فرآیند انتقال گل‌محمدی از شهرخودرو به پرسپولیس
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر استرکی_1
کتاب لند_1
لایکو_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
کتاب لند_3
لایکو_3
دکتر استرکی_4
لایکو_4
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_2
اپیلاسیون نانا 2
لایکو_2
کتاب لند_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۹۴۹۸۳۵
۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۷
۷۹۲۱
پرسپولیس از مدت‌ها قبل به دنبال جذب یحیی گل‌محمدی بود و درنهایت روز گذشته این اتفاق رخ داد تا مربی موفق شهرخودرو به‌عنوان جانشین گابریل کالدرون آرژانتینی معرفی شود، آن هم درحالی که نماینده مشهد باید به‌زودی در مسابقات حساس مرحله پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا حاضر شود و این مساله خشم مشهدی‌ها را نیز برانگیخته است.

فرهیختگان: پرسپولیس از مدت‌ها قبل به دنبال جذب یحیی گل‌محمدی بود و درنهایت روز گذشته این اتفاق رخ داد تا مربی موفق شهرخودرو به‌عنوان جانشین گابریل کالدرون آرژانتینی معرفی شود، آن هم درحالی که نماینده مشهد باید به‌زودی در مسابقات حساس مرحله پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا حاضر شود و این مساله خشم مشهدی‌ها را نیز برانگیخته است.

تلاش بی‌نتیجه در گام اول

وقتی مشخص شد برانکو ایوانکوویچ دیگر به تهران باز نمی‌گردد و قرمزها مربی کارآمد و کاملا موفق خود را به‌طور قطعی از دست داده‌اند، تلاش‌ها برای پیدا کردن جانشین او آغاز شد. مدیران وقت باشگاه در جلسات مختلف که البته به اطلاع مدیران وزارت ورزش نیز می‌رسد، لیستی از مربیان مختلف تهیه کرده‌اند که شامل دو بخش مربیان داخلی و خارجی بود. سرلیست نفرات داخلی یحیی گل‌محمدی، مربی موفق پدیده بود که علاقه زیادی هم به حضور در پرسپولیس داشت و با سران باشگاه پای میز مذاکره نشست.

برخی منابع آن زمان مدعی شدند که او قول شفاهی از مالک پدیده گرفته بود که هر زمان پرسپولیس به او پیشنهاد داد، بتواند مشهد را ترک کند، اما درنهایت مذاکرات به جایی نرسید. مدیران باشگاه با حمیداوی نیز مذاکره رسمی انجام دادند و درنهایت اعلام شد که قرمزها باید تا پایان قرارداد گل‌محمدی (پایان فصل بیستم) برای جذب وی صبر کنند و امکان ندارد زودتر از این موعد با جدایی او موافقت شود. مدیران پرسپولیس هم که گزینه داخلی مناسبی مدنظر نداشتند، درنهایت تصمیم به استخدام یک مربی خارجی گرفتند و گابریل کالدرون آرژانتینی به تهران آمد.

اسکوچیچ نشد، یحیی آمد

ماجرا دوباره مانند گذشته تکرار شد؛ سرمربی خارجی پرسپولیس به‌موقع پولش را نگرفت و از کشور رفت. طبق قانون قراردادش را فسخ و برای بازگشت شروطی را مطرح کرد که تحقق نیافت و درنهایت قطع همکاری با وی نیز مسجل شد. دوباره باشگاه لیستی از گزینه‌های مختلف تهیه کرد و باز هم یحیی گل‌محمدی به‌عنوان سرلیست مطرح شد.

مسئولان پرسپولیس علاوه‌بر مربیان خارجی مثل اسکوچیچ، پائولو سرجیو و... گزینه‌های داخلی دیگری مثل دایی، کریمی، تارتار و حتی کریم باقری را مدنظر داشتند، با این حال خوب می‌دانستند که هیچ‌یک به اندازه گل‌محمدی نمی‌توانند هواداران را مجاب به حمایت از تصمیم باشگاه کنند.

این‌بار اما مذاکرات نتیجه داد و یحیی هم به مراد دلش رسید. البته این نکته را باید بدانید که پرسپولیسی‌ها بدشان نمی‌آمد اسکوچیچ را انتخاب کنند، اما همان موانعی که اجازه نداد او به استقلال برود، مانع حضورش در پرسپولیس شد!

مقاومتی که شکست

نکته مهم این است که شهرخودرو در حساس‌ترین شرایط، سرمربی موفق خود را از دست داده است. در دنیای حرفه‌ای فوتبال نمی‌توان به این‌گونه انتقال‌ها ایراد گرفت، اما با این حال مطالب منتشرشده توسط مدیران تیم مشهدی این شائبه را ایجاد کرد که فشارهایی در کار بوده تا این انتقال انجام گیرد که در دنیای حرفه‌ای فوتبال چندان مرسوم نیست.

مسئولان باشگاه دیروز بیانیه‌ای صادر کردند که در بخشی از آن آمده است: «در پایان دور رفت لیگ برتر نوزدهم و درحالی که باخبر هستید، باشگاه پرسپولیس پس از جدایی سرمربی خارجی خود مجددا خواستار جذب سرمربی شهرخودرو برای هدایت پرسپولیس شد که البته پاسخ ما باز هم منفی بود، اما دوباره تماس‌ها شروع شد و همه برای این انتقال، در این برهه حساس با باشگاه ما تماس گرفتند تا رضایتنامه گل‌محمدی را بدهیم، اما دریغ از یک تماس از داخل استان خراسان‌رضوی! تا جایی که زورمان رسید، پای سرمربی‌مان ایستادیم و تمام راه‌ها را نیز به‌تنهایی طی کردیم، اما درنهایت نشد که نشد و مجبور شدیم رضایتنامه سرمربی تیم‌مان را برای هدایت پرسپولیس امضا کنیم.»

فشار پرسپولیس یا فشار یحیی؟

در کنار ماجراهای مطرح‌شده باید نکته مهمی را هم در نظر گرفت؛ گل‌محمدی بیش از مدیران گذشته و امروز پرسپولیس علاقه‌مند به حضور در این تیم بود و نزدیکانش به‌خوبی این مساله را تایید می‌کنند.

خصوصا اینکه خانواده‌اش در تهران ساکن بودند و او علاقه‌مند بود که در این شهر مربیگری کند و کجا برایش بهتر از پرسپولیس! یک منبع آگاه و نزدیک به شهرخودرو در این خصوص گفت: «بیشتر از پرسپولیس یحیی روی مدیران باشگاه فشار آورد تا این انتقال انجام شود. از همان ابتدای فصل می‌خواست مربی پرسپولیس شود، اما اجازه ندادند. خودش می‌گوید توافق کرده بودند و زیرش زدند. این مساله باعث شد در مدتی که گذشت، بارها دچار چالش و دعوا و قهر باشند. درخواست زیاد شدن قراردادش را داشت. مصاحبه‌هایش را ببینید، یک روز می‌گفت نیمکت لرزانی داریم و روز بعد از گرم بودن پشت تیم به مالک می‌گفت! آنهایی که به باشگاه نزدیک هستند، خوب می‌دانند که بعد از پیشنهاد دوباره پرسپولیس، یحیی دیگر برای شهرخودرو مربی نمی‌شد. پایش را در یک کفش کرد که باید این‌بار بگذارند برود. حمیداوی هم نمی‌خواست چالش‌ها ادامه پیدا کند. پول زیادی هم از پرسپولیسی‌ها طلب کرد و از آنجا که تیمش مشکل مالی داشت، درنهایت به این انتقال تن داد و برای اینکه فشارها را از روی خود بردارد، توپ را به زمین دیگران انداخت و از فشارهای بیرونی گفت، درحالی که می‌دانست دیگر نمی‌تواند با یحیی که دلش پیش پرسپولیس گیر بوده، ادامه دهد!»

پرسپولیس: کدام فشار؟

با یکی از مسئولان پرسپولیس درخصوص شائبه مطرح‌شده تماس گرفتیم. وی به «فرهیختگان» گفت: «انصاری‌فرد از هیات‌مدیره اختیار تام گرفت تا با گل‌محمدی مذاکره کند. نه وزارت ورزش و نه هیچ مقام دولتی سفارشی نکرده است. آنها برای موافقت با این انتقال پول خواستند و ما هم بخشی را تهیه کردیم. مدیران وزارت ورزش اعلام کردند که به این مساله ورود نمی‌کنند و تمام کار بر دوش انصاری‌فرد بود.» قرار بود دیشب انصاری‌فرد به برنامه فوتبال برتر برود و احتمالا آنجا نیز اخبار مربوط به اعمال فشار برای جذب یحیی را تکذیب کرده است.

1.5 میلیارد نقد

یکشنبه‌شب مذاکرات بین مدیران دو باشگاه تا مرحله منتفی شدن هم پیش رفت. حمیداوی خواستار پول نقد بود و انصاری‌فرد هم دستش خالی! درنهایت مدیر پرسپولیس توانست مبلغ 1.5 میلیارد قرض کرده (طبق ادعای نزدیکان باشگاه) و موافقت مالک شهرخودرو را جلب کند. باقی‌مانده مبلغ نیز قرار است در قسط بعدی پرداخت شود. طبعا گل‌محمدی به‌عنوان یکی از موفق‌ترین مربیان چند سال اخیر نیز رقم قابل‌توجهی درخواست کرده و باید گفت قرمزها برای جذب او متحمل هزینه سنگینی شده‌اند.

انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:13 - 1398/10/24
فوتبال کثیف با مدیران بی کفایت وزیر لنگی جناب رئیسی خواهش میکنیم به پرونده وزیر ولنگ ورود کنین تو روز روشن انصاری فر لنگی داره دزدی میکنه با حمایت وزیر لنگی
Iran, Islamic Republic of
08:27 - 1398/10/24
لعنت بر دروغگو...تیم حکومتی یعنی چرکپولیس...۶ تا وزیر زنگ زدن به حمیداوی تا رضایت بده سرمربیش جدا بشه...اخه ظلم تا کجا،امسال هم با اسنپ یه جام دیگه بهش بدین....اونوقت میگن چرا چرکپولیس هر شهری میره یا فحش میخوره یا سنگ....از امروز به بعد مشهد هم از این تیم نفرت داره...لعنت به این تیم کثیف...
United States
09:29 - 1398/10/24
خاک بر سر مسئولین کشوری که آدم دزد کثیفی مثل سلطانیفر وزیر ورزش آن باشه
و خانواده اش تعیین کننده قهرمانی ها و خیلی از مشکلات دیگر آن باشند وقتی رییس‌جمهور کشوری تا ساعت یازده صبح
در ارایشگاه وقت میگذارد تا خوش تیپ شود و ریش خودش را تزیین کند مطمئنا وزرایش از این بهتر نمی شوند
پاسخ ها
رسول
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
به کوری چشم دشمنان..چه سوزشی گرفتن شش دق لال
Iran, Islamic Republic of
10:53 - 1398/10/24
کیسه ها لطفا لال بشن به تیم خودتون برسین اینقدر زیرمون نباشید مربی خودمونو آوردیم شما هم فرهادتونو آوردین دیگه دست از هوچی گری بردارید
تاج کبیر آسیا چهارفینال آسیا دوقهرمانی ⭐⭐
Iran, Islamic Republic of
16:01 - 1398/10/24
فرایندش فقط تماس و زور وزیر و سیاسیون بود.‌لعنت ب این مافیای لنگ
تاج کبیر آسیا چهارفینال آسیا دوقهرمانی ⭐⭐
Iran, Islamic Republic of
16:01 - 1398/10/24
فرایندش فقط تماس و زور وزیر و سیاسیون بود.‌لعنت ب این مافیای لنگ
تاج کبیر آسیا چهارفینال آسیا دوقهرمانی ⭐⭐
Iran, Islamic Republic of
16:01 - 1398/10/24
فرایندش فقط تماس و زور وزیر و سیاسیون بود.‌لعنت ب این مافیای لنگ
تاج کبیر آسیا چهارفینال آسیا دوقهرمانی ⭐⭐
Iran, Islamic Republic of
16:01 - 1398/10/24
فرایندش فقط تماس و زور وزیر و سیاسیون بود.‌لعنت ب این مافیای لنگ
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
بهمن پور_داخلی4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
استخدام_2
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
کیان برنا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
ایرانیان- فوتر موبایل222
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کیان برنا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
دکتر عارفی - فوتر
شفا_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
آیلین_فوتر کاشت ابرو