فیلیپین به ۲ سناتور آمریکایی اجازه ورود نداد
۹۴۳۵۰۹
۰۶ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۴
۵۹۷۸
پس از تهدید آمریکا به تحریم برخی مقامات فیلیپین، دولت مانیل روز جمعه به ۲ سناتور آمریکایی اجازه ورود به این کشور را نداد.

ایرنا: پس از تهدید آمریکا به تحریم برخی مقامات فیلیپین، دولت مانیل روز جمعه به ۲ سناتور آمریکایی اجازه ورود به این کشور را نداد.

به گزارش روزنامه فایننشال تایمز، به دنبال تیرگی روابط فیلیپین و آمریکا، دولت مانیل همچنین اعلام کرده است در صورت نیاز قوانین روادید شهروندان آمریکایی را سخت‌تر خواهد کرد.

فیلیپین به ۲ سناتور آمریکایی اجازه ورود نداد

"سالوادور پانلو" سخنگوی ریاست جمهوری فیلیپین گفت: اگر آمریکا بخواهد تحریم‌هایی برای ورود مقامات فیلیپینی به این کشور اعمال کند، ما نیز در اقدامی متقابل طرح سختگیری ارائه روادید به شهروندان آمریکایی را اجرایی خواهیم کرد.

پانلو در جمع خبرنگاران گفت: در صورتی که واشنگتن به دلیل بازداشت «لی‌لا دو لیما» مانع ورود مقامات فیلیپینی به امریکا شود، مانیل نیز از شهروندان آمریکایی خواهد خواست برای ورود به خاک فیلیپین درخواست روادید کنند.

دو لیما یکی از چهره‌های سرشناس اپوزیسیون فیلیپین است که به علت مخالفت با کشتارهای «رودریگو دوترته» رییس جمهوری فیلیپین از سال ۲۰۱۷ تا کنون در بازداشت به سر می‌برد.

در حال حاضر شهروندان آمریکایی مشروط بر اینکه دارای گذرنامه معتبر و بلیط برگشت باشند، می‌توانند بدون روادید به مدت ۳۰ روز به فیلیپین سفر کنند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج