معاون وزیر بهداشت: ۱۵۰ نخبه پر پر شدند
۹۴۹۵۴۳
۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۵
۷۳۳۸
معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مرگ ۷۰ نفر در کرمان و جان باختن ۱۵۰ ایرانی در سقوط هواپیمای اوکراین، قلب همه را آزرده، باید اجازه دهیم خانواده قربانیان سوگواری کنند و جامعه ایران میزبان مراسم آنان باشند.

خبرگزای ایرنا: معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مرگ ۷۰ نفر در کرمان و جان باختن ۱۵۰ ایرانی در سقوط هواپیمای اوکراین، قلب همه را آزرده، باید اجازه دهیم خانواده قربانیان سوگواری کنند و جامعه ایران میزبان مراسم آنان باشند.

علیرضا رئیسی افزود: حادثه ای که برای هواپیمای اوکراینی در ایران رخ داد دل همه را به درد آورد و قلب ها تحت فشار قرار گرفت.

وی ادامه داد:‌ از طرفی جنایتی که آمریکا در مورد سردار سلیمانی انجام داد همه را متاثر کرد و بعد از آن البته حضور حماسی مردم در کل کشور اگر نگوییم بی نظیر، کم نظیر بود، توانست همدلی و همبستگی بالایی بین مردم کشور و شیعیان جهان ایجاد کند و به رغم اینکه غم بزرگی بود اما شوری که در مردم ایجاد کرد جامعه را به آرامش رساند.

معاون وزیر بهداشت گفت: بعد از آن حادثه کرمان را در مراسم تشییع پیکر سردار شهید سیلمانی داشتیم که حدود ۷۰ نفر هم در این حادثه جان باختند، واقعا در آنجا هم اگر مدیریت بهتری داشتیم شاید این اتفاق نمی افتاد و با کمال تأسف شیرینی که وجود داشت، تلخ شد. بعد از آن کشور ما از آمریکای جنایتکار و رئیس جمهوری نامتعادل آن انتقام گرفت.

رئیسی افزود: اما بعد از آن حادثه ای که برای هواپیمای مسافری اوکراین اتفاق افتاد از چند جنبه بسیار تلخ و دردناک بود زیرا روزانه و سالانه عده زیادی از مردم با هواپیما سفر می کند و در بین آنان نگرانی ایجاد کرد. در سالهای گذشته مشکلاتی در پرواز هواپیمای توپولوف داشتیم و هر از چندگاهی یکی از آنها سقوط می کرد و مردم خیلی نگران بودند بعد که این هواپیماها جمع شدند سالها بود که حوادث سقوط هواپیما را کم داشتیم اما این حادثه صرف نظر از هر علتی به خودی خود در بین مردم ترس و نگرانی ایجاد می کند زیرا در صورت بروز چنین حوادثی هیچ راه امیدی برای سرنشینان هواپیما وجود ندارد.

150 نخبه پر پر شدند

وی ادامه داد: بیش از ۱۵۰ نخبه کشور در این پرواز بودند و بعد از سرنگونی این هواپیما کم کم مشخص شد که چه نخبه هایی در این هواپیما بودند و واقعا از بین رفتن این افراد جای تاسف دارد. اتفاق تلخی بود و متاسفانه خبری که بعدا شنیده شد که یک خطای انسانی رخ داده، درد و تلخی این حادثه را بیشتر کرد. نمی توان گفت هیچ جا خطایی رخ نمی دهد، حادثه همیشه وجود دارد، در حوزه پزشکی هم خطای پزشکی داریم و ممکن است موجب مرگ انسانها شود، خطای رانندگی هم داریم که یکباره ۴۰ نفر ته دره می روند.

مسئولان رده بالا به خانواده جان باختگان سر بزنند

معاون وزیر بهداشت افزود: از نظر بهداشت روان باید قبول کنیم که سوگ مراحلی دارد. اول حالت خشم و انکار وجود دارد و همه افرادی که متاثر هستند باید خود را تخلیه کنند تا به آرامش برسند. مسئولان رده بالای کشور باید به خانواده قربانیان سر بزنند و با آنها همدردی کنند.

وی تصریح کرد: اکنون علاوه بر اینکه بیش از ۱۷۰ خانواده عزادار هستند، دانشجویان کشور هم عزادار هستند. باید اجازه دهیم علاوه بر خانواده قربانیان دانشجویان هم دور هم جمع شوند، عزاداری کنند و یاد دانشجویان از دست رفته را گرامی بدارند خیلی مهم است که این اتفاق بیافتد. چهرهای فرهنگی و هیات علمی هم باید در این مراسم شرکت کنند.

تیم های روانشناسی خانواده جان باختگان را دریابند

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: بعد از آن هم نیاز است تیم های روانشناسی و روانپزشکی در کنار خانواده قربانیان قرار بگیرند و به این افراد کمک کنند. حتی به صورت جداگانه برای خانواده های این افراد مراسم برگزار شود و مردم و جامعه میزیان این خانواده ها باشند بالاخره این افراد شهدای جامعه هستند، باید از آنان قدردانی کنیم و بتوانیم تاحدی تلخی این حادثه را کم کنیم گر چه جبران برخی ضربات روحی بسیار سخت است. البته اینکه یکی از فرمانده سپاه مسئولیت را پذیرفت اقدام خوبی بود و تا حدودی می تواند قدم اول برای ایجاد آرامش محسوب شود.

وی گفت: ما یک کشور در معرض خطر هستیم. پایگاههای نظامی اطراف ایران وجود دارد و آمریکای جنایتکار همچنان تهدید می کند و این حادثه مهم با تهدیدهای آمریکا بی ربط نبود.

به گزارش ایرنا، ستاد کل نیروهای مسلح ایران روز گذشته (شنبه) تایید کرد که بر اثر بروز خطای انسانی و غیرعمد، هواپیمای خطوط هوایی اوکراین مورد اصابت قرار گرفته است.

این ستاد اطمینان خاطر داد با پیگیری انجام شده اصلاحات اساسی در فرآیندهای عملیاتی در سطح نیروهای مسلح، امکان تکرار این گونه خطاها را غیر ممکن ساخته و بلافاصله مقصر آن را به سازمان قضایی نیروهای مسلح معرفی کند تا با خطاهای صورت گرفته برخورد قانونی صورت گیرد.

یک هواپیمای خطوط هوایی اوکراین روز چهارشنبه پس از برخاستن از فرودگاه امام خمینی(ره) بر اثر خطای انسانی و بصورت غیر عمد مورد اصابت قرار گرفت و در نتیجه این حادثه ۱۷۶ مسافر و خدمه از جمله ۱۴۶ مسافر ایرانی خدمه جان باختند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 21
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:21 - 1398/10/23
چه رویای قشنگیه واقعا

کاش مسئولاخودشون به عقلشون میرسیداین کارا روکنندهمیشه نوشداروبعدمرگ سهراب بودن اول که کامل حاشا میکنن بعدم هرکس تقصیروگردن اون یکی میندازه
Iran, Islamic Republic of
12:26 - 1398/10/23
دو نکته هنوز مشخص نشده است:
1. چرا در آن شرایط پرواز هواپیماها متوقف نشد؟
2. اگر آن طور که می گویند مقامات عالی نظام تا جمعه از این قضیه خبر نداشتند، پس چرا هیچ کس به خاطر پنهانکاری و کتمان حقیقت از مسئولان عالی نظام برکنار نشده است؟
Iran, Islamic Republic of
12:30 - 1398/10/23
راستی نخبه ها چرا میخواستن برن کانادا؟
Iran, Islamic Republic of
13:04 - 1398/10/23
نخبه خارج نشین
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
واقعا نخبه های که خیرشون برای خارج کشور بود.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
نخبه خارج نشین شرف داره به انگل داخل نشین!
ی
United Arab Emirates
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
'''' هواپیما بصورت غیر عمد '' مورد اصابت'' تیر و کمان قرار گرفت ' سقوط کرد!!
Iran, Islamic Republic of
13:17 - 1398/10/23
نخبه میمونه تو کشورش نمیره خارج از کشور
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
ایران جای نخبه نیست...جای نخاله است
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
دمت گرم گل گفتی
Iran, Islamic Republic of
13:19 - 1398/10/23
خدا رحمتشون کنه اینجا درس خوندن رفتن اون ور اب به اونا خدمت کنن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
اره دیگه خیرشون برای اون ور آبی ها بود
Iran, Islamic Republic of
13:27 - 1398/10/23
نخبه وقتی برای ملت ما ارزش داره کهدر بین مردم باشن به مردم مملکتشون خدمت کنه.
نه اینکه برای منافع مادی خودشون برن خارج وصفا کنن
پاسخ ها
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
همه را بایک چوب نرانید
Iran, Islamic Republic of
13:39 - 1398/10/23
سوگواری یعنی جمع شدن حمد فاتحه ای خوندن برا شادی روح درگذشته والا این نوع سوگواری شعار دادن دیگه جدیده
Iran, Islamic Republic of
14:14 - 1398/10/23
اکثرشون برای دانشگاه دولتی هستند توی مدرسه دولتی دانشگاه دولتی درس خوندن بعد برای کشور کانادا خدمت کردند روحشون شاد و یادشون گرامی به مردم عزیز کانادا تسلیت عرض می نمایم
Iran, Islamic Republic of
14:38 - 1398/10/23
خدارحمتشون کنه ولی ما نخبه های کولبر و کارگر شهرداری و.....هم داریم که کسی رو ندارن بفرستنشون اونور اب و کسی هم بهشون تو مملکت اهمیت نمیده
اینقدر استثنا نزارین لطفا
Iran, Islamic Republic of
15:15 - 1398/10/23
هم علت مهاجرتشان و هم علت مرگشان ،مسئولین کشور هستند که شما هم آقای علی رئیسی یکی از این مسئولین هستین. لااقل در جریان پارتی بازیهای تو هستم.
Iran, Islamic Republic of
15:29 - 1398/10/23
خدا رحمتشان کند و به خانواده هاشون صبر بدهد ولی برای مردم فرقی نمی کند چون با پول و سرمایه مملکت به جایی رسیده اند و تخصص خود را برای بیگانگان به ارمغان می برده اند ، ما آرزوی مرگ برای آنها نداریم ولی ناراحت هم نیستیم
Iran, Islamic Republic of
15:40 - 1398/10/23
قشنگ گفتی نخبه خارج نشین که با رانت پدر انشان نخبه شده بودند
France
16:19 - 1398/10/23
یعنی ناراحت شدی ، اگه نخبه ها میموندن که شما الا پست نداشتی ،برو خدا رو شکر کن که دارن میرن که باشین ،خدا شماها رو برای ما حفظ کنه .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج