هک سایت وزارت ارتباطات صحت ندارد
۹۵۱۶۷۴
۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۳
۱۸۴۶
مرکز ماهر (مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخداد‌های رایانه‌ای) با صدور اطلاعیه‌ای، ادعای هک و نفوذ به وب‌سایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را رد کرد.

روزنامه ایران: مرکز ماهر (مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای) با صدور اطلاعیه‌ای، ادعای هک و نفوذ به وب‌سایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را رد کرد.

اواسط هفته گذشته برخی سایت‌های خبری از هک و نفوذ به وب سایت وزارت ارتباطات و شرکت‌های تابعه استانی این وزارتخانه خبر دادند.

در این زمینه مرکز ماهر در اطلاعیه‌ای، در این خصوص توضیح داد و ادعای مربوط به نفوذ و دسترسی غیرمجاز به سایت وزارت ارتباطات را رد کرد.

در این اطلاعیه آمده است: «در ساعات اولیه بامداد روز ۲۲ دی ۹۸ ادعایی در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر دیفیس شدن برخی از زیردامنه‌های ict.gov.ir از سوی یک گروه هکری مطرح شد. با تکیه بر همکاران، ابزارها و فناوری‌های مورد استفاده، در چند دقیقه موضوع توسط مرکز ماهر رصد و مشخص شد که مهاجم با سوءاستفاده از یک فرم گزارش‌دهی، به بارگذاری یک فایل متنی در وب سایت اقدام کرده است. این موضوع در همان زمان پیگیری شده و محدودیت‌های لازم بر این قابلیت گزارش دهی اعمال شد.»

این مرکز تأکید کرده است که «در این رویداد هیچ‌گونه نفوذ و دسترسی غیرمجاز یا اعمال تغییری در محتوای وب‌سایت صورت نگرفت. لازم به توضیح است این قابلیت بارگذاری فایل صرفاً اجازه بارگذاری فایل‌های بی‌خطر جهت ارائه خدمت به‌کاربران را ارائه می‌کرد.

از سوی دیگر ادعای مطرح شده در خصوص از دسترس خارج شدن وب‌سایت پس از این رخداد نیز، مطلقاً صحت نداشته و دسترسی با وب‌سایت به‌طور پیوسته برقرار بوده است.»

انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:55 - 1398/10/29
حتما دارد که تکذیب میشه خخخخخ
Iran, Islamic Republic of
11:00 - 1398/10/29
یعنی راستگوترین تویی خخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
11:59 - 1398/10/29
هر چیزی رو که شماها تکذیب میکنید حقیقت داره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج