حقایق واقعی که به نظر ساختگی می‌رسند!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
دکتر نداف کرمانی 2
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۹۴۷۳۳۵
۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۴
۶۶۲۲
در این مطلب حقایقی را می‌خوانید که به نظر ساختگی می‌رسند، اما کاملا واقعی هستند و می‌توانید آن‌ها را با دوستان و خانواده خود به اشتراک بگذارید. احتمالا آن‌ها بعدا در گوگل جستجو می‌کنند تا مطمئن شوند.

برترین‌ها: در این مطلب حقایقی را می‌خوانید که به نظر ساختگی می‌رسند، اما کاملا واقعی هستند و می‌توانید آن‌ها را با دوستان و خانواده خود به اشتراک بگذارید. احتمالا آن‌ها بعدا در گوگل جستجو می‌کنند تا مطمئن شوند و می‌فهمند واقعا حق با شماست. به شما قول می‌دهیم که این حقاق کاملا واقعی هستند، حتی اگر عجیب‌تر از تخیلی به نظر برسند.

خرس‌های قطبی از نظر تجهیزات دید در شب نامرئی هستند

حقایق واقعی که به نظر ساختگی می‌رسند!

خرس‌های قطبی جزء ترسناک‌ترین و بهترین شکارچیان طبیعت هستند. آن‌ها بزرگترین گوشتخوار خشکی‌زی هستند. خرس قطبی نر اگر روی پا‌های خود بایستد، ۳ متر ارتفاع و دو برابر شیر نر آفریقایی وزن دارد.

شاید اینکه می‌گویند آن‌ها هنگام شکار با پنجه جلوی بینی سیاه خود را می‌گیرند، افسانه به نظر برسد. اما آن‌ها می‌توانند خود را در زیستگاه یخی‌شان کاملا استتار کنند و این ردیابی حرکات آن‌ها را از هوا بسیار دشوار می‌کند.

دانشمندان هنگام تعقیب این حیوان در شب با کمال تعجب متوجه شدند که خرس‌های قطبی از دید عینک‌های پیشرفته دید در شب نامرئی هستند. اینکه خرس‌های قطبی چطور می‌توانند این کار را کنند، مورد بحث است.

هیچ شکی نیست که خرس‌های قطبی در حفظ گرما فوق‌العاده هستند و گرنه مدت زیادی زنده نمی‌ماندند. اما عینک‌های دید در شب بیشتر از اشعه مادون قرمزی که این گرما تولید می‌کند استفاده می‌کنند. چطور خرس‌های قطبی مانع خروج این امواج می‌شوند؟ پاسخ به این سوال دشوار است. ما فقط می‌دانیم که این حیوانات مجهز به قابلیت استتار فوق‌العاده‌ای هستند.


انگلستان یکی از کانون‌های گردباد است

حقایق واقعی که به نظر ساختگی می‌رسند!

گردباد معمولی یک سیستم بادی پیچشی است که با سرعت حرکت می‌کند و تا ارتفاع ۶۰۰ متر از زمین تا آسمان کشیده می‌شود. گردباد زمانی تشکیل می‌شود که هوای گرم و مرطوب با هوای سرد و خشک برخورد می‌کند و انرژی زیادی آزاد می‌کند. طبق برخی برآورد‌ها این انرژی برای تامین برق همه دستگاه‌های برقی جهان به طور همزمان کافیست.

گردباد‌ها معمولا در آمریکا رخ می‌دهند و حتی برخی ایالت‌ها یک فصل رسمی گردباد دارند. بیش از هزار گردباد در سال در آمریکا اتفاق می‌افتد، اما وقتی از نظر مساحت بررسی کنیم، انگلستان گردباد‌های بیشتری تجربه می‌کند.

بسیاری از بریتانیایی‌ها نمی‌دانند در کانون گردباد جهان زندگی می‌کنند، چون گردباد‌های اروپایی نسبت به گردباد‌های آمریکایی، بسیار ملایم‌تر هستند و عموما بدون اینکه متوجه شوید حرکت می‌کنند.


