تولید ۲ میلیون تلفن‌همراه باکیفیت در کشور
۹۴۵۱۲۹
۱۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۸
۶۲۱۴ 
محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات روز گذشته در مراسم امضای تفاهمنامه در راستای حمایت و توسعه زیست‌بوم تلفن هوشمند تولید داخل از سرمایه‌گذاری 200 میلیارد تومانی بانک مرکزی و پست بانک برای تولید 2 میلیون دستگاه تلفن همراه هوشمند تولید داخل باکیفیت و با قیمت 2 و نیم میلیون تومانی در عرض دو سال و فروش اقساطی آن از سوی اپراتورها به متقاضیان خبر داد.

روزنامه ایران: محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات روز گذشته در مراسم امضای تفاهمنامه در راستای حمایت و توسعه زیست‌بوم تلفن هوشمند تولید داخل از سرمایه‌گذاری 200 میلیارد تومانی بانک مرکزی و پست بانک برای تولید 2 میلیون دستگاه تلفن همراه هوشمند تولید داخل باکیفیت و با قیمت 2 و نیم میلیون تومانی در عرض دو سال و فروش اقساطی آن از سوی اپراتورها به متقاضیان خبر داد.

تولید ۲ میلیون تلفن‌همراه باکیفیت در کشور

سهم 5 هزار میلیارد تومانی تولیدکنندگان

مراسم امضای دو تفاهمنامه در راستای حمایت و توسعه زیست‌بوم تلفن هوشمند تولید داخلی دیروز با حضور محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ستار ‌هاشمی رئیس فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات، صادق نیارکی سرپرست امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت، مدیران دو اپراتور اول و دوم و فعالان عرصه صنعت در عمارت کلاه فرنگی برگزار شد.

آذری جهرمی در این مراسم گفت: با رشد قیمت ارز، قیمت تلفن همراه نیز افزایش یافته و بسیاری از کاربران وقتی تلفن همراه خود را از دست می‌دهند، دیگر نمی‌توانند تلفن همراه نو خریداری کنند، ضمن اینکه در نظر داشته باشید کاربران با خرید تلفن همراه دست دوم امنیت آنها به خطر می افتد.

وزیر ارتباطات افزود: روند استفاده از تلفن همراه هوشمند با توجه به پایین آمدن قدرت خرید تلفن همراه پایین آمده و به جای آن استفاده از تلفن‌های دکمه‌ای رونق گرفته است. زندگی امروز بدون همراه داشتن تلفن همراه هوشمند نیز دشوار شده است. مشکل دیگری که در کنار آن وجود دارد، بحث بیکاری جوانان و ضرورت ایجاد اشتغال برای آنان است از این رو باید این چالش‌ها را به فرصت تبدیل کنیم. بنابراین با این اقدام، نه تنها تلفن همراه باکیفیت تولید بلکه به اشتغال جوانان نیز کمک خواهد شد.

آذری جهرمی در ادامه گفت: در این طرح حمایتی انتظار می‌رود که ظرف ۲ سال آینده ۲ میلیون تلفن همراه ایرانی در سال با قیمت متوسط ۲.۵ میلیون تومان در کشور تولید شود. بنابراین با این طرح علاوه بر حمایت از صنعت تولید، به اشتغال نیز کمک می‌شود.

البته اگر مبلغ حدودی این تلفن همراه را 2.5 میلیون تومان محاسبه کنیم، حجم بازار حدود 5 هزار میلیارد تومان خواهد شد که تولیدکنندگان تلفن همراه می‌توانند در آن سهمی داشته باشند.وی با بیان اینکه دو تفاهمنامه در این راستا بین اپراتورهای همراه و پست بانک و همچنین وزارت ارتباطات و وزارت صمت به امضا ‌رسید، گفت: تفاهمنامه اول بین وزارت ارتباطات و وزارت صمت امضا شد و قرار است برای حمایت از تولید‌کنندگان تلفن همراه، تعرفه واردات قطعات تلفن همراه که اکنون 15 درصد است، کاهش یابد. با کاهش نرخ تعرفه واردات قطعات تلفن همراه امکان حمایت و توسعه زیست بوم تلفن همراه هوشمند تولید داخل میسر می‌شود.

صادقی نیارکی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) نیز در این مراسم با بیان اینکه وزارت صمت 34 برنامه و پروژه در راستای حمایت از رونق تولید داخل دارد، گفت: رونق تولید و توسعه ساخت داخل یکی از اهداف این وزارتخانه است.

نیارکی با بیان اینکه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز جزو پرچمداران حمایت تولید و توسعه داخلی است، گفت: وزارت صمت در حوزه مخابرات 118 میلیون یورو هزینه و در راستای تولید داخل این حوزه حرکت کرده است.وی افزود: طرح حمایت از تولید و توسعه زیست بوم تلفن همراه هوشمند تولید داخل مورد حمایت وزارت صمت است، چرا که وزارت صمت قصد دارد تا پایان سال 1400، 10 میلیارد دلار از میزان واردات بکاهد و حتی اگر حداقل یک میلیارد را تبدیل به تولید در داخل کند موفق عمل کرده است.نیارکی ابراز امیدواری کرد که با این تفاهمنامه بحث رقابتی در تولید تلفن همراه هوشمند داخلی به وجود آمده و تولید داخل عمق پیدا کرده و بتواند در صادرات غیرنفتی نقشی ایفا کند.

انتشار یافته: 19
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:52 - 1398/10/11
سوسکه به بچه اش میگه قربون دست و پای بلوریت برم!!!:)))
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۲
آه چقدر زشتن،من حتی به عنوان گوشتکوب هم از اینا استفاده نمیکنم،آدم از خودش خجالت میکشه اینارو بگیره تو دستش
Iran, Islamic Republic of
11:12 - 1398/10/11
تکرار اشتباهات همیشگی ، احتیاج به یک فکر سالم در جامعه و تغییر وضعیت برزخی موجود شدیدا احساس میشه ، درب همیشه روی یک پاشنه نمی چرخه .
Iran, Islamic Republic of
11:21 - 1398/10/11
ناخودآگاه یاد تولید خودرو داخلی افتادم
Iran, Islamic Republic of
11:23 - 1398/10/11
تجربه گذشته نشان داده این طرح ها با شکست روبرو خواهد شد پس پول بیت المال را نابود نکنید،،،صاایران کجاست مردم رغبتی به گوشی ایرانی نشان نمی دهند
پاسخ ها
''''''''''shanjani...........
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
'''' تولید ' دو میلیون عدد گوشی همراه 'با کیفیت در داخل کشور''' ازقبیل''GLX....DIMO!'''وغیره !!!!!!
تراب
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
همانطور که از خودرو داخلی استفاده میکنی با همین فرمون پیش بره مجبوری از موبایل داخلی هم استفاده کنی.
Iran, Islamic Republic of
11:44 - 1398/10/11
گوشی ایرانی خخخخخخخخ هنوز جی ال ایکس تو اذهان مردم مانده جمع کنید مفت هم گرانه دونیم میلیون ههههههه
Iran, Islamic Republic of
11:50 - 1398/10/11
خخخخ. خدایی خنده م گرفت
Iran, Islamic Republic of
11:53 - 1398/10/11
اگه دنبال اشتغال جوانان هستی. بسم الله این همه نفت و گاز و کلی ثروت توی کشور هست....تلفن همراه ؟!!! مردم گول میزنین ؟
Iran, Islamic Republic of
12:02 - 1398/10/11
با کیفیت!!!!!! یکماه دستم کار نکرد چه کیفیتی مردم رو چی فرض کردین؟!! مگه‌مجبورید؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
13:28 - 1398/10/11
حتمآ کیفیت اینها هم مثل کیفیت پرایده خخخخخخخخخهخج
Iran, Islamic Republic of
14:54 - 1398/10/11
فک کنم اینم مثل سروش ازش استقبال چشمگیری میشه
Iran, Islamic Republic of
14:59 - 1398/10/11
اگر با کیفیت است خودات گوشی خارجی داری
Iran, Islamic Republic of
16:27 - 1398/10/11
اقای جهرمی خودشان هم باید استفاده کنند از این گوشی های بیخود که میخوای یک اس ام ساده بدی ادم دهنش صاف میشه
Iran, Islamic Republic of
00:55 - 1398/10/12
خدا میداند چه کلاه جدیدی میخواهند سر ملت بگذارند این گله سالهاست با گرگ آشناست
Iran, Islamic Republic of
16:23 - 1398/10/12
گفته می شود از نظرکیفیت شاید به کره وژاپن هم درصورت عدم نیاز داخلی صادر شود ال...هو یعلم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج