تکرار ادعاهای برایان هوک علیه ایران
۹۴۴۲۰۸
۰۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۳
۱۰۴۴۰
نماینده دولت آمریکا در امور ایران با طرح مجدد ادعاهای خود درباره ناآرامی‌های اخیر، مدعی شد که تحریم‌ها، هزینه‌ای است که ایران برای رفتارهای خود می‌پردازد.

ایسنا: برایان هوک نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران در گفت‌وگو با رادیو بی‌بی‌سی در پاسخ به سوالی درباره ناآرامی‌ها آبان ماه در کشورمان به طرح ادعاهای تکراری و بی‌اساس مقامات آمریکایی مبنی بر سرکوب اعتراضات در ایران پرداخت.

وی در ادامه با ادعای اینکه ایران در بدترین وضعیت اقتصادی در 40 سال گذشته قرار دارد، درباره تاثیر تحریم‌های آمریکا بر بروز اعتراضات در ایران مدعی شد: به نظرم درست نیست که بگوییم تحریم‌های آمریکا یکی از دلایل این اعتراض‌ها است. در جریان اعتراضات در این کشور حتی کسی به تحریم‌های آمریکا اعتراض هم نکرد. تمامی این اعتراضات در مخالفت با نظام بود.

تکرار ادعاهای برایان هوک علیه ایران

هوک در پاسخ به این سوال که تحریم‌های نفتی آمریکا علی ایران موجب افزایش قیمت در این کشور و نارضایتی مردم شده است، مدعی شد: تحریم‌ها هزینه‌ای است که نظام به دلیل رفتار مخربی که اختیار کرده است، می‌پردازد.

این مقام آمریکایی همچنین با ادعای اینکه کشورش به دنبال تغییر نظام در ایران نیست، مدعی شد: بسیاری از رفتارهایی که ما می خواهیم تغییر کند، برای مثال در حوزه امنیت ملی و حقوق بشر، همان چیزهایی است که مردم ایران تقاضای آن را دارند.

وی در ادامه اظهارات خصمانه خود گفت: بهترین کاری که آمریکا و کشورهای اروپایی می‌توانند انجام دهند، ایستادن در کنار مردم ایران و تقاضایشان برای دولتی است که نماینده آنها باشد.

هوک با اذعان به مداخله در امور کشورمان به فتنه 88 اشاره کرد و آشکارا گفت: ما به‌طور واضح گفته‌ایم که خواهان تصحیح خطاهای سال ۱۳۸۸ هستیم. در آن زمان، دولت اوباما طرف نظام را گرفت و با خواسته‌های مردم ایران همسو نشد. ما فکر می‌کنیم که این تصمیم اشتباه بود. در این مورد و در جریان اعتراض‌های اخیر، وقتی اینترنت را مسدود کردند ما وزیر ارتباطات را که مسئول این کار بود، تحریم کردیم. از آن زمان تاکنون چند قاضی را تحریم کرده‌ایم.

وی در اظهارات مداخله‌جویانه خود گفت که اکنون، زمان مناسب و درستی برای دولت‌ها است که به لحاظ دیپلماتیک ایران را منزوی کنند و تحریم‌هایی علیه آن مسئولانی از ایران که حقوق بشر مردم خودشان را نقض می‌کنند، اعمال کنند.

نماینده دولت آمریکا در امور ایران در پاسخ به سوالی درباره موضع اروپایی‌ها درقبال برجام و تمایل آنها برای حفظ آن، با بیان اینکه توافق هسته‌ای فقط محدود به برنامه هسته‌ای ایران است، گفت: از نظر من نگرانی از این که ایران از توافق خارج شود، سبب شده است تا برخی دولت‌ها وقتی شاهد افزایش آزمایش‌های موشکی و تولید موشک، خصومت‌های منطقه‌ای و نقض حقوق بشر هستیم، چشمشان را بر آن بسته‌اند، چرا که تلاششان حفظ توافق است. اما آنهایی که هنوز در توافق هستند باید در کنار مردم ایران بایستند.

انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:16 - 1398/10/08
امریکایی کثیف دهن کثیفتو ببند که از سخنان منفور و پرازنفاقت حال هر انسانی بهم میخوره....
انشااله بزودی شاهد این باشیم که حتی فرصت نکنید جنازه های انباشته شده خودتان را از خلیج فارس خارج کنید.
Iran, Islamic Republic of
19:18 - 1398/10/08
دشمن پرو جززبان شمشیر
Iran, Islamic Republic of
19:20 - 1398/10/08
عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد؟حرف ودرد دل مردم را از گلوی برایان هوک مسولان کرولال ما بشنوند .مردم فقروگرانی نمی خواهند مردم تبعیض در اشتغال نمی خواهند مردم نگران اینده اولاد خود هستند ودر اخر مردم امنیت شهروندی میخواهند .کدام مردم؟؟همان فرودستان جامعه وحاشیه نشینها وبقول دولت افرادبیسواد که درانها لیسانس دکترودیپلم بیکار فراوان هست..
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۸
واقعاحق گفتی حمید
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۸
واقعاحق گفتی حمید
Iran, Islamic Republic of
19:34 - 1398/10/08
ادعا نیست واقعیته
Iran, Islamic Republic of
19:35 - 1398/10/08
مردیکه شیطان صفت، فکر می کنه با نوکر پدرش صبحت می کنه، تمدن کوروش کبیر امپراطوری از دست رفته از دریای خلیج فارس تا دریای سیاه و سرتاسر مناطق حیاتی دنیا احیا خواهد کرد و آمریکا باید نوکر ایران باشد.
Iran, Islamic Republic of
23:41 - 1398/10/08
ای مار زرد تووامثال تو اگر به فکر ملت ایران وجهان بودید این همه جنایت ودخالت درامور کشورها نمیکردی ملت اگر مسولین خود ونظام راقبول هم نداشته باشند خاطر جمع باش آمریگایی را اصلا قبول نداشته اند ونخواهند داشت پس زیاد از حد تو مزدورانت درایران وقت بی خود نگذارید که دست کثیف شما 50سال پیش لورفته
پاسخ ها
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۹
این آمریکا ی کثیف فکر هیچ کس نیست دروغ ميگه بخدا فکر چپاول کردن ثروت کشور ها ست مردم ایران و مسئولان کشور ایران باید با هم متحد شوند و مشکلات کشور را حل کنند و زیر بار آمریکا و اروپا نروند درسته تحریم ها کمر مردم را شکسته اگر آمریکا بیاد از اینکه کشور گل و بلبل بشه فکر غلطی هست
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج