واکنش دولت به شایعه‌ی تهدید روحانی به استعفا
۹۴۴۲۱۰
۰۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۷
۱۵۶۴۶
رییس دفتر رییس جمهوری با انتقاد از تلاش‌های و فعالیت‌های اتاق فکر و تبلیغات گسترده رسانه ای آن علیه لوایح مرتبط باFATF گفت: در شرایطی که با تحریم‌های سخت و فشار حداکثری دشمنان مواجه هستیم، با پیامک‌های تهدیدآمیز به اعضای کمیسیون تلفیق مجلس می‌خواهند تا مانع از تصویب کلیات بودجه در این کمیسیون شوند.

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری: محمود واعظی روز یکشنبه در جلسه سرمایه‌گذاری و توسعه استان ایلام تلاش برای تخریب دولت به عنوان بخش بزرگی از نظام را موجب صدمه و آسیب به کلیت نظام برشمرد و تاکید کرد: امروز بیش از هر زمان دیگری به انسجام، وحدت، همدلی و همکاری در مسیر توسعه کشور نیاز داریم و باید بدانیم با دشمنی مواجه‌ایم که برای او اصلاح‌طلب، اصول‌گرا، دولت، مجلس و دیگر ارکان نظام هیچ تفاوتی ندارد.

واعظی اظهار داشت: نباید اجازه دهیم رفتار و اقدامات تخریبی علیه دولت، بستری برای افزایش فشار دشمنان به مردم باشد.

وی ضمن ابراز خرسندی از اینکه فعالان اقتصادی و بخش خصوصی، مدیران دستگاه‌های اجرایی در استان‌ها و بانک‌های کشور اهتمام ویژه ای به توسعه بخش‌های مختلف دارند، گفت: خوشبختانه امروز همه با نیت‌های مثبت در مسیر توسعه کشور برنامه‌ریزی کرده و اقدام می‌کنند و جناحی هم بدون توجه به منافع ملی به دنبال تخریب دستاوردهای دولت است.

واعظی با بیان اینکه امروز در شرایطی قرار داریم که گویا یک اتاق فکری تلاش می‌کند و اصرار دارد که به مردم بگوید که دولت هیچ کاری انجام نداده و نمی‌دهد، گفت: برجام براساس آنچه دیگر کشورها عنوان می‌کنند، اقدام بزرگی بود که توسط دولت به انجام رسید و عده‌ای زمانی این را فهمیدند که ترامپ به واسطه اینکه برجام را برخلاف منافع آمریکا می‌دانست، از آن خارج شد.

رییس دفتر رییس جمهوری با اشاره به تبلیغات منفی و تخریب دستاوردهای برجام از جمله حضور شرکت‌های بزرگ خارجی در ایران، اظهار داشت: عده‌ای در یک اتاق فکر چنان علیه برجام کار کردند که گویا هیچ دستاوردی از طریق آن برای کشور حاصل نشده است.

واکنش دولت به شایعه‌ی تهدید روحانی به استعفا

واعظی با اشاره به بررسی لوایح مرتبط با FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام، خاطرنشان کرد: امروز هم همان اتاق فکر با تبلیغات گسترده‌ای که علیه این لوایح در رسانه‌های خاص خود دارند، باعث شده‌اند ایران در لیست سیاه قرار گیرد که این اقدام نوعی خودتحریمی است و در آینده به ضرر اقتصاد کشور و موجب مسدود شدن روابط بانکی با خارج می‌شود.

با پیامک‌های تهدیدآمیز می‌خواهند مانع تصویب کلیات بودجه شوند

رییس دفتر رییس جمهوری ادامه داد: در شرایطی که با تحریم‌های سخت و فشار حداکثری دشمنان مواجه هستیم، به جای اینکه همه دست به دست هم داده و بودجه خوبی را برای اداره کشور تنظیم کنیم تا به دشمنان نشان دهیم که با وجود تحریم‌ها در این عرصه نیز موفق هستیم، همان اتاق فکر با پیامک‌های تهدیدآمیز به اعضای کمیسیون تلفیق مجلس می‌خواهند تا مانع از تصویب کلیات بودجه در کمیسیون تلفیق شوند.

وی یادآورشد: زمانی که کمیسیون به تصویب بودجه رأی داد در شایعه‌ای مضحک گفتند که رئیس جمهور اعلام کرده که اگر بودجه در صحن مجلس رأی نیاورد، استعفا خواهد داد. باعث تعجب است که چگونه یک نماینده مجلس به طور آشکار این موضوع را بیان می‌کند.

رییس دفتر رییس جمهوری با بیان اینکه در این شرایط و در ایامی که نزدیک به انتخابات هستیم آنچه اهمیت دارد، اصل نظام است و ما باید تلاش کنیم که انسجام نظام را حفظ کنیم، تأکید کرد: نباید برای اینکه جناح‌مان در انتخابات پیروز شود، اقدام به تخریب دولت کنیم، بدون اینکه توجه داشته باشیم چه آثاری را به دنبال خواهد داشت.

رییس دفتر رییس جمهوری با بیان اینکه حق این است که باید سپاسگزار مردم ایلام باشیم که در دوران ۸ سال دفاع مقدس به خوبی از مرزهای کشور دفاع کرده و با اهداء شهدای والامقام، اقتدار کشور را حفظ کردند، اظهار داشت: اگر دوران ۸ ساله جنگ تحمیلی هم مانع توسعه استان ایلام نمی‌شد، این وظیفه بر دوش مسئولان و مردم ایران بود تا در راستای پیشرفت این استان و رفاه مردم آن تلاش ‌کنند.

استان‌های مرزی پیشانی ایران هستند

واعظی با اشاره به اینکه معتقدیم استان‌های مرزی پیشانی ایران عزیز هستند، خاطرنشان کرد: استان ایلام به واسطه رفت و آمد فراوانی که از طریق آن انجام می‌شود، بویژه در ایام اربعین که علاوه بر مردم ایران و عراق، مسلمانان سایر کشورها نیز از طریق مرزهای این استان رفت و آمد می‌کنند، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی با تأکید بر اینکه باید تلاش‌ها و خدمات دستگاه‌های اجرایی و فعالان اقتصادی بخش خصوصی به خوبی برای مردم تشریح شود، افزود: مسئولان استان، مردم و رسانه‌ها باید بدانند که در کنار آنچه دولت به عنوان بودجه برای توسعه استان در نظر گرفته، یک اقدام بزرگتر چند برابری توسط بخش خصوصی با همکاری بانک‌های عامل کشور نیز به میدان آمده و در مسیر توسعه روزافزون بخش‌های مختلف استان تلاش می‌کند.

واعظی استان ایلام را دارای توانمندی‌ها و ظرفیت‌های فراوان در بخش‌های مختلف برشمرد و تصریح کرد: تقویت هر یک از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های استان می‌تواند موجب تحول در اشتغال و رفاه بیشتر مردم شود.

رییس دفتر رییس جمهوری با بیان اینکه نباید استان ایلام با این همه ظرفیت به عنوان استانی کمتر برخوردار یا محروم در کشور به شمار برود، گفت: باید همه اهتمام داشته و دست به دست هم دهند تا این استان روز به روز بیشتر توسعه یافته و پیشرفت کند.

واعظی افزود: باید حداکثر استفاده از آمادگی بانک‌ها برای مشارکت در پروژه‌های گوناگون اقتصادی توسط مسئولان استان انجام شود و با جدیت در این مسیر گام بردارند.

باید در زمینه گسترش بازارچه‌های مرزی تلاش مضاعف داشته باشیم

رییس دفتر رییس جمهوری با اشاره به ظرفیت‌های طبیعی و جغرافیایی استان ایلام در زمینه توسعه گردشگری، گفت: هم مرز بودن استان ایلام با عراق می‌تواند مزیتی بسیار مناسب در جهت توسعه آن تلقی شود و باید در زمینه گسترش بازارچه‌های مرزی در نقاط مختلف هم مرز با عراق و صادرات محصولات به این کشور تلاش مضاعف داشته باشیم.

واعظی با اشاره به تردد تعداد زیادی از زائران عتبات عالیات در طول سال، بویژه ایام اربعین از طریق مرز مهران، خاطرنشان کرد: حقیقتاً اقدامات بسیار فوق‌العاده‌ای در ایام اربعین در استان ایلام انجام می‌شود و تقریباً حدود ۶۲ درصد نقل و انتقال زائران از طریق مرز مهران به انجام می‌رسد و همه مسئولان و دست‌اندرکاران در این ایام با عشق و علاقه برای خدمت به زائران تلاش می‌کنند.

واعظی با بیان اینکه خوشبختانه استان ایلام در بخش کشاورزی وضعیت خوبی دارد، اظهار داشت: امروز با توجه به محدودیت‌های منابع آبی کشور، ‌ توجه به آبیاری مدرن و استفاده از آن در کشاورزی به خوبی در حال انجام است و در این استان نیز ظرفیت‌های خوبی در این بخش بوجود آمده به گونه‌ای که حدود ۱۵۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان تحت پوشش آبیاری نوین قرار گرفته است.

اجرای طرح گرمسیری در ایلام تحول خوبی در کشاورزی این استان ایجاد می‌کند

رییس دفتر رییس جمهوری اجرای طرح گرمسیری در استان ایلام را در ارتباط مستقیم با توسعه کشاورزی دانست و افزود: اجرای کامل این طرح می‌تواند تحول بسیار خوبی را در استان ایجاد کند و دولت تلاش می‌کند با فراهم کردن اعتبار مورد نیاز هر چه سریع‌تر این پروژه تکمیل شده و مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

واعظی با اشاره به اقدامات دولت برای توسعه روستاهای کشور، خاطر نشان کرد: احداث یک میلیون واحد مسکن روستایی در یک سال گذشته در استان ایلام اقدامی ارزشمند است.

در این جلسه استاندار ایلام، مدیران عامل بانک‌ها و کارآفرینان و فعالان اقتصادی با تشریح ظرفیت‌ها و توانمندی‌های این استان در بخش‌های مختلف، اولویت‌های سرمایه‌گذاری در راستای توسعه و پیشرفت بیش از پیش استان ایلام را مطرح کردند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 17
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:22 - 1398/10/08
میخان اَدا کشورای دمکراتیک دیگه را در بیارن، ولی کل کشورهم که نابود بشه کسی عوض نمیشه خیالتون تخت.
پاسخ ها
؟؟؟؟؟؟ چرا ؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۸
روحانی این واعظی را از کدام از جوی گرفته
این سخن گوی دولت است یا ربیعی واقعا چقدر روحانی در روحانی است.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۸
هر وقت کشورهای به قول شما دمکراتیت، تونستن گند برکسیت های خودشون رو پاک کنن دم از تبعیت از اونها بزنید...
دمکراسی های اونا فقط برای سرگرم کردن امثال توی...
@
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۸
نگاه کن تروخدا :) خوده دولت و رسانه های حامیش این خبرارو پخش میکنن خودشون تکذیب میکنن خودشون خودشونو تکذیب میکنن اصلا معلوم نیست چه غلطی دارن میکنن!! :) اس چی پیامک چی کشک چی!! همش بازی با افکار عمومیه مردم بخدا :)
Iran, Islamic Republic of
19:24 - 1398/10/08
یعنی هیچ قانونی در ایران نیست که روحانی را برکنار کنند.دیگه آب از سر گذشته چهارمتر
یعنی بایستی ۲ ساله دیگر آقای روحانی را تحمل کرد
چرا نمایندگان مجلس و رییس مجلس ورود نمی کند
چرا نمایندگان مردم میترسند
Iran, Islamic Republic of
19:56 - 1398/10/08
روحانی رفتنی تا انتخابات مجلس
مردم هم ریاست جمهوری و مجلس رو باهم میخوان شرکت کنن ..البته اگه شرکت کنن چون ۶۰درصد مردم واقعا بریدن
Iran, Islamic Republic of
20:30 - 1398/10/08
اگه این شایعه درست باشه به نظر من تهدید نیست بلکه فرصته
Iran, Islamic Republic of
20:31 - 1398/10/08
تا ۱۴۰۰ هنوز اینقدر دیگر مانده است ایییییییینقدرررررر
Iran, Islamic Republic of
20:34 - 1398/10/08
خاک بر سرتان فقط بل دید دروغ بگید تکذیب کنید انگار دولت کارش فقط شده همین
Iran, Islamic Republic of
20:36 - 1398/10/08
واقعاً خجالت بکشید کم برجام برجام کنید برجام از روز اول مرده متولد شد
Iran, Islamic Republic of
21:13 - 1398/10/08
اگر نمایندگان مجلس شورای اسلامی نمایندگان مردم شریف ایران بودند حسن روحانی و دور دستش دوسال پیش باید استیضاح میشد وبرکنار میشد ولی نمایندگان مجلس نمایندگان دولت هستند ومردم از نمایندگان خود که اصلاح طلب شدن راضی نیستند ودیگر به آنها رای نمیدهند
Iran, Islamic Republic of
21:36 - 1398/10/08
زمان احمدی نژاد هزار توطئه علیه دولت شد, اون موقع کلیت نظام مطرح نبود و بخطر نمی افتاد ؟!!
Iran, Islamic Republic of
21:57 - 1398/10/08
بودجه ۱۳۹۹ باید با مالیات از ۴درصدی تامین شود.واگر ۶۰درصد
مالیات دهند.وکشور بصورت علمی کار ونظارت شود.ارزش دلار در
ایران به۱۰۰۰ تومان میرسد.درغیرصورت ۴درصدی سرمایه داران
ودلتمردان واحزاب باید توسط فرزندان مشرق زمین نابود شوند
وسرمایه مستضعفان برگشت وخرج اقتصاد وعلم ودانش شود.
نخبگان وطن دوست.کارگران وکارمندان وملت همه کار وجهاد
علمی وفرهنگی اقتصادی ونظامی .اللهم عجل الولیک الفرج
Iran, Islamic Republic of
22:11 - 1398/10/08
استعفاپیشکش،بخاطراینهمه فلاکتی که بسرمردم آوردیدعرزه یه معذرتخواهی هم نداشتین.
Iran, Islamic Republic of
23:06 - 1398/10/08
شما دیگه نه جایی برای وحدت گذاشتین نه برای همدلی ضربه ای که دشمن برا۵۰سال دیگه برا ایرانکشیده بود شما تو هشت سال اجراش کردین ، بسه دیگه!
Iran, Islamic Republic of
00:41 - 1398/10/09
جناب هفته قبل وزیرصمت همین دولت گفتن شرکت های خودروسازی بعد خروج آمریکا از برجام از کشور خارج شدن
نکنه اینم صبح جمعه خبردار شدین؟
Iran, Islamic Republic of
06:12 - 1398/10/09
سخنگوی دولت مگه ربیعی نیست؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج