وضع مالی ایرانی‌ها به روایت اعداد
۹۴۳۱۳۶
۰۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۸
۷۶۷۷
بیشتر مردم ایران موجودی حساب بانکی‌شان زیر یک‌میلیارد تومان است و تنها یک‌هزارم حساب‌های بانکی شخصی متعلق به میلیاردرهاست. به جز این، از هر ١٠‌هزار خودرویی که در خیابان‌های ایران تردد می‌کند، فقط سه خودروی بنز است و.... این اطلاعات را مرکز پژوهش‌های مجلس به تازگی منتشر کرده است.

روزنامه شهروند: بیشتر مردم ایران موجودی حساب بانکی‌شان زیر یک‌میلیارد تومان است و تنها یک‌هزارم حساب‌های بانکی شخصی متعلق به میلیاردرهاست. به جز این، از هر ١٠‌هزار خودرویی که در خیابان‌های ایران تردد می‌کند، فقط سه خودروی بنز است و.... این اطلاعات را مرکز پژوهش‌های مجلس به تازگی منتشر کرده است و با اعداد و ارقام چشم‌اندازی از وضع مالی و اقتصادی ایرانی‌ها ترسیم می‌کند.

میراث بدهی برای نوزادان ایرانی

هر نوزادی که در سال ٩٨ متولد شده یا به دنیا می‌آید، حداقل هشت‌میلیون تومان بدهی عمومی انباشته به ارث می‌برد و هر ایرانی همین امسال فقط یک‌میلیون تومان بدهی بودجه‌ای دارد.

سفر خارجی بیشتر ایرانی‌ها به کدام کشورهاست؟

٨٥‌درصد سفر خارجی ایرانی‌ها به کشور‌های ارزان است که بیشتر آن‌ها کشور‌های همسایه و منطقه هستند و ١,٦‌درصد از سفر خارجی ایرانی‌ها به تایلند است.

درآمد مردم ایران از سود بانکی

بانک‌های ایرانی به‌طور میانگین سالانه ٢,٥‌میلیون تومان سود به شهروندان ایرانی پرداخت می‌کنند. این رقم پنج برابر یارانه نقدی است که مردم ایران می‌گیرند.

وضع مالی ایرانی‌ها به روایت اعداد

میلیاردر‌های ایران چند حساب بانکی دارند؟

یک‌هزارم حساب‌های بانکی شخصی موجودی بالای یک‌میلیارد تومان دارند. ولی الله سیف، رئیس سابق بانک مرکزی در سال ٩٥ گفته بود ٤٤٧‌میلیون حساب بانکی در بانک‌های ایران وجود دارد که از این تعداد ٤٣٩‌میلیون حساب مربوط به اشخاص حقیقی است. با فرض ثابت‌بودن حساب‌های شخصی بالغ بر ٤٣٩‌هزار حساب بانکی متعلق به پولدارهاست.

ایرانی‌های بنزسوار

از هر ١٠‌هزار خودروی موجود در ایران فقط سه خودرو بنز‌های مدل ٢٠١٠ به بالا هستند و از هر ١٠٠‌هزار خودرو تنها هفت خودرو بنز‌های مدل بالای ٢٠١٥ هستند. طبق آمار‌های رسمی بالغ بر ٢١‌میلیون خودرو در کشور پلاک شده است که با این حساب می‌توان گفت حدود ٦٥٠٠ بنز بالای سال ساخت ٢٠١٠ داریم.

بودجه امنیت هر ایرانی چقدر است؟

به ازای هر شهروند ایرانی در لایحه بودجه ٩٩ مبلغ ٨٢٤‌هزار و ٨٥٢ تومان بودجه امنیتی پرداخت می‌شود و سهم هرنفر از بودجه قضائی ١٥٤‌هزار و ٨٣٩ تومان است.

بودجه سیاست‌گذاران اقتصادی یک‌دهم بودجه دفاعی

بودجه‌ای که برای سیاست‌های اقتصادی ایران درنظر گرفته شده، به ازای هر شهروند تنها ٨٢‌هزار و ٦٢٧ تومان است و در واقع بودجه دفاعی ایران حدود ١٠برابر بودجه‌ای است که برای سیاست‌های اقتصادی در ایران هزینه می‌شود.

سهم ناچیز هر ایرانی از بودجه محیط زیست

سهمیه هر ایرانی از بودجه محیط‌زیست تنها ٧‌هزار و ٦٥٤ تومان است. جالب است که چالش‌های محیط‌زیستی مانند بحران آب و آلودگی هوا این سال‌ها حرف اول خبر‌های ایران را می‌زنند.

چقدر بودجه برای مسکن داریم؟

سهمیه بودجه هر ایرانی برای مسکن و عمران فقط حدود دو‌هزار تومان است.

سبقت بودجه آموزش از بودجه دفاعی

آموزش یکی از بزرگ‌ترین سهم‌ها را از بودجه به خودش اختصاص می‌دهد و دولت به ازای هر ایرانی ٩٣٨‌هزار و ٧٠٧ تومان برای آموزش می‌پردازد که این عدد حتی از بودجه دفاعی کشور بیشتر است.

خرج دوا و درمان بیشتر از بودجه تفریح

سهم هر ایرانی از بودجه سلامت هم فقط ٢٦١‌هزار و ٦٠٧ تومان است که البته به نظر می‌رسد خدمات بیمه‌ای و درمانی در ایران نسبت به سایر کشور‌ها سهم چندان بالایی در بودجه ندارد. بودجه فرهنگ و هنر و تفریح و ورزش هم رقم بسیار پایینی است و به ازای هر ایرانی تنها ٨٣‌هزار تومان برای این امور هزینه پرداخت می‌شود.

انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:20 - 1398/10/05
دیگه آمار و ارقام ندید که بیشتر از این آبروی نداشته مسئولان زیر سوال نره
Iran, Islamic Republic of
12:46 - 1398/10/05
احمق هشتاد درصد مردم در فقر زندگی میکنند این آمار مذرخف را از کجا آوردی آمار آقا زادهاست
Iran, Islamic Republic of
19:35 - 1398/10/05
بودجه های به ظاهر فرهنگی رو هم مینوشتی
Iran, Islamic Republic of
20:47 - 1398/10/05
ايرانيه ميميره ميره اون دنيا به خودش ميگه من كه خودم ميدونم گناهكارم براي همين ميره سمت جهنم تو راه فرشته ها ميبيننش ميگن كجا ميري؟ ميگه من گناهكارم دارم ميرم جهنم
فرشته ها ميگن اگه ايراني هستي برگرد لازم نيست بري فكر ميكني تا حالا كجا داشتي زندگي ميكردي!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
04:37 - 1398/10/06
کار روبدیم به کاردان ،،،،
Iran, Islamic Republic of
20:38 - 1398/10/06
بدبختی هرایرانی چند برابر کشورهای دیکه است.
Iran, Islamic Republic of
20:37 - 1398/10/09
کی میگه 80 درصد مردم. در فقر زندگی می کنند ؟

پس اینهمه ماشین تو خیابون مال عمه ی منه ؟

اینهمه غذاهای بیرون بر. که ماشالا همه هم خوب در آمد دارند

اینهمه سفر های داخل و خارج ،مال فقراست ؟؟؟


ناشکر نباشید. کفر نعمت نکنید. خداوند پس می گیره ها !!!!!

شکر نعمت نعمتت افزون کند کفر نعمت از کف ات بیرون کند !ایرانی جماعت دارا و ندار می نالند که تو چشم نیان .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج