حواستان باشد در پمپ‌بنزین ضرر نکنید
۹۵۰۹۶۹
۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۶
۱۶۳۲۷
یکی از شائبه‌هایی که این روزها در مورد بنزین مطرح می‌شود غیب شدن سهمیه بنزین از کارت سوخت افراد است اما جای نگرانی نیست چراکه تنها سهمیه بنزین خودروهایی غیب می‌شود که مالکان آن‌ها به روند سوختگیری درست بی اعتنا هستند.

خبرگزاری ایسنا: یکی از شائبه‌هایی که این روزها در مورد بنزین مطرح می‌شود غیب شدن سهمیه بنزین از کارت سوخت افراد است اما جای نگرانی نیست چراکه تنها سهمیه بنزین خودروهایی غیب می‌شود که مالکان آن‌ها به روند سوختگیری درست بی اعتنا هستند.

تاکنون چندین مرتبه از سوی شرکت پخش فراورده‌های نفتی نحوه صحیح سوختگیری مطرح شده اما بازهم شاهد اعتراض افراد برای غیب شدن سهمیه بنزینشان هستیم. در واقع ماجرا از این قرار است که اگر افراد مراحل سوختگیری را رعایت نکنند و قبل از مشاهده پیغام " لطفا کارت خود را بردارید" و گذاشتن نازل در جای خود اقدام به برداشتن کارت سوخت کنند از سهمیه آن‌ها کاسته خواهد شد.

فاطمه کاهی - سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی - در این باره به ایسنا توضیح داد: این سیستم در سامانه هوشمند برای پیشگیری از تخلفات از همان ابتدا یعنی سال ۱۳۸۶ برای سیستم تعریف شده و این بدین معنا نیست که تا کنون تخلفی در این باره اتفاق افتاده باشد بلکه تنها هدف افزایش ایمنی شبکه بوده است.

وی با بیان اینکه در واقع این سامانه به منظور افزایش ایمنی سیستم طراحی شده است، تصریح کرد: اگر این سیستم پیش بینی نمی‌شد وقتی فرد کارت را خارج می‌کرد تا هر میزانی می‌توانست سوختگیری کند بدون اینکه از سهمیه او کاسته شود به همین دلیل برای جلوگیری از چنین مواردی این طرح در سامانه اجرا شده است.

سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی با تاکید بر این مساله که این موضوع یکی از شرایطی است که ایمنی سیستم را برای جلوگیری از تخلف افزایش می‌دهد، تصریح کرد:اگر حین سوختگیری فرد کارت سوخت خود را بیرون بیاورد ممکن است بین یک تا ۳.۹۹ لیتر از سهمیه سوخت فرد کم شود اما اگر کارت را حین سوخت‌گیری خارج نکند هیچ اتفاقی نمی‌افتد و نیاز به هیچ محاسبه ای نیست.

کاهی با اشاره به مراحل درست سوختگیری توسط افراد، اظهار کرد: لازم است در ابتدا فرد کارت را در کارتخوان گذاشته رمز را وارد کرده و سوختگیری را آغاز کند و در پایان سوختگیری نیز نازل را قطع کرده و پس از مشاهده علامت و پیغام "کارت خود را بردارید" کارت خود را خارج کند که در این صورت هیچ سهمیه‌ای از افراد کم نمی‌شود و این موضوع نیز همیشه در سیستم وجود داشته است.

وی در پاسخ به این سوال که چرا عدد ۳.۹۹ برای این موضوع تعیین شده است؟ گفت: این مساله مربوط به افراد نمی شود و لزومی ندارد که مردم نگران این موضوع باشند چراکه در نحوه سوختگیری افراد تغییری ایجاد نشده و هرکسی تا هر میزانی که بخواهد می‌تواند سوختگیری کند فقط این موضوع مشروط به این است که فرد کارت خود را هنگام سوختگیری خارج نکند.

سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی با تاکید به این مساله که عدد ۳.۹۹ یک پیمانه اندازه گیری است که در سامانه برای حفاظت و امنیت سامانه در نظر گرفته شده، اظهار کرد: اطلاعیه‌ای که اخیرا در این باره منتشر شد فقط برای زمانی است که فرد کارت خود را حین سوختگیری خارج کند.

کاهی در پاسخ به این سوال که آیا بهتر نبود به جای ایجاد این سیستم عملیات به طور کامل قطع شود تا اگر فردی سهوا این خطا را انجام داد متحمل ضرر نشود، گفت: باتوجه به اینکه سیستم آنلاین نیست امکان انجام این کار نیست و با توجه به اینکه شبکه آنلاین مشکلات دیگری را به وجود می‌آورد امکان انجام آن کار نیست چرا که ممکن است با قطع شدن شبکه مردم صف‌های طولانی را تجربه کنند.

به گفته وی ۲۴ میلیون خودرو در کشور وجود دارد که روزانه ۴ میلیون تراکنش ثبت می‌شود و تنها برای زیر نیم درصد ممکن است این مشکل به وجود آید از این رو تاکید ما به مردم همیشه این بوده که به نحوه صحیح سوختگیری توجه کنند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:35 - 1398/10/27
بی وجدانها از من ده لیتر کم شد،تمام مراحل رو رعایت کردم،دزدها
United States
10:59 - 1398/10/27
توجیه برای دزدیهایشان است
Iran, Islamic Republic of
12:52 - 1398/10/27
کلا همیشه یه راهی پیدا میکنید برای دستبرد به جیب مردم . آفرین به دولت
Iran, Islamic Republic of
14:33 - 1398/10/27
لطفابه داد مردم برسید جایگاه داران کم فروشی میکنن اینقدهم ازشوت دفاع نکنیدتوذوز روشن دزدی میکنن وبه مردم ظلمدمیشه اما کسی گوشش بدهکارنیست
Iran, Islamic Republic of
15:29 - 1398/10/27
دزدی میکنن تو روز روشن
Iran, Islamic Republic of
16:19 - 1398/10/27
چرا کارهای شما باید طوری تنظیم شه تا مردم ضرر کنن فقط
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
چون میریم راهپیمایی و حمایت تام میکنیم دائم ازشون دیگه!
Iran, Islamic Republic of
20:39 - 1398/10/27
هر کاری که انجام میدن به ضرر مردم و به نفع خودشونه. من موتور سیکلت دارم و دقت کردم بعد از اتمام سوخت گیری اصلا همچنین پیغامی که روی صفحه جایگاه بنزین نوشته شده باشه: لطفا کارت خود را بردارید نمیاد و فقط خروج رو میزنی. همون اول مقدار سهمیه مانده و مبلغش که مثلا ۱۵۰۰ هست میاد. الان باقیمانده سهمیه بنزین ماه قبلیمون رو به همین راحتی بالا کشیدن یه آب هم روش؟ طعم دولت الکترونیک رو هم که مردم با حذف قبوض کاغذی با چند برابر شدن احتمالا چشیدن. بعد عید منتظر گران شدن دوباره همه چیز باشید.
Iran, Islamic Republic of
07:19 - 1398/10/28
کاشکی تو همه چیز مو رو از ماست بیرون بکشید وحساب کتاب درست باشه
Iran, Islamic Republic of
11:35 - 1398/10/28
سلام-سيستم بايد بگونهاي باشد كه مانند دسگاههاي ATM كارت قبل از پايان عمليات قابل برداشتن نباشد.
France
14:35 - 1398/10/28
بنده تمام مراحل رو دقیقا اجرا نمودم و باز هم ۶ لیتر کسر کرد از کارت . سوال اینجا مگر پمپ ها ۲ نوع تنظیم شدن؟؟؟ چرا با کارت جایگاهدار بنزین میزنیم چنین اتفاقی برای انها رخ نمیدهد؟؟؟! پس این کار ظاهرا عمدی است و فقط برای مردم . میدانید در روز چند میلیون لیتر اینجوری به نفع شرکت نفت شده؟؟؟؟ و چه پولی به جیب میزنند دولت از صادرات ان؟؟؟؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج