چقدر درآمد داشته باشید کمک معیشتی نمی‌گیرید؟
۹۵۰۰۴۹
۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۳
۱۳۰۵۸ 
طبق آنچه دولت برای پرداخت یارانه معیشتی معیار قرار داده است، درآمد بالاتر از چهار میلیون تومان در خانوار تک نفره و متوسط درآمد هشت میلیون تومان برای خانوار پنج نفره و بیشتر مشمول دریافت این کمک نمی‌شود.

خبرگزاری ایسنا: طبق آنچه دولت برای پرداخت یارانه معیشتی معیار قرار داده است، درآمد بالاتر از چهار میلیون تومان در خانوار تک نفره و متوسط درآمد هشت میلیون تومان برای خانوار پنج نفره و بیشتر مشمول دریافت این کمک نمی‌شود.

در جریان اصلاح قیمت بنزین و افزایش نرخ آن به ۱۵۰۰ تومان سهمیه‌ای و آزاد ۳۰۰۰ تومانی، منابعی ایجاد می‌شود که دولت تصمیم گرفت آن را در قالب کمک نقدی به مردم برگرداند. برآورد اولیه از این حکایت داشت که در هر ماه حدود ۲۵۰۰ میلیارد تومان و در سال تا ۳۰ هزار میلیارد تومان از این محل ایجاد می‌شود که به تناسب تعداد خانوار مبالغ متفاوتی در هر ماه به حساب آنها واریز می‌شود.

اما اینکه چه کسانی این کمک معیشتی را دریافت می‌کنند از ابتدای شروع طرح مطرح بود. دولت اعلام کرد بین ۱۸ تا ۱۹ میلیون خانوار یعنی تعدادی حدود ۶۰ میلیون نفر شامل کمک معیشتی می‌شوند ولی در هر حال مشخص بود که این افراد از بین یارانه‌بگیران انتخاب شده بودند.

بعد از واریز مرحله اول، تعداد زیادی از یارانه بگیران یا کسانی که یارانه دریافت نمی‌کردند به عدم دریافت کمک معیشتی معترض شدند که چگونه و بر چه مبنایی شامل نشده‌اند.

در هر حال با رسمی شدن مصوبه دولت برای پرداخت کمک‌های معیشتی، معیارهای پرداخت مشخص شد؛ به طوری که اکنون مجموعه‌ای از معیارهای درآمدی یا دارایی‌ها تعیین کننده مشمولیت دریافت این کمک ماهانه است.

طبق آنچه دولت برای درآمد مشخص کرده است، خانوار یک نفر با درآمد سالانه کمتر از ۴۸ میلیون، دو نفره ۶۰ میلیون، سه نفره ۷۲ میلیون و چهارنفره ۸۴ میلیون و پنج نفره و بیشتر ۹۶ میلیون تومان شامل دریافت کمک معیشتی می‌شود.

در اینجا توزیع ماهانه درآمد نیز مورد توجه است؛ به طوری که محاسبات نشان می‌دهد برای خانوار یک نفره درآمد چهار میلیون تومانی ماهانه ملاک قرار دارد، ولی در خانوار دو نفره که درآمد سالانه ۶۰ میلیون تومان است متوسط مجموع درآمد پنج میلیون تومان، خانوار سه نفره متوسط شش میلیون تومان، خانوار چهار نفره متوسط هفت میلیون تومان و خانوار پنج نفره و بیشتر با متوسط هشت میلیون تومان در سال برای کل خانوار است.

سه سفر غیر زیارتی خارجی مشمول نیست

اما معیارهای دیگری نیز برای مشمولیت کمک معیشتی مطرح شده که خودرو، شغل، ملک و سفر را نیز در بر می‌گیرد.

خانوارهای دارای واحد مسکونی، شغل و خودرو به طور همزمان یا خانوارهای دارای دو واحد ملکی، خانوارهای دارای املاک و مستغلات با ارزش ۱.۲ میلیارد در تهران و کلان‌شهرها و ۹۰۰ میلیون تومان در سایر شهرستان‌ها مشمول نمی‌شوند.

شرایط خودرو و وام بانکی

همچنین در مورد معیار خودرو، خانوارهای دارای خودروهای سواری با ارزش بیش از ۳۰۰ میلیون تومان یا خودروهای عمومی با ارزش بیش از ۴۰۰ میلیون تومان شامل نخواهند شد.

کارفرمایان دارای بیش از سه بیمه‌پرداز، خانوارهایی که بیش از سه سفر خارجی غیر زیارتی داشته‌اند یا گیرندگان تسهیلات بانکی به مجموع بیش از ۳۰۰ میلیون تومان که در حال بازپرداخت اقساط باشند کمک معیشتی دریافت نخواهند کرد.

در حال حاضر مبلغی که به عنوان کمک معیشتی در هر ماه برای خانوارها واریز می‌شود از این قرار است که برای خانوارهای تک‌نفره ۵۵ هزار تومان، دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، چهارنفره ۱۷۲ هزار تومان و پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان واریز انجام می‌شود.

طبق آخرین اطلاع دولت، در دی ماه برای حدود ۱۸.۱ میلیون خانوار پرداخت انجام شده است و احتمالا این تعداد در نتیجه بررسی درخواست‌ها افزایش خواهد یافت.

برچسب ها:
انتشار یافته: 22
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:09 - 1398/10/24
اگه راست میگی شما بیا و بنزین رو برگردون به همون قیمت اولیه یعنی 1000 تومن ملت نمیخواین که به اونا معیشت بدی
Iran, Islamic Republic of
17:09 - 1398/10/24
ما که این شرایط بالا رو نداریم پس چرا به ما تعلق نگرفت دروغه همش ی سریو دادن تهش بودجه کم اوردن این فیلمو راه انداختن .تو اشناهای ما طرف کارخونه بلور سازی داره ماشین شاسی بلند خونه انچنانی بهشون تعلق گرفته اتفاقا به هرچی ادم پولدار دادن هرچی ضعیفو فقیره هیچی یکیش خود من
پاسخ ها
bsaa
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
خیلی جالبه منه کارگر روز مزد با درآمد ماهی یک و پانصد تعلق نمیگیره ولی صاحب کار من با داشتن ساختمان میلیاردی میگیره
Iran, Islamic Republic of
17:14 - 1398/10/24
به ما ندادند اخه برای چی ماکه این شرایط را مداریم از
Iran, Islamic Republic of
17:17 - 1398/10/24
برای چی چندوقت یک باراین مطلب روتکرارمیکنید؟ من بازنشسته تامین اجتماعی هستم دومیلیون وهفتادهزار تومان حقوقمه،چهارنفریم که هردوفرزندم دانشجو هستند خانه ای داریم که سال 96چهارصدوپنجاه میلیون خریدیم وماشینی که همان تاریخ 53 میلیون، درباغستان غربی کرج هم زندگی میکنیم ، اعتراض هم کردم وکد هفت رقمی هم گرفتم وهیچ خبری هم نشد والان هم نمیدانم چکارکنم؟ جوابگویی هست؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
حسابهای شما هم عین ننه نقلیه یک نفره چهار میلیون پنج نفره هشت میلیون
صفدر جلالی
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
چی شد چرا قطع کردین معیشت ما بازنشسته ام
بدون نام
United Arab Emirates
۱۷:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
برو سایت معیشت دلیل ش میاد و اعراض کن
Iran, Islamic Republic of
17:33 - 1398/10/24
دروغه.ما ی خانواده 3 نفره هستیم.درآمد ماهانه ی من چیزی حدود 4.4 میلیونه.برجی حدود 1.5 قسط میدم.ماشین ال نود دارم.خونه هم ی واحد مسکن ویژه مهر تهرانسر.یکبار پیام دادم به شماره ای که اعلام کردن هیچ جوابی نگرفتم.جدیدا هم رفتم توی سایت ثبت نام کنم پیغام داد که یارانه معیشتی شامل حال شما نمیشه .ببشتر دنبال این بودم که ببینم چی میشه.اخه دور و وریام فقط یکیشون گرفته.خدا رو شکر به هر حال زندگیم میچرخه و ناشکر نیستم.ولی از نظر من اینا همش دروغه.اگه غیر اینه بگن و بگید ما باور کنیم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۶
بخدا همش دروغه ما خانواده پنج نفره هستیم مستاجر و گارگر ساده هستم هیجی هم ندارم معیشتی بهم ندادن اما همسایه ام سه تا کارخانه داره بهش دادن
Iran, Islamic Republic of
17:35 - 1398/10/24
ما سه نفر هستیم با تاخیر ۱۰۳ هزارتومن به پدرم دادن در حالی که دوست پدرم ۲۰۳ هزارتومن گرفته و میخواستم بپرسم چطوری حساب کردند؟
Iran, Islamic Republic of
17:39 - 1398/10/24
بازنشسته هستم حقوق ماهی دوملیون صد میگیرم ماشینم صدو بیست ملیون هست خونه نود متری در شیراز هست ماه اول گرفتم ماه دوم قطع شد چرا چرا
Iran, Islamic Republic of
17:41 - 1398/10/24
همه سر کار هستیم این افراد با قرعه کشی دارن میگیرن و ......
Iran, Islamic Republic of
17:42 - 1398/10/24
به والله من آدمهایی میشناسم کارگر هستند ولی بهشون تعلق نگرفته،،
Iran, Islamic Republic of
17:52 - 1398/10/24
واقعا مزخرف میکن.ما یک خانواده س نفره هستیم با حقوق ماهی یکو پونصد کل دارایی من یک پرایده مستاجرم هستم روستا هم زندگی میکنم.ولی منو از کمک معشیتی حذف کردن.هیچکسم پاسخگو نیست.
Iran, Islamic Republic of
17:57 - 1398/10/24
من کارگر خدمات هستم شامل من نشد چون ماشین پراید مدل ۸۹ دارم دولت دروغگو
Iran, Islamic Republic of
22:15 - 1398/10/24
من خانواده ۴نفری هستم برجی ۲ملیون درامد دارم شامل نشده یک تکه زمین ارث بهم رسید فروختم دادم یک پراید پولش یک مدت تو حسابم بود ۲ماه یک بار هم برای یک شرکت روغن می خرم شما روچه حسابی مگین درامد ما برجی ۷ملیون است بیاین برجی ۳ملیون بدین ما باقیش برای خودتون بعد وقتی پیگری مکنیم مگین یارانتون قط مکنیم میگه از جیب بابات میخای بدی
Germany
23:03 - 1398/10/24
بنده بازنشسته لشگری هستم حقوقم کمتر از ۴میلیون است دونفر هستیم خودرو هم ندارم خونه روستایی دارم ماه اول کمک معیشتی دادن الان دو ماه قطع کردن چرابااین کارهای باشعور مردم بازی می کنند
Iran, Islamic Republic of
23:33 - 1398/10/24
تا کی دروغ بابا بگین بکسی نمیدیم خودتان را راحت کنید
Iran, Islamic Republic of
23:37 - 1398/10/24
کمتر از ۳ملیون داشته باشی یارانه شاملت نمی شه
Iran, Islamic Republic of
17:40 - 1398/10/25
بنده باز نشسته تامین اجتمایی حقوق۲۴۰۰۰۰۰ هزارتومان میباشه یارانه معشیتی به بنده ندادن..یک خونه و ماشین سمند۸۵ دارم..مثل من زیاد هستن. اینا فقط به بیست میلیون نفر دادن. نه خوانده
Iran, Islamic Republic of
21:52 - 1398/10/25
آقا اصلا این شرایطی رو که گذاشتی کسی نداره کجا باید مراجعه کنیم .به کی باید گفت ؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج