اقدامات برای منشایابی بوی نامطبوع در تهران
۹۵۱۵۳۱
۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۶
۳۶۷۶ 
استاندار تهران با بیان اینکه سهم مشخصی برای هر یک از منابع ایجاد بوی نامطبوع در نظر گرفته شده است، گفت: ما به دنبال راهکارهای علمی برای رفع این بوی نامطبوع هستیم.

ایسنا: انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران در جلسه امروز کارگروه کاهش آلودگی هوای استان تهران که با حضور سازمان‌های مردم نهاد و اساتید دانشگاه در استانداری تهران برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر یکی از مهم‌ترین معضلاتی که با آن مواجه هستیم آلودگی هواست و روز به روز اثرات سوء آن بر سلامت از سرطان گرفته تا اوتیسم مشخص می‌شود.

استاندار تهران با بیان اینکه بر اساس تحقیقات جدید آلودگی هوا سبب کاهش ذخایر تخمدانی زنان می‌شود، تصریح کرد: ما نیاز داریم که دستگاه‌های دولتی آموزش، تغییر نگرش و اقدام عمل برای کنترل آلودگی هوا را در برنامه خود قرار دهند.

آخرین اقدامات برای منشایابی بوی نامطبوع در تهران

بندپی ادامه داد: حدود ۶۰ درصد ذرات معلق مربوط به منابع متحرک است همچنین از این میزان سهم خودروهای دیزلی ۳۳ درصد است.

وی با بیان اینکه در شهر تهران از سال ۹۰ تا ۹۸ شاهد روند کاهش آلودگی هوا بودیم، اظهار کرد: آمار و ارقام کیفیت هوا نشان می‌دهد که اقدامات اجرا شده مانند معاینه فنی و نوسازی حمل‌ و نقل موثر بوده است.

وی در ادامه درباره اقدامات انجام شده برای شناسایی منبع بوی نامطبوع تهران توضیح داد: ادامه داد: با بررسی‌های انجام شده سهم ۳۰ درصدی برای هر یک از منابع احتمالی بو در نظر گرفته شد. برای مثال سهم آراد کوه ۳۰ درصد، واحدهای دامداری حدود ۳۵ درصد و سهم کانال فاضلاب ۲۳ تا ۲۴ درصد تعیین شده است.

استاندار تهران افزود: تلاش ما بر این است که به نقطه‌ای برسیم که واحدهای دامداری برای تصفیه پساب‌ به صورت علمی اقدام کنند و آرادکوه نیز دفن بهداشتی پسماندها را دنبال کند.

بندپی در پایان تصریح کرد: امیدواریم با این اقدامات علمی بتوانیم منشا بو را پیدا و آن را کنترل کنیم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
22:32 - 1398/10/28
منشا بوبهشت زهراواطرافش است فقط چراكتملن می کنید جای سوال است می ترسیدبه اموات بربخورد؟
Iran, Islamic Republic of
09:38 - 1398/10/29
این بو شک نداربوی کثافت مسوولین دزدوخائن به این سرزمین است
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج