احتمال افزایش سهمیه بنزین خودرو‌ها در سال ۹۹
۹۴۴۸۵۳
۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۵
۱۹۸۹۱
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۹ از احتمال افزایش سهمیه بنزین خودروها در سال آینده خبر داد.

خبرگزاری مهر: سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۹ از احتمال افزایش سهمیه بنزین خودروها در سال آینده خبر داد.

سید هادی قوامی سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۹ در نشست خبری امروز درباره احتمال افزایش سهمیه سوخت خودروها در سال آینده، گفت: روز گذشته در جلسه کمیسیون تلفیق که با حضور لاریجانی برگزار شد، مباحثی درباره اینکه آیا امکان کاهش قیمت سوخت در سال آینده وجود دارد یا خیر، مطرح شد.

وی افزود: در حال حاضر بحث اصلی نمایندگان روی این است که بتوانیم سهمیه‌های سوخت خودروها را تا حدودی افزایش دهیم و قرار شد که مجلس، مرکز پژوهش‌ها و دولت این موضوع را بررسی کنند که آیا ظرفیتی برای افزایش سهمیه‌های سوخت خودروها بخصوص در زمان افزایش مصرف مثل ایام نوروز و تعطیلات تابستان وجود دارد یا خیر؟

سخنگوی کمیسیون تلفیق گفت: ممکن است در این زمینه یعنی تغییر سهمیه سوخت خودروها، اتفاقاتی بیفتد اما هنوز مصوبه‌ای برای تغییر سهمیه سوخت خودروها در کمیسیون تلفیق به تصویب نرسیده و ما نیز هنوز وارد بررسی تبصره‌های مربوط به این مسئله نشده‌ایم.

قوامی اضافه کرد: طبق یکی از مصوبات کمیسیون تلفیق مقرر شد سال آینده دو هزار و ۱۵۰ میلیارد تومان از محل ۱۰ درصد عوارض برق مصرفی مشترکان برق به جز مشترکان روستایی، عشایری و چاه های کشاورزی دریافت شود و برای برق رسانی در نقاط روستایی و همچنین تامین هزینه انرژی های پاک و تجدیدپذیر اختصاص پیدا کند.

وی گفت: همچنین بر اساس یکی دیگر از مصوبات کمیسیون تلفیق در مورد شرکت هایی که باید اسناد مالیاتی شان را نگهداری کنند، ما ارزش این اسناد را از ۱۰ برابر به ۳۰ برابر افزایش دادیم تا بیش از این هزینه ای به شرکت های مالیات دهنده تحمیل نشود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۹ تصریح کرد: پیش از این پیمانکارانی که برای دولت اقدامات پیمانکاری می کردند باید مصالحی چون میلگرد و سیمان را از محل منابع خود خریداری می کردند و ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده را پرداخت می کردند اما چون بهای پیمانکاری خود را به صورت اوراق دریافت می کردند، به نقدینگی آنان فشار وارد می شد و اگر مالیات خود را به موقع نمی دادند، سازمان امور مالیاتی آنان را جریمه می کرد که مطابق با مصوبه کمیسیون تلفیق قرار بر این شد دولت این مالیات را پرداخت کند و سازمان امور مالیاتی هم حق ندارد با پیمانکاران به این صورت رفتار کند.

قوامی تاکید کرد: همچنین مقرر شد بدهی مالیاتی پیمانکاران از محل اوراق، قابلیت تسویه داشته باشد.

وی افزود: با توجه به اینکه لایحه مالیات بر ارزش افزوده در حال بررسی در مجلس است، ما در کمیسیون تلفیق، قانون فعلی مالیات بر ارزش افزوده را تصویب و قانون جدید برای سال آینده تمدید کردیم.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۹ ادامه داد: همچنین بر اساس یکی دیگر از مصوبات کمیسیون تلفیق خیرین مدرسه ساز در سال آینده از پرداخت حق انشعاب آب، برق و گاز معاف می شوند.

قوامی اظهار داشت: باید اصل و سود قیمت تکلیفی به وزارت نیرو برای سدسازی و اجرای طرح های آب و فاضلاب به خزانه بازگردد و از آنجایی که این قیمت تکلیفی تفاوت زیادی را به شرکت های وزارت نیرو تحمیل می کند، قرار شد در سال آینده ما به التفاوت آن را حساب کنند و بدهی وزارت نیرو به خزانه محاسبه شود و به صورت جمعی-خرجی تسویه شود.

وی گفت: همچنین بر اساس یکی دیگر از مصوبات به دولت اجازه داده شد که تا سقف ۷۸۰ میلیارد تومان از مطالبات قبل از سال ۹۷ ایدرو و ایمیدرو بابت مشارکت در تامین سرمایه بانک صنعت، معدن به صورت جمعی-خرجی و از طریق گردش خزانه تهاتر شود که هم این شرکت ها بتوانند بدهی خود را تسویه کنند و هم از این طریق می توان به بانک صنعت و معدن کمک کرد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق تاکید کرد: همچنین در مصوبه ای به دانشگاه ها، موسسات آموزشی و پارک های علم و فناوری اجازه داده شد تا سقف عملکرد خود نسبت به اخذ تسهیلات از بانک ها و از محل توثیق اموال در اختیار خود اقدام کنند که می توانند از این طریق پروژه های نیمه تمام خود را تمام کنند.

قوامی اضافه کرد: بر اساس یک دیگر از مصوبات، مقرر شد صددرصد وجوه اداره شده پرداختی از محل بازپرداخت وام های شهریه دانشجویی از سال ۸۵ تا ۹۸، تا سقف ۸۰۰ میلیارد ریال به خزانه داری کل کشور واریز شود که این مصوبه در راستای کمک صندوق هاست.

وی بیان کرد: همچنین دانشگاه ها و وزارت آموزش و پرورش از پرداخت کلیه عوارض تغییر کاربری و عوارض شهرداری معاف شدند تا بتوانند از این طریق درآمدی را کسب کنند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۹، تصریح کرد: همچنین مصوب کردیم که دو درصد از هزینه شرکت های دولتی سودده معادل ۱۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به عنوان درآمد شناسایی شود که احتمالا این درآمد به رتبه بندی فرهنگیان و مطالبات بازنشستگان اختصاص می یابد.

قوامی با اشاره به مراعا ماندن تبصره ۱۴ لایحه بودجه سال آینده، گفت: قرار بر این شد کمیته کمیسیون تلفیق پیشنهادات خود درباره درآمدهای مالیاتی، نفت، اوراق و کاهش هزینه ها را جمع بندی کند و گزارش نهایی خود در این باره را به کمیسیون تلفیق ارائه کند تا درباره این تبصره هم جمع بندی کنیم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 27
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:20 - 1398/10/10
اصلا تکلیفتون با خودتون معلوم نیس..یه بار میگید داریم تک نرخیش میکنیم یه بار میگید سهمیه افزایش میدیم .این طرح و لایحه هاتون به درد خودتون میخوره
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
نزدیک انتخابات مجلس هست دیگه ازاین حرفا زیاد می شنویم این روزا
حامد
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
حرف های قشنگ قبل از انتخاباته جدی نگیر
عبدمحمدحسینی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
روزانه یک حرف میزنید.لااقل ماهی یک دروغ به مردم بگوئید.مردم دیگه خسته شده اند.واقعا برای این دولت و این مجلس متاسفم.
Iran, Islamic Republic of
13:34 - 1398/10/10
به به چه حرف های قشنگي که قبل از انتخابات زده ميشه ولی بعد از انتخابات فراموش ميشه
Iran, Islamic Republic of
13:37 - 1398/10/10
کم فیلم بازی کنید نزدیک انتخابات شد باز
Iran, Islamic Republic of
13:44 - 1398/10/10
اگر سهمیه ماشین پراید مانند گاز سوزها ۳۰لیترباشد با افت شدید پراید مواجه میشیم
Iran, Islamic Republic of
13:45 - 1398/10/10
شده مثل فیلم برره همه مسئولان سست عنصر شدن تکلیفشون با خودشون روشن کنن
Iran, Islamic Republic of
13:46 - 1398/10/10
باز هم شروع شد.خاليبندون
Iran, Islamic Republic of
14:06 - 1398/10/10
میخواهن ملت بیان رای بدن
Iran, Islamic Republic of
14:06 - 1398/10/10
میخواهن ملت بیان رای بدن
Iran, Islamic Republic of
14:15 - 1398/10/10
وعده سر خرمن برا گرفتن رای، خدایا ...
Iran, Islamic Republic of
14:27 - 1398/10/10
اقلا خبرهای تایید شده پخش کنید هرساعت خبرها تعییرمیدین بقول قدیمیا دمب خروس قبول کنیم یاقسم حضرت عباسرو. (ع )
Romania
14:50 - 1398/10/10
برو بابا افزایش بخوره تو سرتون
Iran, Islamic Republic of
15:18 - 1398/10/10
خخخخخخ یعنی داریم برای شما تلاش میکنیم اول بیایید رای بدید
Iran, Islamic Republic of
16:30 - 1398/10/10
کار درست همینه سهمیه زیاد بشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
وایوای‌ چه‌ دسدت‌ دلبازی‌
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
وایوای‌ چه‌ دسدت‌ دلبازی‌
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
وایوای‌ چه‌ دسدت‌ دلبازی‌
Iran, Islamic Republic of
23:18 - 1398/10/10
از این حرفها تا قبل از از انتخابات زیاد خواهیم شنید ولی بعد از انتخابات همه چیز فراموش خواهد شد
Iran, Islamic Republic of
00:42 - 1398/10/11
امیدوارم روزی روحانی و دار و دسته ش رو کارتون خواب ببینم
Iran, Islamic Republic of
02:08 - 1398/10/11
نزدیک انتخابات شد بازم دروغ.... همش دروغ
Iran, Islamic Republic of
16:27 - 1398/10/11
یارانه معیشتی رو ندادن چون سی میلیون یه بار وام برداشتم پراید خریدم گفتم پنج برابر حد مجاز درآمد داری بعد برام چهارصد میلیون درآمد درسال نود 97حساب شد سالی که همه چی بهتر از امسال بود بنزینم قطره ای عاقبت انتخاب روحانی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج