آقای حناچی! چه خوب که جسور نیستید
۹۴۴۰۶۹
۰۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۱
۸۱۵۲
رییس شورای شهر تهران در گفت‌وگویی تلویزیونی از جسارت شهردار پیشین تهران تقدیر کرد.

عصر ایران: رییس شورای شهر تهران در گفت‌وگویی تلویزیونی از جسارت شهردار پیشین تهران تقدیر کرد. محسن هاشمی گفت:« اگر یادتان باشد اتوبوس‌های بی‌آرتی زمانی که به پایتخت وارد شد دیزلی آمد در حالی که قانون هوای پاک این اجازه را نمی‌داد، ولی آقای قالیباف جسارت داشت و آن‌ها را وارد کرد. جسارت قالیباف در زمان شهرداری و اقداماتش نسبت به حناچی شهردار فعلی تهران بیشتر بود.»

حناچی شهردار تهران هم در قامت پاسخ‌گویی برآمد و در توییت کرد که :«اگر بی قانونی فاحش را جسارت بدانیم، می پذیرم که شهرداری جسور نیستم؛ کسی که قانون را زیرپا می گذارد جسور نیست، قانون گریز است.»

واقعا چرا به جایی رسیده‌ایم که زیر پا گذاشتن قانون در جامعه ما مورد ستایش قرار می‌گیرد و کسی که زیر بار قانون گریزی نمی‌رود مورد نکوهش قرار می‌گیرد؟

در بسیاری از کشورهای دنیا مدیری که تلاش می‌کند قانون را رعایت کند مورد احترام مردم است و همیشه از او به نیکی یاد می‌کنند اما در ایران داستان قرق می‌کند. هر کسی که بیشتر قانون را زیر پا می‌گذارد، عزیزتر است و اینگونه او را جسور خطاب می‌کنند.

البته در جامعه هم شاهد این رفتار هستیم. کسانی که از طریق شغل‌های کاذب به آلاف و الوف رسیده‌اند، مورد احترام هستند و برخی تا کمر جلوی آنها خم می‌شوند چون پول دارند و ماشین آنچنانی سوار می‌شوند و خانه‌شان در فلان نقطه شهر است.

یکی از مشکلات اصلی کشور همین است. بی قانونی مورد تایید مردم است. کسی که قانون را زیر پا له می‌کند، زرنگ خطاب می‌شود و کسی که سعی می‌کند قانون را رعایت کند و به حقوق دیگران احترام بگذارد، بی‌عرضه خطاب می‌شود.

اتفاق بدتر این است که فردی مثل محسن هاشمی به عنوان رییس شورای شهر تهران که باید از قانون گرایی حمایت کند و رفتار حناچی را ستایش کند می‌گوید قالیباف جسور تر است.

اگردر زمان قالیباف، کسی یقه او را می‌گرفت که چرا برخلاف قانون رفتار می‌کند و شهردار وقت پایتخت جواب رفتار خود را می‌داد حالا شاهد اینگونه برخوردها نبودیم. هرکسی در کشور قانون را زیر پا می‌گذارد باید با او برخورد شود و هر فردی تلاش می‌کند زندگی بر اساس قانون داشته باشد باید مورد تقدیر واقع شود.

نسل جدید ایران، این رفتارها را می‌بیند و می‌شنود که بی‌قانون‌ها ارج و قرب بیشتری دارند به خاطر همین وقتی از آنها در مورد شغل آینده‌شان سوال می‌کنید، نمی‌گویند که می‌خواهم معلم یا دکتر شوم، می‌گویند می‌خواهم دلار فروش شوم، ماشین معامله کنم، خانه خرید و فروش کنم!

بله، به همین راحتی اخلاق و قانون گرایی در کشور قربانی می‌شود. شهردار فعلی تهران سرش را بالا بگیرد و به قانون گرایی خود ببالد و از برخی حرف‌ها دلخور نشود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:47 - 1398/10/08
نزیدک انتخابات شد و هاشمی ها رو انداختن وسط
Iran, Islamic Republic of
11:51 - 1398/10/08
هاشمی چراغ تشنگی مقام روبرای قالیباف روشن کردو....!
Iran, Islamic Republic of
12:39 - 1398/10/08
در ایران بی قانونی ، قانون شده است ، قانون گریزی برای افرادی خاص که مجوز دارند امکان پذیراست آقای مهندس حنا چی بخاطر تخصص و علمی که در زمینه شهر و شهر سازی
و زندگی شهری دارد و مورد حمایت از سوی افراد با نفوذ نیست چگونه توقع است جسارت قانون گریزی و بی قانونی داشته باشد بی قانونی هم مجو ز می خواهد که شهردار سابق داشت و نام را بخاطر حملات گاز انبری بدهکار به خود می دانست ، سرهنگ است دیگر
Iran, Islamic Republic of
13:11 - 1398/10/08
از این آقا هم نباید بیشتر توقع داشت دیگه آقازادس و بقیه داستان...ای وای بر ما که گول اینارو خوردیم ای وای بر ما...
Iran, Islamic Republic of
13:29 - 1398/10/08
آخه جناب حناچی
مگه شما شهردارید؟
چه گلی به سر این شهر زده اید
آیندگان قضاوت می کنند
تهران عقب مانده از پیشرفت در زمان شما...
Iran, Islamic Republic of
16:44 - 1398/10/08
سر تا پا به کرباسید
Iran, Islamic Republic of
17:02 - 1398/10/08
اقای حناچی شهردار محترم توالان داری قانون را رعایت میکنی یا مدیر خلاق و فعالی نیستی چرا کار شما همه اش شده توجیه ، مدیریت انقدر ضعیف بود نتونستی یک برف را هم از سر راه مردم در تهران برداری تو شایسته مدیریت نیستی نه تابع قانون بودنت یعنی جوری تو میگی اگر برفی از سطح خیابان جمع کنی تا مردم لیز نخورند خلاف قانون عمل کردی؟ این حرفای بچگانه چیه دلبندم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج