صعود ۳ کاراته کای ایران به فینال لیگ جهانی کاراته
۹۴۸۵۸۴
۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۰۲:۲۹
۳۸۴۴
۳ کاراته کای ایران راهی فینال و دو نماینده دیگر ایران راهی دیدار رده بندی اولین مرحله لیگ جهانی سری آ ۲۰۲۰در شیلی شدند.

خبرگزاری ایسنا: در اولین مرحله لیگ جهانی سری آ در سال ۲۰۲۰ که به میزبانی سانتیاگو شیلی و با حضور ۴۶۶ کاراته کا از ۶۵ کشور برگزار می شود، رزیتا علیپور نماینده وزن ۶۱- کیلوگرم بانوان ایران موفق شد با غلبه بر تمامی رقبایش راهی دیدار پایانی شود.

او در اولین مبارزه ۵ بر صفر جولیا آنجلوچی از ایتالیا را برد. سپس ۳ بر یک مقابل کارولینا ویدلا از شیلی به برتری رسید.

علیپور در سومین مبارزه ۳ بر صفر بر لیلا هورتالت از فرانسه غلبه کرد و به نیمه نهایی راه یافت.

او در این دیدار به مصاف مروه کوبان از ترکیه دارنده طلای قهرمانی اروپا ۲۰۱۹ و یک طلا و یک برنز کاراته وان های ۲۰۱۹ رفت و موفق شد ۸ بر صفر این حریف را شکست دهد و راهی دیدار پایانی شود.

علیپور روز یکشنبه برای کسب مدال طلا به مصاف جوانا رکویچ از صربستان و دارنده ۲ نقره و یک برنز کاراته وان های ۲۰۱۹ و طلای قهرمانی جهان ۲۰۱۸ می رود.

*سارا بهمنیار به دیدار رده بندی راه یافت

سارا بهمنیار نماینده وزن ۵۰- کیلوگرم، پس از استراحت در دور اول، در مبارزه نخست۷ بر صفر جولیانا دی اولیورا از برزیل را شکست داد.
در ادامه با نتیجه ۴ بر ۲ آیچا سایا از مراکش را مغلوب کرد.

او در سومین بازی ۶ بر ۲ نتیجه را به سراپ اوزچلیک از ترکیه دارنده ۶ طلا، یک نقره و ۲ برنز کاراته وان های ۲۰۱۹، برنز قهرمانی اروپا ۲۰۱۹ و یک طلا، یک نقره و یک برنز قهرمانی جهان واگذار کرد.

با راهیابی سراپ اوزچلیک به دیدار فینال، سارا بهمنیار راهی دیدار رده بندی شد.

* خاکسار به شانس مجدد رفت

در وزن ۵۵- کیلوگرم طراوت خاکسار نماینده ایران بود.
او ابتدا ۴ بر صفر جولیانا نواک از آرژانتین را برد.
سپس موفق شد با نتیجه ۸ بر صفر گابریلا سروین از پاراگوئه را مغلوب کند.
در بازی سوم خاکسار ۴ بر ۲ مقابل سارا کاردین از ایتالیا و دارنده ۲ طلا و یک برنز کاراته وان های ۲۰۱۸ و طلای قهرمانی جهان ۲۰۱۴ شکست خورد و
با راهیابی این حریف ایتالیایی به فینال، خاکسار نیز در جدول شانس مجدد به مبارزات خود ادامه می دهد.

*ذبیح الله پورشیب دومین فینالیست ایران

در بخش مردان و در وزن منهای ۸۴ کیلوگرم ، ذبیح الله پورشیب کاپیتان تیم ملی ایران موفق شد به فینال راه یابد و برای کسب مدال طلا روز یکشنبه به مصاف اوگور آکتاش کاپیتان تیم ملی ترکیه خواهد رفت.

پورشیب‌ در مبارزه اول ۲ بر صفر ولید دقالی از بلژیک را برد و در مبارزه دوم نیز مقابل میشله جیانی از ایتالیا با همین نتیجه به پیروزی رسید.
او در سومین دیدار ۳ بر ۲ ایگور چیخمارف از قزاقستان را شکست داد و به نیمه نهایی راه یافت و در این مرحله نیز ۲ بر یک ایوان وسیچ از کرواسی دارنده یک نقره و یک برنز کاراته وان های ۲۰۱۹، برنز قهرمانی اروپا ۲۰۱۹ و طلای قهرمانی جهان ۲۰۱۸ را شکست داد و فینالیست شد.

پورشیب و آکتاش فینال وزن منهای کیلوگرم لیگ سری آ شیلی را برگزار می کنند.

*سجادگنج زاده سومین فینالیست ایران/ اباذری به رده بندی رفت

در وزن به اضافه ۸۴ کیلوگرم، سجاد گنج زاده موفق شد به فینال راه یابد و صالح اباذری نیز به دیدار رده بندی رسید.

سجاد گنج زاده در اولین دیدار ۹ بر صفر از سد الکساندر بنجامین ریوست از کانادا گذشت و در ادامه ۳ بر یک برایان ایر از آمریکا را برد.

صالح اباذری دیگر نماینده این وزن بود که ابتدا ۷ بر صفر آدام راموس کاراته کایی از برزیل را برد. سپس ۳ بر صفر مقابل آلپ ارسلان یامان اوغلو از ترکیه دارنده یک طلا، یک نقره و یک برنز کاراته وان های ۲۰۱۹ و برنز قهرمانی جهان ۲۰۱۸ به برتری رسید.

سجاد گنج زاده و صالح اباذری ۲ نماینده ایران در این وزن برای راهیابی به فینال در مسابقه نیمه نهایی مقابل هم قرار گرفتند که حاصل آن برتری یک بر صفر گنج زاده بود. با این نتیجه گنج زاده فینالیست شد و اباذری به جدول شانس مجدد راه یافت.

روز یکشنبه گنج زاده و جاناتان هورنه آلمانی برای کسب مدال طلا رودرروی هم قرار خواهند گرفت و صالح اباذری نیز برای کسب مدال برنز با برایان ایر از آمریکا مبارزه می کند.

پیش از این هم رزیتا علیپور و ذبیح الله پورشیب به فینال راه یافته بودند.سارا بهمنیار هم به دیدار رده بندی رسید.
بدین ترتیب تیم های مردان و زنان ایران در پایان رقابت های روز نخست لیگ جهانی سری آ در شیلی ۳ نماینده در فینال و ۲ کاراته کا در دیدار رده بندی خواهد داشت.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج