اظهارنظر متفاوت مصباح در مورد رهایی از مرگ
۹۴۵۴۷۶
۱۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۰
۱۳۵۸۲
رئیس موسسه امام خمینی(ره) با تاکید بر اینکه دین اسلام برای همه زندگی ما برنامه دارد گفت: برخی معتقدند دین باید در مسائل فردی مورد توجه باشد و در مسائل اجتماعی اعتقادی به جایگاه دین ندارند، اگر دین در مسائل اجتماعی مورد توجه نباشد زندگی پیش نمی‌رود.

خبرگزاری تسنیم: رئیس موسسه امام خمینی(ره) با تاکید بر اینکه دین اسلام برای همه زندگی ما برنامه دارد گفت: برخی معتقدند دین باید در مسائل فردی مورد توجه باشد و در مسائل اجتماعی اعتقادی به جایگاه دین ندارند، اگر دین در مسائل اجتماعی مورد توجه نباشد زندگی پیش نمی‌رود.

آیت‌الله محمد تقی مصباح یزدی در جلسه درس اخلاق که در دفتر مقام معظم رهبری در قم برگزار شد اظهار داشت: برخی از افراد که ایمان قوی ندارند از هرگونه تعهد و محدودیتی فرار کرده و به‌دنبال منافع خود هستند و موضع‌گیری مشخصی ندارند.

وی افزود: برخی افراد اعتقاد دارند که دین باید در مسائل فردی مورد توجه باشد و در مسائل اجتماعی اعتقادی به جایگاه دین ندارند، اگر دین در مسائل اجتماعی مورد توجه نباشد زندگی پیش نمی‌رود.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم عنوان کرد: دین دارای یک سلسله احکامی دارد که شامل نماز و روزه است که ثابت است ولی مسائل اجتماعی این گونه نیست و در هر دورانی که زندگی می‌کنیم موضوعاتی ایجاد شده که آیه و روایتی درباره آن وجود ندارد و کم و بیش درباره آن اختلاف نظر ایجاد می‌شود.

استاد حوزه علمیه با تاکید بر اینکه دین اسلام برای همه زندگی ما برنامه دارد گفت: دین اسلام تاکید کرده که اگر شخصی بیمار است و روزه سبب ضرر می شود روزه بر وی حرام است، موضوع حرام اگر سبب شود انسان از مرگ نجات پیدا کند باید به آن توجه شود مثلا اگر در بیابان بودیم و آب پیدا نکردیم و برای رهایی از مرگ اگر آب نجس بود باید مصرف کنیم.

مصباح یزدی خاطرنشان کرد: بر اساس دین اسلام وارد شدن بی‌اجازه به خانه کسی حرام است، اگر مسلمانی در حال مرگ است باید وی را نجات دهیم و اگر بچه‌ای در داخل خانه‌ای در حوض آب در حال خفه شدن است باید وارد خانه شده و وی را از مرگ نجات دهیم.

انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:14 - 1398/10/12
اینا را اصلا نمیدونستیم ...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۳
متفاوت بودنش بخاطر کمبود اطلاعات دینی شماست
وگرنه این از احکام اولیه اسلام است
Iran, Islamic Republic of
11:47 - 1398/10/12
خب اینهاروهمه مردم میدونن البته اگه عقل داشته باشیم
Iran, Islamic Republic of
14:41 - 1398/10/12
''''' بر طبق فتوای مصباح یزدی''' مرگ آزمایش الهی است!!!
Iran, Islamic Republic of
17:06 - 1398/10/12
خدا کسالت را بر طرف کند.
Iran, Islamic Republic of
17:33 - 1398/10/12
ما که نفهمیدیم منظور جنابعالی چی بود.
Iran, Islamic Republic of
17:52 - 1398/10/12
خدایش کسی فهمید این چه گفت .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج