علی‌نژاد: با رایزنی‌های انجام شده میزبانی را گرفتیم
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_ 4
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_2
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۹۵۳۲۴۵
۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۹
۲۶۷۵
سرپرست معاونت حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش، گفت: امروز کنفدراسیون آسیا متوجه شد یک دیپلماسی فعال، پویا و هدفمند در فوتبال و ورزش ایران وجود دارد.

خبرگزاری فارس: مهدی علی‌نژاد در خصوص مذاکرات صورت گرفته در کنفدراسیون فوتبال آسیا، اظهار داشت: به دنبال تصمیماتی که AFC در ارتباط با فدراسیون فوتبال و باشگاه‌های ایرانی گرفته بود میزبانی را در پلی‌آف و گروهی را از ایران سلب کردند. مقاومت‌هایی از سوی ایران صورت گرفت و همکاری‌های ارکان کشور باعث شد نامه دومی را فدراسیون فوتبال دریافت کرده تا جریان جدیدی را برای مقابله با این تهدید شروع کند.

وی افزود: عنوان شده بود ما باید پلی‌آف را خارج از خانه بازی کنیم، میزبانی‌های دور بعد را هم در خارج از ایران باشیم بعد از آن فوریه یا مارس گروهی به ایران بیایند، بررسی کنند، اگر شرایط را مناسب ببینند آن موقع تصمیم جدید گرفته شود. مقابل هر دو نامه باشگاه‌های ما موضع واحدی داشتند که آن موضع مقاومت بود. ما قبول نمی‌کردیم حق میزبانی از ایران سلب شود چرا که جمع‌بندی ما این بود بعد از بحث باشگاهی این موضوع به بحث ملی و رشته‌های دیگر هم کشیده خواهد شد و میزبانی را از دست خواهیم داد.

علی‌نژاد خاطرنشان کرد: در نهایت با رایزنی‌های صورت گرفته و کار دیپلماسی بسیار قوی با کمک نهادهای مختلف کشور خوشبختانه مقدمات مذاکره رو در رو به درخواست باشگاه‌های ایرانی و فدراسیون فوتبال شکل گرفت. من به همراه مدیران عامل باشگاه‌های پرسپولیس،‌ استقلال، شهر خودرو و دبیرکل فدراسیون فوتبال راهی مالزی شدیم،‌ امروز دو ساعت با دبیرکل کنفدراسیون آسیا جلسه داشتیم که در این نشست مسؤول منطقه آسیای میانه هم حضور داشت.

سرپرست معاونت حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش با بیان اینکه مسؤولان آسیایی اعلام کردند با شواهدی که دارند امکان برگزاری مسابقات در ایران فراهم نیست، تصریح کرد: ما روی مواضع خودمان پافشاری داشتیم و گفتیم خارج از ایران بازی نمی‌کنیم، حق میزبانی حقی است که باشگاه‌ها و هواداران ما دارند. بعد از صحبت‌های مفصل و توضیحاتی که ما دادیم در نهایت ویندسور جان این پیشنهاد را داد که ما بپذیریم بعد از مسابقات مقدماتی جام جهانی اگر به گونه‌ای بود که توانستیم میزبانی مقدماتی جام جهانی را بگیریم، در این صورت می‌توانیم دور برگشت مسابقات را برگزار کنیم اما ما قبول نکردیم چون متوجه شدیم تحلیل ما درست بوده و برنامه‌ریزی این است که آسیا میزبانی مقدماتی جام جهانی را هم از ایران بگیرد.

وی در ادامه صحبت‌هایش با اشاره به پافشاری‌های نمایندگان ایران خاطرنشان کرد: تمام ملت ایران پشت این موضوع بودند و اسپانسرهای آسیا از اینکه تماشاگرهای ایرانی نباشند، آسیب می‌بینند. ما به نقاط قوت ایران به ویژه تماشاگران پرتعداد اشاره کردیم و از آنها خواستیم تجدیدنظر کنند. بعد از رایزنی‌های متعدد 30 دقیقه جلسه تنفس اعلام شد،‌ در نهایت جلوی سلب میزبانی از ایران که از باشگاه‌ها شروع شد و احساس کردیم در تیم ملی هم ادامه خواهد داشت، گرفته شد. AFC امروز در نامه‌ای مشخص اعلام کرد مسابقات دور برگشت در مرحله گروهی در ایران برگزار می‌شود. بر این اساس نمایندگان ایران در ابتدا 3 بازی خارج از خانه و 3 بازی داخل خانه برگزار خواهند کرد.

علی‌نژاد با بیان اینکه این تصمیم خوب است، عنوان کرد: مسابقات دور برگشت از اهمیت بیشتری به خاطر بحث‌های روانی برخوردار است، از طرفی اینکه وقتی 3 بازی را در داخل خانه برگزار می‌کنیم هم اهمیت زیادی دارد. با این مذاکرات فشرده و رایزنی‌های انجام شده توانستیم میزبانی‌ها را برگردانیم. به نظرم توفیق بسیار بزرگی بود. برای نخستین بار است که AFC حاضر می‌شود تصمیمات خودش را تغییر دهد.کمتر پیش آمده که چنین اتفاقی رخ دهد اینکه حاضر شدند با ما پای مذاکره بنشینند و در نهایت اتفاقاتی رقم خورد که به نفع ما بود نشان می‌دهد مسیر درستی را در این چند روز طی کرده‌ایم. تجربه بسیار خوبی بود اعتقاد دارم اگر در گذشته هم همین مسیر را طی می‌کردیم، شاید الان وضعیت بازی با تیم‌های عربستانی شرایط دیگری داشت.

سرپرست معاونت حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش ادامه داد: من این را یک مسیر هدفمند می‌دانم. در مجموع چند کار را انجام دادیم؛ 8 میزبانی را در باشگاه‌ها به دست آوردیم، جلوی عدم میزبانی تیم ملی گرفته شد و در نهایت اینکه کنفدراسیون آسیا متوجه شد یک دیپلماسی فعال، پویا و هدفمند در فوتبال و ورزش ایران وجود دارد. مطمئنم بعد از این با تدبیر بیشتری در خصوص ایران تصمیم‌گیری خواهد شد. این پیروزی را به مردم ایران، ورزش دوستان و طرفداران 4 باشگاه تبریک می‌گویم.

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش ریحان 1
فرش تارنگ_1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش ریحان 3
اپیلاسیون نانا 3
فرش تارنگ_3
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_4
اپیلاسیون نانا 4
فرش ریحان 4
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 2
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
فرش تارنگ_2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
چوب و هنر _فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
شفا_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
استیل رگال_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر داخلی
بانک کتاب پایتخت_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
استیل رگال_فوتر
چوب و هنر _فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فنی آتل_فوتر
کالابرد_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
دکتر قدیمی_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2