به پایان می‌رسد. در این میان فولکس واگن با مقامات محلی برای پیاده‌سازی زیرساخت‌های فیزیکی و دیجیتالی وارد مذاکره شده است تا از عملکرد درست وسایل نقلیه طبق برنامه‌‌ریزی‌های قبلی اطمینان حاصل کند.

این بزرگترین تحولی است که در عرصه تاکسیرانی جهانی صورت می‌گیرد و اگر همه چیز طبق برنامه‌های قبلی پیش برود، خودروهای خودران بزودی در دیگر کشورها هم عرضه می‌شوند. البته قرار است در سال‌های نخست خودروهای خودران مسیرهای طولانی و پیچیده را طی نکنند و در عوض، در مسیرهای ساده و از پیش تعیین شده مسافران را به مقصد برسانند. به‌عنوان مثال پیش‌بینی شده است که در استادیوم‌های مخصوص جام جهانی 2022 قطر این تاکسی‌ها بین هتل‌های اصلی و محل برگزاری مسابقات رفت و آمد کنند. تمامی تاکسی‌های هوشمند مخصوص جام جهانی از طریق یک مرکز هوشمند کنترل می‌شوند و به هیچ وجه اجازه خروج از مسیر تعیین شده را ندارند. در این میان مسافران می‌توانند فرمان‌های صوتی را به خودرو انتقال دهند و به‌عنوان مثال از او بخواهند در نیمه راه بایستد تا آنها پیاده شوند، یا برای آنها موسیقی مورد علاقه را پخش کند.

طراحی و ساخت نخستین تاکسی‌های هوشمند جهان که در جام جهانی 2022 مورد استفاده قرار می‌گیرند به‌دنبال همکاری مشترک «مؤسسه سرمایه‌گذاری قطر» و شرکت فولکس واگن انجام می‌شود و قرارداد منعقد شده بین این دو مرکز به گونه‌ای است که خودروساز آلمانی ناوگان کوچکی از تاکسی‌های خودران را در پایتخت این کشور عربی ارائه می‌کند.

تاکسی‌های هوشمند مسابقات جهانی فوتبال ID Buzz ندارند و این طور که شرکت سازنده اعلام کرد، در مجموع قرار است 35 دستگاه از آنها وظیفه حمل و نقل مسافران را در مسیرهای تقریباً مشخص در دوحه در اختیار بگیرند و سرویس‌های مختلف را به مسافران ارائه دهند. در این میان همچنین قرار است 10 دستگاه اتوبوس خودران اسکانیا هم برای حمل و نقل گروه‌های بزرگ افراد به کار گرفته شوند. توجه داشته باشید نزدیک‌ترین استادیوم برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال تا مبدأ حرکت این تاکسی‌ها 15 کیلومتر فاصله دارد و به همین خاطر می‌توان گفت این نخستین باری است که تاکسی‌های خودران مسیر طولانی تا این اندازه را در خیابان‌های شهری طی می‌کنند.

فولکس واگن می‌گوید که قطر «نخستین سیستم حمل و نقل عمومی عاری از انتشار آلاینده‌ها، مجهز به خودروهای کاملاً خودران و برقی» را در اختیار دارد و این ناوگان همزمان با «بزرگترین رویداد ورزشی جهان» در اختیار مردم قرار می‌گیرد. مسابقات جام جهانی فوتبال همواره در نیمه‌‌های سال برگزار می‌شود و این بار برای نخستین بار از تاریخ 21 نوامبر تا 18 دسامبر 2022 در کشور قطر برگزار خواهد شد.

انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:39 - 1398/10/03
وما هنوز اندر خم پراید وپیڪان مانده ایم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۳
به ماشینای ما که نمیرسن بجز راننده باید دو نفرم باشن چون با این کیفیت ماشینا هر جاموند باید اون دو نفر هولش بدن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۳
چقد اینا بی فکرن دارن اشتغال زدایی میکنن
Iran, Islamic Republic of
10:42 - 1398/10/03
ببین اینا به چی فکر میکنن
اونوقت ما دنبال راکتور هسته ای و جنگ میگردیم مرگ بر آمریکا
Iran, Islamic Republic of
10:43 - 1398/10/03
ببین اینا به چی فکر میکنن
اونوقت ما دنبال راکتور هسته ای و جنگ میگردیم مرگ بر آمریکا....
پاسخ ها
اکبری
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۳
آقای پاکدل ژانی ها اول ریاضتشان را بمدت چهل سال کشیدند تا به اینجا رسیدند و قطریها هم که پول زیادی دارند و دیگر هیچ ندارند و به موقعش عربستان یا امریکا صاحب پولهاشون خواهند شد
Poland
11:07 - 1398/10/03
قطر ماشین هوشمند داره اونوقت ما برای ثبت نام پراید با تحویل نا معلوم و قیمت نجومی تو صف هستیم .‌‌‌‌‌‌‌...
Iran, Islamic Republic of
12:34 - 1398/10/03
آقای اکبری ما هم کل نفت وو گاز و پتروشیمی و همه چی داریم. ولی علم صفر ..لااقل کشورهای عربی بلدن چطور خرج کنن . اینجا فقط دزدی اختلاس پس لطفا نظر الکی نده
Iran, Islamic Republic of
16:51 - 1398/10/03
واقعا ادم زبونش بند میاد.تولید ملی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش ریحان 1
فرش تارنگ_1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_3
فرش ریحان 3
فرش تارنگ_3
اپیلاسیون نانا 3
فرش تارنگ_4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
فرش ریحان 4
شیرآلات زمانی_2
فرش تارنگ_2
فرش ریحان 2
اپیلاسیون نانا 2
کالابرد_فوترموبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
استیل رگال_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر داخلی
فنی آتل_فوتر
استیل رگال_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
دکتر قدیمی_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
کالابرد_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
شفا_فوتر
فرش تارنگ_فوتر