دانشمندان بز‌هایی ساختند که ابریشم عنکبوت تولید می‌کنند

ابریشم عنکبوت یکی از خارق العاده‌ترین مواد جهان است. این ابریشم ۱۰۰۰ برابر نازک‌تر از موی انسان، اما پنج برابر قوی‌تر از فولاد است. همچنین بسیار انعطاف پذیر و مقاوم در برابر رطوبت است و حتی در دما‌های سخت، قدرت قابل توجه خود را حفظ می‌کند.

این خواص باعث می‌شود ابریشم عنکبوت برای طیف گسترده‌ای از کاربردها، بسیار مفید باشد. مشکل اینجاست که به دست آوردن مقدار زیادی ابریشم عنکبوت کار سختی است. تلاش‌ها برای راه‌اندازی مزارع پرورش عنکبوت هم با موفقیت محدودی روبرو شده، چون عنکبوت‌ها تمایل زیادی به آمیختن ندارند و ترجیح می‌دهند یکدیگر را بخورند.

به همین دلیل دانشمندان تصمیم گرفتند این مشکل را با کاشت ژن عنکبوت در بز‌ها دور بزنند. مدیریت بز‌های عنکبوتی اصلاح ژنتیکی شده آسان‌تر است و شیرشان پر از پروتئین‌های ابریشم است که می‌توان آن را استخراج و استفاده‌های متنوعی از آن کرد.


سردترین دمایی که تا به حال ثبت شده در ماساچوست بوده است

حقایق واقعی که به نظر ساختگی می رسند

جهان آفرینش بسیار بزرگ است و بیشتر بخش‌های آن بسیار سرد است. نپتون با دمای منفی ۲۱۲ درجه سانتیگراد، با اورانوس برای کسب رکورد سردترین سیاره منظومه شمسی رقابت می‌کند. اما فضای بیرون از منظومه شمسی از این هم سردتر است و با دمای منفی ۲۷۰ درجه سانتیگراد فورا انسان را می‌کشد.

با این حال در ماساچوست در شمال شرقی ایالات متحده آمریکا بود که دانشمندان پایین‌ترین دمای تاریخ را ثبت کردند.

از نظر تئوری، دما هرگز نمی‌تواند زیر صفر مطلق یا منفی ۲۷۳ درجه سانتیگراد برود، چون این دمایی است که اتم‌ها همه انرژی خود را از دست می‌دهند. صفر مطلق هرگز تا کنون ثبت نشده و شاید عملا غیرممکن باشد چیزی تا این دما سرد شود.

اما محققان دانشگاه ماساچوست در سال ۲۰۰۳ موفق به سرد کردن ابری از اتم‌های سدیم تا چند میلیاردم درجه بالاتر از این دما شدند. این سردترین دمای ثبت شده تا کنون و احتمالا سردترین دمایی است که جهان تاکنون دیده است.


بزرگترین آبشار جهان زیر آب است

حقایق واقعی که به نظر ساختگی می رسند

آبشار نیاگارا مشهورترین آبشار کره زمین است. بیش از سه هزار تن آب در هر ثانیه از روز، از این آبشار فرو می‌ریزد و هشت میلیون بازدیدکننده سالانه را به خود جذب می‌کند.

اما این آبشار در مقایسه با بزرگترین آبشار جهان هیچ است. بزرگترین آیشار جهان، آبشار بزرگ تنگه دانمارک است که ۳.۲ کیلومتر عمق دارد و جریان آب آن تقریبا دوهزار برابر آبشار نیاگارا است.

با وجود این ویژگی‌های چشمگیر، آبشار بزرگ تنگه دانمارک تا حد زیادی ناشناخته است و به ندرت از آن بازدید می‌شود، چون زیر آب‌های عمیق اقیانوس اطلس بین گرینلند و ایسلند واقع شده است. این آیشار بزرگ زیر آبی عجیب به نظر می‌رسد، اما امکانپذیر است، چون آب سرد بسیار چگال‌تر از آب گرم است ووقتی آب گرم و سرد به هم می‌رسند، آب سرد به کف اقیانوس سرازیر می‌شود و بزرگترین آبشار کره زمین را تشکیل می‌دهد.


طولانی‌ترین اجرای موسیقی تاریخ ۶۳۹ سال طول می‌کشد

حقایق واقعی که به نظر ساختگی می رسند

کندترین تمپوی موسیقی را «Larghissimo» یا خیلی خیلی آرام می‌نامند که معمولا ۱۹ ضرب بر دقیقه و کمتر است. اما این تمپو در مقایسه با طولانی‌ترین و کندترین موسیقی که تاکنون اجرا شده، سرعت بسیار زیادی دارد.

در کلیسایی در هالبرشتاد در آلمان، اُرگی وجود دارد که از اکتبر ۲۰۱۳ تاکنون یک آکورد را اجرا می‌کند و سپتامبر سال ۲۰۲۰ به آکورد بعدی تغییر می‌کند. این کندترین بخش کندترین اجرای موسیقی جهان و طولانی‌ترین بخش بدون تغییر آن است. اما حتی در تندترین حالتش هم، فقط سه آکورد در هر دوازده ماه تغییر می‌کند.

این‌ها همه بخشی از اجرایی به آهنگسازی «جان کیج» است که در سال ۲۰۰۱ آغاز شد و قرار است ۶۳۹ سال طول بکشد، یعنی حدودا تا زمانی که انتظار می‌رود این ساز به کارش ادامه دهد.


انسان‌ می‌تواند از اسب سبقت بگیرد

حقایق واقعی که به نظر ساختگی می رسند

انسان‌ها از لحاظ جسمی بهترین موجودات روی زمین نیستند. ما به اندازه حیوانات درنده، سریع یا قوی نیستیم و اگر به خاطر مغز‌های بزرگمان نبود احتمالا خیلی پیش از این منقرض شده بودیم. با این حال ما جزء بهترین دوندگان مسافت‌های طولانی روی زمین هستیم.

یوزپلنگ سریعترین حیوان خشکی در مسافت کوتاه است، اما در مسافت‌های طولانی آن‌ها شانسی برای رقابت با بهترین‌های بشریت ندارند. ما حتی می‌توانیم بر حیواناتی که برای استقامت ساخته شده اند، مثل اسب‌ها و گرگ‌ها، پیروز شویم.

این توانایی کمک بزرگی به اجداد ما برای پیدا کردن غذا کرد و باعث پیدایش هفت میلیون غده عرق در بدن ما شد. در مقابل، برخی پستانداران مثل کرگدن، اسب آبی و خوک اصلا قادر به عرق کردن نیستند. سایر حیوانات از جمله شامپانزه‌ها هم، نسبت به ما غدد عرق بسیار کمتری دارند. این به خنک شدن سریع بدن انسان‌ هنگام حرکت بسیار کمک می‌کند.

در دنیای مدرن، افراد کمی مجبورند مسافت طولانی به دنبال شکار و غذا بگردند، اما مسابقات استقامت وجود دارد که انسان‌ها را در رقابت با حیوانات قرار می‌دهد. در یک دهکده در انگلستان هر سال انسان‌ها در یک میدان مسابقه ۳۵ کیلومتری با اسب‌ها رقابت می‌کنند. تا کنون دو انسان در این مسابقه برنده شده اند. اگر این مسابقه در آب و هوای گرم‌تری برگزار می‌شود، احتمال برنده شدن انسان بسیار بیشتر می‌شد.


ممکن است تنبل‌ها با معده پر از گرسنگی بمیرند

حقایق واقعی که به نظر ساختگی می رسند

شاید دویدن در مسافت طولانی یک مزیت تکاملی باشد، اما تنبل‌ها با وجود اینکه به سختی حرکت می‌کنند، توانسته اند ده‌ها میلیون سال زنده بمانند.

آن‌ها هیچ بویی از سرعت نبرده اند و حتی یک راه مستقیم یک و نیم کیلومتری را حدود یک ماه طول می‌کشد تا طی کنند. البته این به ندرت برای آن‌ها مشکل ایجاد می‌کند، چون ۹۰درصد از عمرشان را وارونه از درخت آویزان هستند و تا ۲۰ ساعت در روز می‌خوابند.

حتی معده تنبل هم با سرعت خودش عمل می‌کند و یک ماه کامل طول می‌کشد تا یک وعده غذایی را هضم کند. این برای تنبل‌ها معمولا بسیار خوب است. چون به ندرت مجبور می‌شوند برای پیدا کردن غذا عجله کنند، بنابراین زندگی را با سرعت خودشان ادامه می‌دهند.

اما سیستم گوارشی تنبل‌ها یک اشکال بزرگ دارد. در دما‌های پایین باکتری‌های روده کاملا کارشان را متوقف می‌کنند. تنبل دیگر نمی‌تواند غذایش را هضم کند و موادمغذی را استخراج کند و ممکن است در خطر مرگ بر اثر معده پر قرار بگیرد.


جوانه‌های چشایی در ارتفاع خوب کار نمی‌کنند

حقایق واقعی که به نظر ساختگی می رسند

غذا‌های هواپیما معمولا بی‌مزه هستند. یکی از دلایل آن این است که این غذاها حداقل ۱۰ ساعت زودتر آماده می‌شوند. اما تازگی تنها عاملی نیست که باعث می‌شود آن‌ها بی‌مزه به نظر برسند. محققان دریافتند که جوانه‌های چشایی انسان در ارتفاع به درستی کار نمی‌کند.

ارتفاع پرواز یک هواپیمای مسافربری معمولی بین ۱۰ تا ۱۴هزار متر است و انسان حس چشایی خود را در ارتفاع ۹۰۰۰ متری کم کم از دست می‌دهد.

تقریبا ۷۰-۸۰درصد از آنچه فکر می‌کنیم طعم غذا است، توسط حس بویایی ما به وجود می‌آید و حس بویایی ما به تبخیر مخاط بینی وابسته است. در ارتفاع ۹۰۰۰ متری فضای داخلی هواپیمای تخت فشار، کمتر از ۱۲درصد رطوبت دارد که از بیشتر بیابان‌ها پایین‌تر است. این بدان معناست که تبخیر مخاط بینی بسیار کم می‌شود، از این رو غذا‌های هواپیما مزه مقوا می‌دهند.


تعدادی از اتم‌های شما زمانی متعلق به ویلیام شکسپیر بودند

حقایق واقعی که به نظر ساختگی می رسند

اتم‌ها بلوک‌های ساختمانی بنیانی هستند که همه چیز، از جمله ما را تشکیل می‌دهند. هر انسان‌ از حدود هفت میلیارد میلیارد میلیارد اتم تشکیل شده که بر اساس اندازه فرد ممکن است کمتر یا بیشتر شود.

شاید عجیب باشد که بخش کوچکی از اتم‌هایی که بدن شما را تشکیل می‌دهند زمانی متعلق به ویلیام شکسپیر بودند. اتم‌ها غیرقابل تقسیم و تقریبا فناناپذیر هستند. آن‌ها به طور مداوم بازیافت می‌شوند و ۹۹.۹۹۹ درصد از اتم‌هایی که هفت سال پیش شما را تشکیل می‌دادند، اکنون جای دیگری هستند و به کار متفاوتی انجام می‌دهند. بیشتر این اتم‌ها و در واقع اتم‌هایی که زمانی به شکسپیر تعلق داشتند، در زمین باقی می‌مانند. برخی افراد بسیار باهوش از ریاضیات بسیار پیچیده استفاده کردند تا تعداد اتم‌هایی که اکنون از شکسپیر یا سایر شخصیت‌های مشهور در بدن شماست، را محاسبه کنند.

منبع: toptenz

الهام مظفری
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 20
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:51 - 1398/10/21
شلیک موشک به هواپیمای مسافربری وسط تهران توسط نیروهای انتقام سخت گیرنده!
پاسخ ها
بدون نام
United States
۱۸:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
لطفا گوزن را به شقایق ربط ندهید
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
بفهم داری چی میگی بدون نام 15:51
بدون نام
Seychelles
۱۹:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
چون ربط دارن مهندس
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
آفرین 15.51
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۵۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
لایک ۱۵. ۵۱
yas
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
شمام از آب گل آلود ماهی بگیر
Iran, Islamic Republic of
15:51 - 1398/10/21
شلیک موشک به هواپیمای مسافربری وسط تهران توسط نیروهای انتقام سخت گیرنده!
پاسخ ها
زهرا۲۲
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
الان چه ربطی به مطلب داشت؟؟؟؟
تو برادر ایکیوسان نیستی احیانا؟؟؟؟
هدر نری؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
16:59 - 1398/10/21
در مورد استقامت اسب در بیابان کاملا قابل قبوله چون که اسب در بیابان زودتر از سوارش میمیره در فیلما هم زیاد دیدیم
United States
18:04 - 1398/10/21
دلم میخواد از شیر اون بز بخورم اون آبشار هم فوق العاده ست طبیعت با بیرحمی زیادش باز هم زیباست البته بی رحمیش به پای انسان نمیرسه
پاسخ ها
yas
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
ببخشید کدوم بز
Iran, Islamic Republic of
18:13 - 1398/10/21
آخری یه چیز تو مایه های تناسخ نیست؟ ما بدون مردن دائم جسم عوض میکنیم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
تناسخ به روح مربوط میشه
Iran, Islamic Republic of
02:34 - 1398/10/22
اتم ویلیام شکسپیرو نفهمیدم!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
یعنی وقتی بدن شکسپیر تجزیه شد اتم هاش به وسیله خاک و آب و گیاهان وارد بدن های دیگران میشن
mehdi
United Arab Emirates
۰۲:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۱
در واقع فقط مردن اون فرد نیست ما روزانه و پیوسته پوست عوض میکنیم و این پوست های قدیمی به سرعت متلاشی میشن و از بین می رن و پوست یه نمونه هست تنفس مو و. ....ولی خب اتم هاشون که نابود نمیشه در محیط باقی می مونن و طی سالیان سال ما در محیط های مختلف سلول ها و اتم ها و فوتون های خودمون رو رها میکنیم و این اتم ها وارد بدن دیگران هم میشن با اتم های دیگه پیوند میزنند و تغیر ماهیت میدن مثلا یک روز که پارک رفتیم مقداری از سلول های پوست ما از ما جداشدن اتم های اون ها روی چمن ها ریخته شدن این اتم ها در کنار هم کلی مواد مغذی برای خاک و گیاه دارن پس جذب اون میشن فرض کن اون یه درخت سیبه پس جذب درخت و میوه اش میشه ؛ نفر بعدی که اون میوه رو می خوره اتم ما جذب بدنش میشه حالا در نظر بگیر میوه رو صادر کرده باشن به کیلومتر ها دورتر و یا این میوه رو یه کرم بخوره کرم رو پرنده و اون پرنده مثلا گنجشک بخوره و اونم غذای یک شکارچی مثل انسان بشه میبینی به بینهایت روش مختلف این چرخه بی نهایت ادامه پیدا میکنه به طور کلی دانشمندان تخمین میزنند نود درصد بدن ما طی هفت سال از نو بازسازی میشه و ما اون ها رو از دست میدیم و بدن از نوساخته میشه منبع اصلی نوسازی ما باتغذیه از محیط و کسب مواد جدیدی هست که به دست میاریم حالا این مواد از کجا ها که نیومدن...
Iran, Islamic Republic of
03:45 - 1398/10/22
لعنت بر باعثو بانیش
Iran, Islamic Republic of
15:48 - 1398/10/22
اخری خیلی جالب بود. کاش مقاله های مرتبط بذارید
Iran, Islamic Republic of
13:53 - 1398/10/23
در مورد آخری میتونه اتم های افراد دیگه هم در بدن ما وجود داشته باشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_1
شیرآلات زمانی_1
فرش ریحان 1
فرش تارنگ_3
شیرآلات زمانی_3
فرش ریحان 3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_4
اپیلاسیون نانا 4
فرش تارنگ_2
فرش ریحان 2
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
فنی آتل_فوتر
استیل رگال_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
کالابرد_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
قالیشویی ادیب_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
شفا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
رستوران پارسیان_فوتر