پلاتینی: فیفا و CAS مثل مافیا عمل می‌کنند
۹۵۱۴۵۱
۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۵
۱۸۸۴
میشل پلاتینی، رئیس پیشین اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا)اعلام کرد که فیفا و دادگاه جهانی حکمیت ورزش (CAS) مثل مافیا عمل می‌کنند.

خبرگزاری تسنیم: به نقل از اسپورت لهستان، میشل پلاتینی که روزهای پس از پایان محرومیت 4 ساله‌اش را سپری می‌کند، اظهار داشت: فیفا و CAS مثل مافیا عمل می‌کنند و هر کاری دل‌شان بخواهد، انجام می‌دهند. هیچکسی کارشان را زیر نظر ندارد.

آنها با همراهی هم می‌توانند تصمیم به حذف هر کسی از فوتبال بگیرند. در همین راستا نیز مرا از فوتبال حذف کردند. هر کاری هم کردند تا من رئیس فیفا نشوم. وکلای فیفا، یوفا و CAS یک گروه و خانواده مشترکی هستند که در بخش کوچکی از سوئیس سکونت دارند. با هم ملاقات می‌کنند و درباره مسائلی تصمیم می‌گیرند. آنها از قدرت کافی برای حذف افراد از فوتبال برخوردار هستند. به آنها تبریک می‌گویم که نگذاشتند من رئیس فیفا شوم.

رئیس پیشین اتحادیه فوتبال اروپا افزود: با پایان یافتن محرومیتم احساس آرامش دارم اما می‌دانستم که این حقیقت نیز اهمیتی برای فیفا ندارد. اینفانتینو هرگز اجازه نمی‌دهد تا من به فوتبال بازگردم. همه چیز به خوبی برنامه‌ریزی شده است. قطعاً پایان محرومیتم چند ماه پس از انتخابات ریاست فیفا بی‌هدف نبوده است.

با این وجود نمی‌خواهم به گذشته نگاه کنم و باید ببینم در آینده چه اتفاق‌هایی رخ می‌دهند. افسوس چیزی را نمی‌خورم و نگاهم به آینده است. باید احساس کنم که برای فوتبال مفید هستم اما به طور حتم دو کار را انجام نمی‌دهم. هرگز به تیم یوونتوس باز نمی‌گردم و نامزد ریاست فیفا نمی‌شوم.

پلاتینی درباره سیستم کمک‌داور ویدئویی (VAR) که توسط اینفانتینو وارد فوتبال جهان شد، گفت: هرگز آن را بدین شکل وارد فوتبال نمی‌کردم. این سیستم داوران را به تمسخر گرفته است و هیجان را از فوتبال دور می‌کند. مشکلی را حذف نمی‌کند و آن را به جای دیگری هدایت خواهد کرد.

هدایت VAR در فوتبال بدین معنا است که داوران به اندازه کافی خوب نیستند. به توانمندی‌های آنها ایمان نداریم. چرا ما اشتباه یک مهاجم یا دروازه‌بان را می‌پذیریم اما حاضر نیستم اشتباه داوران را بپذیریم؟ داوران در فوتبال امروز جهان هر روز استفاده کمتری نسبت به گذشته خواهند داشت و منتظر تصمیم کسانی می‌مانند که جلوی رایانه نشسته‌اند. این همان نابودی فوتبال است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج