کدام چهره‌های معروف رد صلاحیت شدند؟
۹۴۹۶۰۷
۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۹
۱۴۵۹۸
در فاصله ۴۰ روز مانده تا برگزاری انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی تقریباً تکلیف تایید صلاحیت نامزد‌های این دوره هم مشخص شده. عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان اعلام کرده نتایج بررسی صلاحیت‌ها به فرمانداری‌ها اعلام شده و بنابراین نتیجه بررسی صلاحیت‌ها باید دیروز به اطلاع خود نامزد‌ها رسیده باشد.

برترین‌ها: در فاصله ۴۰ روز مانده تا برگزاری انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی تقریباً تکلیف تایید صلاحیت نامزد‌های این دوره هم مشخص شده. عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان اعلام کرده نتایج بررسی صلاحیت‌ها به فرمانداری‌ها اعلام شده و بنابراین نتیجه بررسی صلاحیت‌ها باید دیروز به اطلاع خود نامزد‌ها رسیده باشد.

اینکه ما بدانیم چه کسانی رد یا تایید صلاحیت شدند، اما در حد شنیده‌ها و شایعات است، چون بعضی نامزد‌ها فعلاً ترجیح می‌دهند به طور واضح و شفاف نگویند رد صلاحیت شدند یا تایید صلاحیت. به هر حال قبل از ظهر دیروز اکانت توئیتری خبرگزاری تسنیم از رد صلاحیت ۸۰ نماینده اصولگرا و اصلاح‌طلب دوره فعلی خبر داد در حالی که رسانه‌های نزدیک به اصلاح‌طلبان از رد صلاحیت ۱۳۵ نفر از نمایندگان خبر داده بودند.

گفته شده افرادی که اعتراض دارند تا ۲۶ دی ماه می‌توانند اعتراض‌شان را ثبت کنند، اما از حالا مشخص است که بعضی چهره‌های شاخص دوره فعلی در مجلس بعدی غایب خواهند بود. نمایندگانی مثل علی مطهری و محمود صادقی و تابش و حضرتی از فراکسیون امید و نقوی حسینی و نادر قاضی‌پور و غلامرضا کاتب از بین اصولگرایان افرادی هستند که خبر رد صلاحیت شان دیروز بازتاب گسترده‌ای در فضای سیاسی کشور داشت. هر چند که بعضی از این افراد خودشان گفتند چیزی تا الان به ما ابلاغ نشده، اما رسانه‌های رسمی با قطعیت از رد صلاحیت آن‌ها نوشتند.

شایعات داغ درباره رد صلاحیت‌ها

۱. علی مطهری دیروز به ایسنا گفت که به من تا الان چیزی ابلاغ نشده، اما رسانه‌های متعددی خبر رد صلاحیت او را منتشر کردند. از آنجا که علی مطهری در دوره‌های هشتم و نهم و دهم نماینده تهران بود و حتی در دوره اخیر به مدت سه سال به کرسی نایب‌رئیسی هم رسید خبر رد صلاحیت او از اتفاقات مهم انتخابات پیش رو ارزیابی می‌شود.


۲. بهروز نعمتی هم وضعیتی مشابه علی مطهری دارد و هر چند خودش می‌گوید هنوز چیزی به او ابلاغ نشده، اما خبرگزاری تسنیم از رد صلاحیت قطعی او خبر داده. بهروز نعمتی از جمله چهره‌های اصولگرای میانه‌روی مجلس بود که در دوره دهم با فهرست اصلاح‌طلبان وارد مجلس شد. یک نکته حائز اهمیت دیگر اینکه بهروز نعمتی از نیرو‌های نزدیک به على لاریجانی در مجلس بود که حالا با ثبت‌نام نکردن خودعلی لاریجانی و سفیر شدن کاظم جلالی در روسیه و رد صلاحیت نعمتی عملاً مجلس بعدی از نیرو‌های با نفوذ نزدیک با لاریجانی خالی خواهد بود.

شایعات داغ درباره رد صلاحیت‌ها


۳. اوضاع برای سایر نمایندگان تهران هم خوب پیش نمی‌رود. گفته می‌شود در مجموع ۱۰ نماینده تهران برای شرکت در دوره بعدی رد صلاحیت شدند و با توجه به اینکه در دوره قبلی فهرست اصلاح‌طلبان در تهران یکدست کل ۳۰ کرسی را گرفته بودند، در دوره بعدی برای ارائه فهرست در تهران به مشکل می‌خورند. طیبه سیاوشی و فاطمه سعیدی از نمایندگان فعلی تهران هستند که خودشان خبر رد صلاحیت را تایید کردند. پروانه سلحشوری هم خودش کلاً ثبت‌نام نکرده بود.

شنیده می‌شود که غلامرضا حیدری و الیاس حضرتی هم در لیست رد صلاحیت شده‌ها هستند. محمود صادقی که این اواخر می‌گفت تصمیم به استعفا دارد و در نهایت برای انتخابات دوره بعدی ثبت‌نام کرد هم از دیگر رد صلاحیت شده‌های این دوره حوزه انتخابیه تهران است. خبرگزاری آنا هم از رد صلاحیت محمد علی وکیلی و مهدی شیخ از دیگر نمایندگان تهران در دوره فعلی خبر داده است.

شایعات داغ درباره رد صلاحیت‌ها


۴. بازنده بزرگ فرآیند رد صلاحیت حزب اعتماد ملی است که اگر چه با توصیه غافلگیر کننده مهدی کروبی ۵۰ نفر از اعضای این حزب در انتخابات ثبت‌نام کردند، اما حالا به گفته مهران فرجی مدیر روابط عمومی این حزب ۱۳ نفر در همان مرحله قبل و توسط هیات نظارت رد شدند و مابقی هم از جمله الیاس حضرتی توسط شورای نگهبان رد صلاحیت شدند. قدرت‌الله علیخانی هم از نمایندگان اصلاح‌طلب ادوار مختلف مجلس است که در این دوره موفق به گرفتن تایید صلاحیت شورای نگهبان نشده است.

شایعات داغ درباره رد صلاحیت‌ها


۵. از فراکسیون زنان دوره فعلی هم تعداد قابل توجهی رد صلاحیت شدند. علاوه بر فاطمه سعیدی و طیبه سیاوشی که بالاتر به آن‌ها اشاره کردیم سیده حمیده زرآبادی هم در گفتگو با ایسنا تایید کرده که پیامک رد صلاحیت را دریافت کرده. زرآبادی نماینده قزوین و عضو فراکسیون امید است که در سال‌های اخیر مجادلات دامنه‌داری با محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات داشت. معصومه آقاپور نماینده شبستر هم از ورود به مجلس یازدهم بازمانده و شنیده شده سکینه الماسی نماینده کنگان و جم هم در فهرست رد صلاحیت شده‌ها حضور دارد.

شایعات داغ درباره رد صلاحیت‌ها


۶. آمار‌هایی که تا الان اعلام شده خبر از رد صلاحیت قابل توجه در استان‌های مختلف می‌دهد. به طور مثال از ۱۸ نماینده خراسان رضوی ۸ نماینده رد صلاحیت شدند. یا ۵ نماینده از استان فارس رد صلاحیت شدند که بهرام پارسایی هم یکی از آنهاست. اعتماد آنلاین نوشته که از ۱۲ نماینده استان فارس فقط سه نماینده تایید صلاحیت شدند. محمدرضا تابش نماینده اردکان که از دوره ششم تا الان در مجلس بوده هم در این دوره رد صلاحیت شده و آخرین روز‌های حضور خود را در مجلس سپری می‌کند.

شایعات داغ درباره رد صلاحیت‌ها

در مجموع از لحاظ آماری بیشترین آمار تایید صلاحیت‌ها (بین کل نامزدها. مربوط به استان همدان است با ۶۹ درصد و کمترین آمار تایید صلاحیت از استان البرز به دست آمده با ۲۹ درصد. از کرج هر دو نماینده اول و دوم این شهر در مجلس فعلی یعنی عزیز اکبریان و محمد جواد کولیوند رد صلاحیت شدند. از فراکسیون مستقلین هم باید به غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده رشت اشاره کنیم که رد صلاحیت شده است. منابع نزدیک به اصولگرایان خبر داده‌اند کامبیز مهدی‌زاده داماد رئیس جمهور هم برای این دوره تایید صلاحیت نشده. پارسال حکم انتصاب او در وزارت صنعت جنجالی شده بود. محمد باسط درازهی نماینده سراوان که آذر سال ۹۷ ویدئویی از او منتشر شد که در ساختمان گمرک با یک شهروند و کارمند گمرک درگیر می‌شود هم رد صلاحیت شده است.


۷. در بین اصولگرایانی که رد صلاحیت شدند هم اسم‌های معروفی به چشم می‌خورد. به طور مثال رد صلاحیت سید حسین نقوی حسینی نماینده ورامین که معمولا مواضع نزدیک به جبهه پایداری داشت و از منتقدان سفت و سخت دولت در سه دوره اخیر مجلس بود اتفاق عجیبی است.

همینطور نادر قاضی‌پور که از دوره هشتم تا الان نماینده مجلس است که البته در دوره اخیر حواشی زیادی داشت و سخنرانی جنجالی او در سال ۹۴ بعد از پیروزی در انتخابات یا درگیری با یک خبرنگار پارلمانی در سال ۹۵ از جمله اتفاقاتی بود که اسم او را به صدر اخبار آورد. یا رد صلاحیت غلامرضا کاتب نماینده اصولگرای گرمسار که در استیضاح وزرا معمولاً فعال بود هم اتفاق جالبی است. از همین زاویه اگر نگاه کنیم خبر خبرگزاری فارس از رد صلاحیت محسن کوهکن و محمد علی پورمختار از اصولگرایان فعال و منتقد دولت در مجلس هم نکته حائز اهمیتی است.

شایعات داغ درباره رد صلاحیت‌ها


تایید صلاحیت شده‌های نامدار

برای اطلاع از جزئیات اینکه چه کسانی تایید صلاحیت شده‌اند و وارد فهرست گروه‌های سیاسی می‌شوند باید صبر کنیم، اما از همین حالا می‌شود درباره سرلیست‌ها حدس‌هایی زد. مثلا اینکه مجید انصاری تایید صلاحیت شده و احتمالا گزینه اصلی سرلیستی اصلاح‌طلبان است. مگر اینکه اصلاح‌طلبان قصد داشته باشند چهره‌ای مثل الهام امین‌زاده با شهیندخت مولاوردی را به عنوان سرلیست انتخاب کنند که البته هنوز در مورد تایید یا رد صلاحیت مولاوردی جایی خبری منتشر نشده. از طرف مقابل هم محمدباقر قالیباف تایید صلاحیت شده و سرلیستی او برای اصولگرایان تقریباً قطعی است.

اصلاح‌طلبان چهره‌های تایید صلاحیت شده دیگری مثل پزشکیان، کواکبیان، سهیلا جلودارزاده، علیرضا محجوب، احمد مازنی، پروانه مافی، بادامچی، فرید موسوی، فریده اولاد قباد، محسن علیجانی، ابوالفضل سروش و علیرضا رحیمی دارند. اصولگرایان هم می‌توانند روی نام‌هایی مثل الیاس نادران، مجتبی ذوالنور، حمید رسایی، حاجی بابایی، محمد عباسی و الهه راستگو حساب باز کنند. الهه راستگو همان نماینده دوره قبلی شورای شهر تهران است که با فهرست اصلاح‌طلبان وارد شورا شد و ناگهان به طرف اصولگرایان چرخید.

انتشار یافته: 52
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:32 - 1398/10/23
الحمدلله نماینده ی استان ما هم رد صلاحیت شده ، ظاهرا تو این چار سال فقط جیب خودشو اطرافیانش رو پر پول کرده ممنونم که ردش کردین
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
سلمان خدادادی اگه رد صلاحیت نشه معلومه تمام بهانه های رد صلاحیت دروغه
بدون نام
-
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
مجلس باید به توپ بست فقط برین زندگی شون بد چند سال برسی کنین می فهمین
بدون نام
Romania
۱۴:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
نماینده سروان هم رد صلاحیت شد:)
مهراز ...
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
لياخوف روسي كجايي
Iran, Islamic Republic of
15:45 - 1398/10/23
یکی از یکی بدتر
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
الکیه باز هم میان سر کار بازار گرمیه.مطهری هر دوره رد صلاحیت میشه باز میاد
Iran, Islamic Republic of
16:16 - 1398/10/23
قاضی پور هم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
بابا قاضی پور چرا رد شد .تن صداش خیلی قشنگ بود .
Iran, Islamic Republic of
16:32 - 1398/10/23
قاضی پور و مطهری حقشون بود اما خوب دارن مجلسو پر میکنن از خودشون مجلس بعدی غیرقابل تحمل تره
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
بخدا اشتباه ميكني
اين افساد طلب هاي سرمايه دار با خونه هاي چند ده ميلياردي هرچي كمتر باشن بيشتر به نفع مردم ضعيف مثله ما است
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
بنظرم اول بايد دوتابعيتي ها و اونايي كه بچه هاشون تو كشور هاي خارجي هستن رو بايد رد صلاحيت كنن
Iran, Islamic Republic of
16:33 - 1398/10/23
مگه قراره رای بدیم؟
پاسخ ها
habib
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
تو رای نده بابقیه کار نداشته باش
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
دقیقن مسئله همینه دیگه تمومه ماجرا
هلنا
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
خب تو رأی نده, ولی نمیتونی به ما دستور بدی, ما رأی میدیم
بدون نام
United States
۰۲:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۶
گل گفتی
Iran, Islamic Republic of
16:34 - 1398/10/23
خدادادی چی پس؟ مجلس کردن یسری نر
Iran, Islamic Republic of
16:43 - 1398/10/23
فاطمه حسینی دختر صفدر حسینی چی شد
Iran, Islamic Republic of
16:54 - 1398/10/23
۹۰ نماینده فعلی رد شدن این یعنی این دوره کلا مجلس تعطیل بوده
Denmark
17:01 - 1398/10/23
کل نماینده هارو رد میکردید بیشتر خوشحال میشدیم
Iran, Islamic Republic of
17:07 - 1398/10/23
یعنی کسانیکه تو این چهارسال به توصیه شورای نگهبان عمل نکرده یا خلاف نظر آنها کاری یا حرفی زدن ردصلاحیت شدند، وگرنه خیلیاشون تو این چهارسال دلیل قابل توجه هی که باعث ردصلاحیت بشن انجام ندادن، گرچه دل خوشی از اکثر آنها ندارم، کاش قانونی وضع بشه که شورای نگهبان مجبور بشه دلایل ردصلاحیت شده ها را علنی اعلام کند و دیگر نتواند سلیقه ای عمل کند، الان بدون اینکه به خود طرف توضیح بدهند ردصلاحیت میکنند از کجا بدونیم بخاطر اینکه از قیافه طرف خوششان نیامده ردصلاحیت نشده؟!!!!
پاسخ ها
habib
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
معلومه قانون رو نخوندی که خودشون وضع ڪردن،نباید اعلام بشه فقط به خودشون میگن،به علت فساد مالی اڪثرشون رد شدن،وآبروشون رو نمیبرن
Iran, Islamic Republic of
17:12 - 1398/10/23
بعد از چند وقتی که مدام خبر بد شنیدیم ... این خبر مطهری خبر خوشحال کننده ای هست برای مردم شاید تا حدودی تسکین قلوب باشه
Iran, Islamic Republic of
17:38 - 1398/10/23
از سیاست سررشته ای ندارم. ولی از صراحت و شجاعت مطهری توی اظهارنظرهاش خوشم می آمد.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
پس همون اظهار نظر نکنی بهتره
Iran, Islamic Republic of
17:39 - 1398/10/23
نمایندگانی که حاضر نشدن طرح شفافیت آرا رو تصویب کنن تمامشون باید رد صلاحیت بشن
Iran, Islamic Republic of
17:57 - 1398/10/23
امان از عزیز اکبریان و محمد جواد کولیوند
United States
20:52 - 1398/10/23
با توجه به اینکه در مجموع گرایش اصلاح طلبانه را به گرایش اصولگرایی ترجیح میدهم، فارغ از همه ی عملکردها اگر در انتخابات شرکت کنم ، باز هم به اصلاح طلبان رای خواهم داد
Iran, Islamic Republic of
21:11 - 1398/10/23
قاضی پور یکی از نمایندگان ولایی وتنها نماینده ای هس که همیشه یادوخاطره شهدای حرم را ازیلد نمیبرد نماینده ای که شب وروز در محلس مشغول دفاع ازقشر کارگر ومستضعف میباشد ردصلاحیت او واقعا دلسوزان نطام را دلسرد کرده است
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
منظور از دلسوزان نظام کیه لابد شما و رفقات اره؟
S
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۴
ببخشید ولی مث اینکه مثل خودش بیسوادی
مسئله خوب بودن یا نبودن نیست صلاحیت است
Iran, Islamic Republic of
22:25 - 1398/10/23
دیگه این حزب بازی ها برای گول زدن مردم دوره اش کذشته است
Iran, Islamic Republic of
23:59 - 1398/10/23
دموکرات ها و.جمهوری خواهان
Iran, Islamic Republic of
00:54 - 1398/10/24
چ تایید چ رد بشن من یکی دیگ شناسناممو کثیف نمیکنم
Iran, Islamic Republic of
01:23 - 1398/10/24
الهه راستگو!!! این که همون اول کار دروغگو بوده....
Iran, Islamic Republic of
02:22 - 1398/10/24
کسی حق رای من را میخره ؟ اونا با یک چسب زخم عوض می کنم
Iran, Islamic Republic of
05:42 - 1398/10/24
چقد راحت مردمو با چهارتا اسم بازی میدن و هرکاری دلشون میخواد میکنن
پاسخ ها
بدون نام
Switzerland
۱۳:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
تا خر هست خرسوار هم هست
البته در مورد این ملت باید گفت بلانسبت خر و دور از جون خر
Iran, Islamic Republic of
07:20 - 1398/10/24
آیا این رد صلاحیت به این معنا نیست که انها درستکار نیستند اگر نیستند پس چرا اینک در مجلس هستند
Iran, Islamic Republic of
07:53 - 1398/10/24
خوشحالم که تابش رد صلاحیت شد ! فقط بر دارو دسته اطرافش خوب بود
Iran, Islamic Republic of
08:13 - 1398/10/24
خدا را شکر که آقای تاجگردون هم رد صلاحیت شدند، تا قوم گرایی و پارتی بازی رانت خواری فساد اقتصادی ریشه کن شود
Iran, Islamic Republic of
08:26 - 1398/10/24
اینم یه بازی جدیده برای کشوندن مردم به پای صندوق های رای، بود نبود این نماینده ها فرقی به حال مردم نداره
Iran, Islamic Republic of
10:30 - 1398/10/24
یعنی شما بازم میخواید رای بدین که براتون مهمه کی تایید و رد صلاحیت شده؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
11:07 - 1398/10/24
بنظرم اول بايد دوتابعيتي ها و اونايي كه بچه هاشون تو كشور هاي خارجي هستن رو بايد رد صلاحيت كنن
Iran, Islamic Republic of
12:45 - 1398/10/24
سلام من از شوارای نگهبان میخام همه رو رد کنن کسیم قبول نکنن دولت فرمانداری هر شهرو بکنه نماینده اون شهر اونم چی هر نماینده هم تو شهره خودش باشه پس اینترنت به چه دردی میخوره الان نماینده شهره ما لیسانس یا فوق لیسانس کشاورزی داره این به چه درده ما میخوره مثلن بودن و نبودنش که هیچ فرقی نکرده
Iran, Islamic Republic of
13:34 - 1398/10/24
بنظر شما مگه اینا و امثال اینا بود یا نبودشون مهمه؟
مگه تا حالا دردی از مردم دوا کردن؟
Iran, Islamic Republic of
14:08 - 1398/10/24
خدا رو شکر واقعا علی مطهری اندازه ۱۰ تا اصلاح طلب به کشور ضرر میزد خدا رو شکر. اگه این سیستم و فیلتری که برای تایید صلاحیت یه عده و حتی برای تایید صلاحیت کاندید های ریاست جمهوری استفاده میشه معیار هاش تغییر بکنه اصلاح بشه و درست بشه کشور خیلی بهتر میشه و پیشرفت میکنه
Iran, Islamic Republic of
10:44 - 1398/10/25
همین که رسایی هست یعنی مجلس بعدی هم همین وضعه
Iran, Islamic Republic of
10:04 - 1398/10/26
انشاالله همه پای صندوق رای خواهیم رفت
Iran, Islamic Republic of
10:04 - 1398/10/26
انشاالله همه پای صندوق رای خواهیم رفت
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج