نکونام: غیبت در آسیا به ضرر فوتبال ایران می‌شود
۹۵۲۶۰۳
۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۵
۵۲۲۷
سرمربی تیم فولاد معتقد است اگر فوتبال ایران فقط به برگزاری لیگ داخلی محدود شود و خبری از لیگ قهرمانان آسیا نباشد، تیم‌ها بی‌انگیزه می‌شوند.

ایلنا: جواد نکونام پس از دیدار تدارکاتی فولاد مقابل تیم شهدای دوکوهه گفت: ما قرار بود تمریناتمان را بعد از 11 روز استراحت شروع کنیم که با توجه به برنامه اعلام شده، متاسفانه مجبور شدیم آن را تغییر بدهیم. برنامه ما برنامه‌مان را برای نیم فصل دو تا سه بار تغییر دادیم با توجه به شرایط سازمان لیگ.

او درباره بازیکنان جدید فولاد گفت: آن‌ها از تعطیلی برگشته بودند و شرایط مسابقه نداشتند. مجبوریم در این دو سه هفته آن‌ها را آماده کنیم تا حدود هفته هجدهم یا نوزدهم صد درصد آماده باشند و تمام توانشان را به کار بگیرند.

وی افزود: درباره صحبت‌های غیر منطقی نظری ندارم. پاتوسی یکی از بهترین بازیکنان لیگ ایران بوده و شناخت کافی از او داشتیم. حتی از شرایطی که در امارات داشته باخبر هستم و با اطلاع کامل او را جذب کردیم. اینکه از نظر بدنی آماده نباشد طبیعی است ولی بازیکن باکیفیتی است و در پست او نیاز به جذب بازیکن داشتیم. از باشگاه تشکر می‌کنم برای اینکه در رقابت با چند تیم توانستیم این بازیکن را به خدمت بگیریم.

نکونام ادامه داد: در نیم فصل یار گرفتن خیلی سخت است. اما با توجه به نیازمان به جذب بازیکن کلیدی در چند پست اقدام کردیم. برای من مهم نیست که بازیکن اسمی یا فوق ستاره بگیرم. فقط بازیکنی می‌خواهم که زحمت بکشد و با تمام وجود برای فولاد بازی کند.

سرمربی فولاد درباره بازی استقلال گفت: تاریخ جدیدی اعلام نشده اما هر موقع بگویند، آمادگی کامل داریم.

او در مورد سرمربیگری تیم ملی گفت: از من که برنامه‌ای نخواسته بودند. من اطلاع ندارم که آقای دایی سرمربی شده است یا نه، اما هرکس که سرمربی بشود، من برایش آرزوی موفقیت می‌کنم چون هرجایی که باشم، دوست دارم کشورم موفق باشد.

نکونام در مورد سلب میزبانی از تیم‌های ایرانی در آسیا اظهار داشت: ما که خودمان در آسیا حضور نداریم اما می‌دانم که ایران هیچ زور و قدرتی در‌ای اف سی یا فیفا ندارد. تا موقعی که قدرت نداشته باشیم، همین اتفاقات می‌افتد. اینکه ما فقط بخواهیم لیگ داخلی را برگزار کنیم، کاملا همه تیم‌ها را بی‌انگیزه می‌کند. ما بازیکنان و مربیان همه تلاشمان این است که به عرصه بین المللی برسیم و خودمان را نشان دهیم. اگر این فرصت از ما گرفته شود، فوتبال ایران از جمله تیم ملی ضرر می‌کند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج