جهانگیری: آمریکا دروغ می‌گوید دارو تحریم نیست
۹۴۵۴۷۹
۱۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۴
۹۰۳۶ 
معاون اول رئیس جمهور، با اشاره به تحریم های آمریکا علیه ایران، گفت: آمریکایی ها به دروغ می گویند که دارو تحریم نیست، چون انتقال بانکی را ممنوع کرده اند.

خبرگزاری مهر: معاون اول رئیس جمهور، با اشاره به تحریم های آمریکا علیه ایران، گفت: آمریکایی ها به دروغ می گویند که دارو تحریم نیست، چون انتقال بانکی را ممنوع کرده اند.

اسحاق جهانگیری، روز پنج شنبه در همایش روز پرستار در برج میلاد تهران، افزود: پرستاران، مرهم بر زخم و درد همنوعان هستند و سنگ صبور و گوش شنوا برای بیماران و رنج دیدگان تلقی می‌شوند.

وی ادامه داد: جامعه پرستاری در پیش آحاد ملت، مسئولین و نزد خداوند، جایگاه بسیار والایی دارند. همه به پرستار، از جنس فداکاری، عبادت و دیگر خواهی نگاه می‌کنند.

معاون اول رئیس جمهور، گفت: پرستاران جزو انسان‌های شایسته ای هستند که در تاریخ می‌شناسیم.

وی افزود: ضرورت دارد در شأن پرستاران به مطالبات آنها توجه کنیم و متناسب با جایگاه پرستاری، خواسته‌های آنها را انجام دهیم.

جهانگیری ادامه داد: هم بنده و رئیس جمهور و مجموعه دولت می‌دانیم شما پرستاران کشور مطالبات متعددی دارید که به موقع انجام نشده است. آگاه هستیم بار مسئولیت چند بیمار بر دوش یک پرستار است و نیروی پرستاری خیلی کمتر از حد استانداردهای پذیرفته شده بین المللی و داخلی است.

وی افزود: مطالبی که وزیر بهداشت در خصوص مطالبات پرستاری عنوان کرد، مورد قبول مجموعه دولت است و تلاش می‌کنیم در اسرع وقت دغدغه‌های شما را برطرف کنیم.

معاون اول رئیس جمهور، در ادامه با مشکلات پیش روی دولت، گفت: اگر برای ما درمان مهم است، باید خواسته‌های کسانی که در این بخش خدمت می‌کنند، مورد توجه قرار گیرد و تأمین شود تا مسائل مردم حل شود.

وی افزود: هر حکومت و دولتی در هر نقطه‌ای از دنیا با مسائل پیش بینی نشده مواجه می‌شود و دولت‌ها وقتی بودجه را می‌بندند و برنامه پنج ساله را تصویب می‌کنند، یعنی یک مسائلی را پیش بینی می‌کنند و متناسب با آن، منابع می‌بینند.

جهانگیری ادامه داد: حتی در بودجه سالانه گاهی اوقات ردیف‌های هزینه‌های پیش بینی نشده نیز اختصاص می‌یابد، اما گاهی اوقات اتفاقاتی رخ می‌دهد که کسی فکر آن را نمی‌کند. مثل زلزله کرمانشاه و سیلی که در چند استان رخ داد.

وی افزود: هیچ وقت فکر نمی‌کردیم کشورهای اطراف ما هر کدام با مسائل و مشکلاتی مواجه شوند که همه کشورها را تحت تأثیر قرار دهد.

معاون اول رئیس جمهور، گفت: در سال ۹۲ که آمدیم به این نتیجه رسیدم که اصلی ترین اولویت دولت، تعامل با دنیا، حل مسئله هسته‌ای، کنترل تورم و اجرای طرح تحول سلامت است و به سرعت توانستیم در این مسائل به نتیجه برسیم.

وی ادامه داد: وقتی با ۶ کشور توافق می‌کنیم و یک کشور زورگو آن را بر هم می‌زند، حتماً مشکلاتی پیش می‌آید. آمریکایی‌ها ظالمانه ترین تحریم‌ها را علیه جمهوری اسلامی ایران وضع کردند و از برجام خارج شدند. در نتیجه منابع اقتصادی کشور تحت تأثیر قرار گرفت.

جهانگیری گفت: حداقل ۵۰ میلیارد دلار درآمد نفتی کشور هر سال تحت تأثیر این جریانات قرار گرفت و صادرات و واردات ایران که نیاز اقتصاد کشور است، به همین شکل با موانعی مواجه شد.

وی افزود: با تمام این مشکلات، در ۹ ماهه اول سال جاری حجم مبادلات ما بیش از ۷۰ میلیارد دلار بوده است.

معاون اول رئیس جمهور، با تقدیر از تلاش جامعه پزشکی و پرستاری کشور که در چنین شرایطی اجازه ندادند مردم دچار آسیب شوند، گفت: آمریکایی‌ها به دروغ می‌گویند دارو تحریم نیست، زیرا برای خرید دارو به پول نفت نیاز است و از طرف دیگر، سیستم بانکی را از انتقال پول منع کرده اند.

وی با اشاره به تلاش و زحمات جامعه داروسازی و پزشکی کشور برای کاستن از حجم مشکلات برای اینکه مردم آسیب نبینند، افزود: طرح تحول سلامت، در شروع به کار دولت به عنوان یک رویکرد مهم در دستور کار قرار گرفت.

جهانگیری با اشاره به یکی از آرمان‌های نظام و انقلاب که عدالت است، ادامه داد: طرح تحول سلامت به دنبال ایجاد عدالت در سلامت بود و توانست دغدغه‌های درمان در روستاها و شهرها را از بین ببرد.

وی افزود: طرح تحول سلامت با همین رویکرد و جهت گیری دنبال خواهد شد. به طوری که در بودجه سال ۹۹، بیش از ۱۴ درصد از سهم بودجه به بخش بهداشت و درمان اختصاص داده شده است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 19
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:39 - 1398/10/12
چرا همه دنیادروغ میگن بجزملت غیورایران
Iran, Islamic Republic of
11:46 - 1398/10/12
آمریکا تحریم نکرده. امثال شبنم نعمت زاده باعث شدن
Iran, Islamic Republic of
11:54 - 1398/10/12
جهانگیری دروغ میگوید . دارو و غذا تحریم نیست .
Iran, Islamic Republic of
11:55 - 1398/10/12
یکی از روشهای بدنام کردن امریکا این است که عمدا دارو و غذا وارد نکنیم و به مردم بگوییم تحریم است .
Iran, Islamic Republic of
13:13 - 1398/10/12
شما از امریکا دورغگو تر هستید.
Iran, Islamic Republic of
13:16 - 1398/10/12
دیگ به دیگ میگه روسیاه شما از امریکا دورغگوتر هستید.
Iran, Islamic Republic of
13:25 - 1398/10/12
شما دروغ میگویید میخواهید با فشار روی مردم فشار از روی خودتان برداشته بشه
Iran, Islamic Republic of
13:30 - 1398/10/12
هر چقدر هم دروغگو باشن از لحاظ دروغگویی و حاشا کردن به شما نمیرسن! !!!!!
Iran, Islamic Republic of
14:03 - 1398/10/12
مرگ بر آمریکا .... مرگ بر آمریکا
شما چی ؟ در موضوعات دیگه راست میگین ؟
مثلا یه نمونش در مورد نظریه مثبت رهبری در مورد تصویب FATF و...ِ
Iran, Islamic Republic of
14:04 - 1398/10/12
نه که مسئولین اجرایی راستگو هستند و بدون پرونده.
Iran, Islamic Republic of
14:38 - 1398/10/12
''''' و شما راست میگویید' دارو تحریم است ??
Iran, Islamic Republic of
14:48 - 1398/10/12
شما که میگفتید امریکا هیچ غلطی نمیتونه بکنه
Iran, Islamic Republic of
15:46 - 1398/10/12
اگر دارو تحریم نیست پس چرا سیتریزین هگزال یا آپو که مربوط به حساسیت هست و فقط حساسیت شدید من با آنها کمی بهتر می شود پیدا نمی شود. چرا اخبار دروغ رو انتشار میدهید.
پاسخ ها
''''''''''shanjani...........
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۲
''''' در خیابان ' دکتر''' ناصر خسرو دارو تحریم نیست!! هر مدل دارو بخواهید'' دلالان دارو فوری ' آماده ' میکنند!!
سکینه
Germany
۲۲:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۲
داداش ما که پهباد و موشک وجت ساختیم یعنی بلد نیستیم اپو ستیریزین درست کنیم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج