چاپ کتب درسی سوریه در ایران
۹۵۳۹۲۶
۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۸
۱۱۹۹۹
رییس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور گفت: با توجه به ظرفیت ایران در چاپ کتب درسی بنا شد بخشی از کتب درسی سوریه در ایران چاپ شود.

خبرگزاری ایلنا: رییس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور گفت: با توجه به ظرفیت ایران در چاپ کتب درسی بنا شد بخشی از کتب درسی سوریه در ایران چاپ شود.

نشست خبری دستاوردها و نتایج سفر وزیر آموزش و پرورش و معاونانش به سوریه با حضور مهرالله رخشانی مهر رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور و غلامرضا کریمی رییس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور ظهر امروز در وزارت آموزش و پرورش برگزار شد.

کریمی، رییس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور اظهار داشت: سفر وزیر آموزش و پرورش به جمهوری عربی سوریه در پی دعوت وزیر تربیت جمهوری عربی سوریه در چارچوب روابط دو جانبه‌ای که در طی سال‌ها پیش صورت گرفته بود انجام شد. این روابط در بالاترین سطح خود قرار دارد‌ و در دو دهه گدشته درمحور مقاومت و مبارزه علیه صهیونیست بوده است. مرتبا روابط دو کشور رو به افزایش است و کمیته عالی مشترک نیز تشکیل شده است.

وی افزود: جلسات این کمیته چه در ایران و چه در سوریه تشکیل شده که موضوعات دو کشور و روابط آنها را بررسی می‌کند. همکاری‌های ما می‌تواند ارتباطات سیاسی و اقتصادی را فراهم کند. طبیعی است وقتی روابط دو کشور راهبردی می‌شود می باست راوابط مباحث علمی، آموزشی نیز افزایش پیدا کند از این رو دلیل سفر وزیر آموزش و پرورش ما به همین دلیل بوده است.

کریمی بیان کرد:در این سفر ملاقات‌های متعددی صورت گرفت بخشی از مذاکرات با مقامات سوریه درباره شهید سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس و نقش آنها در مبارزه با تروریسم بوده است.

قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در امور بین الملل اشاره کرد: میزان ارادت مردم سوریه به سردار سلیمانی بسیار ارزشمند و برجسته بوده است.

کریمی در خصوص ملاقات‌های صورت گرفته در این سفر گفت: اولین ملاقات با وزیر آموزش و پرورش سوریه بود که پیشتر مسئولیت دانش‌آموزان تیزهوش و استعداد درخشان آموزش و پرورش سوریه را بر عهده داشته است. همچنین بخشی از این جلسات به آمار، اطلاعات و انتقال تجربیات آموزش و پرورش ایران به وزارت آموزش و پرورش سوریه بوده است.

رییس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور گفت: پیش از جنگ در سوریه ۲۲ هزار و ۵۰۰ مدرسه وجود داشت و اکنون حدود ۱۰ هزار مدرسه تخریب شده‌است. علاوه بر این وزیر آموزش و پرورش ایران اطلاعاتی درباره سند تحول بنیادین به عنوان یک دستاورد جدید بیان کردند و گفتند که این تجربه قابل انتقال است. همچنین در این سفر به انتقال تجربیات ایران در زمینه چاپ کتب درسی اشاره شد که با توجه به ظرفیت ایران در چاپ کتب درسی بنا شد بخشی از کتب درسی سوریه در ایران چاپ شود.

او افزود: در ادامه جلسه دو وزیر آموزش و پرورش ایران و سوریه در برنامه شرکت کردند که دانش آموزان می‌توانند به صورت بین رشته‌ای با مفاهیم فنی، مهندسی و ریاضی فعالیت‌ کنند که در ارتباط با استعداد درخشان است. از جمله برنامه‌های این سفر با نخست وزیر سوریه بوده است. وزیر آموزش و پرورش ایران اشاره کردند پایدارترین تاثیرات از مسیر آموزش است و گفتند ما آمادگی داریم در زمینه تربیت معلم، برنامه ریزی درسی ،تدوین کتب آموزشی و... تجربیات خود را در سوریه به اشتراک بگذاریم. ایران تجربیات زیادی در زمینه سیل و زلزله دارد که می‌تواند این تجربیات را با کشور سوریه به اشتراک بگذارد.

وی افزود: حدود ۸۵۰ هزار دانشجوی سوری در کشور ما مشغول به تحصیل هستند که در ملاقات با وزیر اموزش عالی سوریه بیان شد که ما در سوریه ۸ دانشگاه دولتی و ۲۳ دانشگاه خصوصی داریم که سیستم تحصیلی آنها تقریبا رایگان است. ۸۰۰ هزار دانشجو در دانشگاه‌های دولتی و ۶۰ هزار دانشجو در دانشگاه‌های خصوصی در حال تحصیل هستند. قرار شد با توجه به پیشرفت‌هایی که انجام شده تحصیل دانشجویان سوری در رشته‌های پزشکی و دندان پزشکی تسهیل شود. از این رو قرار شد به زودی یک هیات از سوی آموزش عالی برای این مسیله به ایران بیاید.

رییس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور گفت: مذاکراتی که ما انجام داده‌ایم روی عدد و رقم نبوده است، در روزنامه وطن سوریه مبلغ ده میلیارد لیر سوریه عنوان شد که صحت ندارد و ما در حال بررسی آن هستیم. وزارت آموزش و پرورش هیچ تلاشی برای ساخت مدرسه در سوریه ندارد زیرا ما هیچ بودجه‌ای برای ساخت مدرسه در خارج از ایران نداریم. این مساله قطعا از طریق سفارت پیگیری خواهد شد.

وی اشاره کرد: مشارکت در بازسازی به منزله این نیست که ردیف بودجه خاصی را برای سوریه کنار بگذاریم. امروز در محیط بین المللی همین که یک کشوری اعلام می‌کند حاضر است تجربیات خود را منتقل کند این ارزش بالایی دارد و می‌توانیم در انتقال تجربه فنی و مهندسی به سوریه کمک کنیم.

کریمی بیان کرد: جلسه بعدی با رییس مجلس سوریه بوده که تاکید بر اهمیت جایگاه سردار سلیمانی و همچنین ارتباط خوب مجلس و ایران و سوریه شد. در جلسه آخر وزیر آموزش و پرورش ایران پیشنهاد کرد که زبان فارسی دومین زبان اختیاری مدارس سوریه باشد. همچنین در سه دانشگاه دمشق، حمص و حلب زبان فارسی تا مقطع کارشناسی آموزش داده می‌شود.

علاوه بر اینها وزیر آموزش و پر‌ورش بازدیدی از مدرسه جمهوری اسلامی ایران در دمشق داشتند که ۱۸۷ دانش‌آموز دارد که طی بحران‌های اخیر تعداد دانش آموزان کمتر شده در حالی که از سال‌های گذشته ۱۰ هزار ایرانی به سوریه رفته‌اند از این رو تلاش می‌شود ظرفیت بیشتری برای دانش‌آموزان ایرانی مقیم دمشق در نظر گرفته شود. علاوه بر این‌ها ما بحث تبادل دانش‌آموز را داریم که تدارک آنها با سازمان دانش‌آموزی است تا اولین تیم از سوریه طی یک برنامه اردویی به ایران بیایند.

قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در امور بین الملل گفت: درباره یادداشت تفاهمی که بین دو وزارت خانه انجام شده با محورهای دوره‌های کوتاه مدت توانمندی سازی معلمان از سوی دانشگاه شهید رجایی و همچنین اعزام ۱۰ کارشناس از سوی دانشگاه فرهنگیان به سوریه اعزام خواهند شد. همچنین طی این یادداشت تفاهی بنا شد که تبادل تجربه در زمینه سواد آموزی، استعداد درخشان، دانش فنی و مرتبط با ساخت مدارس، برنامه ریزی آموزشی، تکنولوژی آموزشی، آموزش فنی و حرفه‌ای، آموزش و پرورش استثنایی، مهارت‌آموزی و حرفه‌ای‌، آزمون های سنجش مهارت‌های حرفه‌ای و... در یادداشت تفاهم قید شده است. در نهایت کمیته مشترکی با حضور شش عضو، بندهای توافق شده را عملیاتی خواهند کرد. در نهایت از امکان مقدس زیارت به عمل آمد.

رخشانی‌مهر رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در ادامه این نشست بیان کرد: اطلاعات ما در زمینه نوسازی، تجهیز و معماری مدارس تقریبا کامل است. موضوع مقاوم سازی مدارس یک موضوع پیچیده علمی است اما در برهه‌ای برخی ساخت و سازها با تاخیر انجام می‌شده است، از این رو ما قراردادهای زیادی با اساتید علم و صنعت و شریف و .‌‌.‌ و پژوهشکده زلزله منعقد کردیم که خروجی آن یک سری دستور العمل شد. این دستور عمل‌ها واقعا بی نظیر است‌ و در هیچ کدام از دستورهای عمل‌های ساخت وساز چنین چیزی وجود ندارد.

وی اظهار داشت: از این رو حتی از وزارت راه و شهر سازی خواسته شد تا این دستور العمل‌ها در اختیار آنها گذاشته شود. حتی در زمینه‌های بین‌المللی در نشست‌های مختلف به اصول مقاوم سازی در مدارس ایران تاکید شده است. اولین ویرایش آیین‌نامه زلزله در کشور در ساد ۱۳۶۸ ابلاغ شد یعنی قبل از سال ۶۸ هر بنایی که ساخته شده بر اساس آیین نامه زلزله نبوده است‌‌.

وی افزود: پیش از انقلاب سرانه‌ فضای آموزشی قبل ۱.۲ متر مربع بوده اما بعد از انقلاب به ۵.۲ مترمربع رسیده است‌.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: حوزه مدرسه سازی موضوعات متنوعی دارد، ما تجربیات خوبی در حوزه معماری مدارس داریم که معماری فاخری هستند. در زمینه سازه‌ای هم همینطور است، اطلاعات ما در زمینه سازه نیز قابل توجه است اما نکته مهم برای ما مکان‌یابی برای ساخت مدرسه است. طبیعی است که باید در این زمینه دقت به عمل بیاید و فکر میکنم تجربه ما در زمینه مکان‌یابی مدارس برای کشورهای سوریه مفید باشد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 58
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:29 - 1398/11/05
یعنی سوریه یه چاپخونه هم نداره؟
واقعا خسته نباشه.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
خودمون داریم از گرسنگی میمیرم بعد پولو حراج اونا میکنن خدا ازتون نگذره
..........y.......Z.......
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
'''' نخیر '' این آقایان سوریه را ول نخواهند کرد'' میشه لطفا بفرمائید' این همه ما که سنگ سوریه را به سینه میزنیم چه سودی و منافعی عاید کشورمان شده است???
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
چاپخونه دارند اما کسی مجانی چاپ نمیکنه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
سوریه جای آباد نداره همه جا روسیه ویران کرد بعنوان مصلحت حالا پول برای بازسازی هم باید بگیرند هم برای تخریب
Iran, Islamic Republic of
16:33 - 1398/11/05
مدارس سوریه را بسازید از پول مردم.
کتاب برایشان چاپ کنید از پول مردم
کاش از مردم می پرسید که راضی هستند به این کارها؟ ...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
تو تامین اجتماعی نوشته به خاطر تحریم و کمبود کاغذ تا آخرین برگ باید استفاده شود و بعد تعویض شود، الان تحریم و کمبود کاغذ برطرف شد؟؟؟؟
م
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
پول مردم، من که راضی هستم با پول من مدرسه بسازن و کتاب چاپ کنن بجای اینکه خودشون میلیاردب بخورن بهتره
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
راضی نیستم.
Iran, Islamic Republic of
16:38 - 1398/11/05
خوش به حال بچه های سوری.
دخترم هنوز کتاب نداره میگن فعلا نداریم
United Arab Emirates
16:41 - 1398/11/05
مدرسه براشون میسازن کتاب براشون چاپ میکنن..
Iran, Islamic Republic of
16:41 - 1398/11/05
۹ماهه کارت ملی رو دادم تعویض هنوز چاپ نشده.خخ
Iran, Islamic Republic of
16:41 - 1398/11/05
۹ماهه کارت ملی رو دادم تعویض هنوز چاپ نشده.خخ
Iran, Islamic Republic of
16:43 - 1398/11/05
لعنت بر شما
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
بیش لعنت
Iran, Islamic Republic of
16:43 - 1398/11/05
لعنت بر شما
Iran, Islamic Republic of
16:48 - 1398/11/05
از ما چند برابرمالیات میگیرند که کتاب مدارس سوریه رو چاپ کنند!!!!!شما که دلسوز مردم سوریه اید خوب گورتونو گم کنید تو همون سوریه خراب شده زندگی کنید
چرا اسم خودتونو گزاشتید ایرانی
نکبتای حروم خور
پاسخ ها
احمدرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
آفرین بر شما ، حرفهای منا فیلتر میکنن ، احسنت به حرفهات ، حرف دل ۷۰درصد مردمه
ZAPATA_70
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
نود و شيش درصد
Iran, Islamic Republic of
16:52 - 1398/11/05
باید نفوذ ما در سوریه افزایش پیدا کنه.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
که چی بشه.مگه روسهای بی دین میزاران
بدون نام
United Arab Emirates
۱۹:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
که چه غلطی بکنیم؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
این چه طرز فکریه کشورت داره به باد میره بیچاره نتیجه این همه سال و این سیاستها جایگاه امروز کشورمون تو دنیاس بس کنید اینهمه کوته فکری رو
خاکمون ،آبمون ، نفت و گازمون و همه سرمایه های ملی مونو به باد دادن کجایی شما؟!
United Kingdom
16:54 - 1398/11/05
رایگان برای اونا ... پولشو مردم ایران میدن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
واقعا‌ که دیگه‌ شورش‌ دراوردید‌ کارگر‌ بدبخت‌ نون‌ نداره‌ بده‌ بچه اش‌ بخوره‌ اونوقت‌ شما‌ برید‌ سوریه‌ مدرسه‌ و کتاب ‌ هزارتا‌ کار‌ دیگه‌ اونجا‌ انجام‌ بدید
Iran, Islamic Republic of
16:56 - 1398/11/05
فردا یا دو روز دیگر تکذیب میشود
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
لایک
Iran, Islamic Republic of
16:58 - 1398/11/05
!!!!!!!!!دهن کجی به مردم و نظرشان تا کی ؟؟؟؟؟
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
به سوریه نفت هم مجانی مبدبم تا روسها حال کنند وببشتر بچاپند
Iran, Islamic Republic of
17:07 - 1398/11/05
و بشدت منتظر افزایش بیش از پیش قیمت کاغد خواهیم بود
Iran, Islamic Republic of
17:07 - 1398/11/05
پولشم از دانش اموزان ایرانی بگیرید . ننگ بر دولت سوریه ..
Iran, Islamic Republic of
17:08 - 1398/11/05
به علت کمبود کاغذ امروز رونامه رسمی چاپ نشد
Iran, Islamic Republic of
17:14 - 1398/11/05
بعد به ناشرهای وطنی سهمیه كاغذ نمیدن
Iran, Islamic Republic of
17:53 - 1398/11/05
سوریه از خوزستان واجبتر است
Iran, Islamic Republic of
18:00 - 1398/11/05
مردم یعنی کشک . چرا بیت المال که مال مردمه برای خود مردم ایران خرج نمیشه. خجالت نمی کشید مردم تن فروشی میکنن. آشغال گردی میکنن. چرا از مردم اجازه نمیگیرد.مگر مردم ولی نعمت شما نیستن‌ . خدا لعنتتون کنه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
موقع انتخابات میان سراغ مردم. اون موقع مردم مهم میشن
Iran, Islamic Republic of
18:02 - 1398/11/05
منتظر باشید،،فردا تکذیب میکننش !
Iran, Islamic Republic of
18:05 - 1398/11/05
منکه میگم یارانه نقدی ویارانه معشیتی هم به سوریه ای ها بدهید.شماکه که همه جوره دارید رسیدگی میکنید.یارانه سوری هم اضافه کنید.
Iran, Islamic Republic of
18:06 - 1398/11/05
شاه کجایی روحت شاد
Iran, Islamic Republic of
18:14 - 1398/11/05
فردا تكذيب ميشه عينه مدرسه سازيشون
Iran, Islamic Republic of
18:28 - 1398/11/05
فردا تکذیب میشه
Iran, Islamic Republic of
18:28 - 1398/11/05
توروخدابه پسرودختراشونم کمک کنیدازدواج کنن گناهدارن ایران که جووناش تورفاه وآسایش وکاروزن وزندگی هستن مشکلی ندارن بخدا
Iran, Islamic Republic of
18:42 - 1398/11/05
رستم اگه الان بودمیگفت جدم عرب بود
Iran, Islamic Republic of
19:39 - 1398/11/05
خدمت رسانیتون کامل شد دیگه دانشگاه که اونجا درست کردید دانشجوهاشون هم که تو ایران رایگان تحصیل میکنن مدرسه هم که قول دادید بسازین فقط مونده بود کتاباشون که اونم خدارو شکرچاپ میکنید. مردم ما هم مثل برده کارکنن پولشو بدن.
Iran, Islamic Republic of
19:44 - 1398/11/05
اینم دو روز دیگه مثل بازسازی مدارس سوریه تکذیب میکنن .
چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است
Iran, Islamic Republic of
19:45 - 1398/11/05
کتاب رایگان وساخت مدرسه وآموزش رایگان دانشجو در صورتی که دانش آموزان خودمون تو چادر وکپر وکانکس درس میخونن واگر خیرین نبودن وضع خیلی بدتر میشد این عین خیانت به مردم وکشوره
Iran, Islamic Republic of
19:56 - 1398/11/05
چراغی که به خانه رواس

به مسجد حرامه
مااینقدر محصل بیچاره داریم
Iran, Islamic Republic of
19:57 - 1398/11/05
نباید با پول ملت ایران که راضی نیستند یکی مثل من کتاب برای سوریه تهیه شود کار حرامی است.
Iran, Islamic Republic of
20:27 - 1398/11/05
من نمیدانم این بشار اسد و دولتش پس
تو سوریه چکار میکنند.انجام بازسازی و ساخت خانه و مدرسه و درمانگاه و تهیه دارو و غیره و حالا هم چاپ کتب درسی رایگان که
رو دوش ایرانیان است.دانش آموزان ایرانی
مدرسه و کلاس و کتاب رایگان نمیخوان؟
Iran, Islamic Republic of
20:35 - 1398/11/05
من به عنوان یک معلم میگم که دیگه شورشو در نیارین اصلا ایران چه ربطی به اونجا داره بیخیال
Iran, Islamic Republic of
20:50 - 1398/11/05
مشکل کمبود کاغذ حل شد؟؟؟؟؟؟؟؟
پس چرا قبض های کاغذی حذف شد؟
Iran, Islamic Republic of
20:54 - 1398/11/05
کتاب هاشون رو اینجا ماچاپ کنیم .مدارسشون رو هم که مامی خواهیم بسازیم ،میگم اگه اشکالی نداره اونها بیان اینجا وما بجاشون بریم سوریه .؟مابه سختی عادت کریم طوری مون نمیشه ،یه وقت خدای ناکرده اونها توزحمت نیفتن ،مسول محترم شما یقین داری ایرانی هستی؟
Iran, Islamic Republic of
20:58 - 1398/11/05
کتاباشون روما چاپ کنیم ،مدارسشون رو ما بسازیم ،براشون هم که داریم میجنگیم وشهید میدیم ،میگم اگه مصلحت بدونید ،اونا بیان جای ما وما بجاشون بریم سوریه ،اشکالی هم نداره ما به سختی عادت داریم طوریمون نمیشه ،اونا توزحمت نیفتن .مسول محترم من شک دارم شما ایرانی باشی .
Iran, Islamic Republic of
22:43 - 1398/11/05
بعضی ها خیلی تنگ نظر هستند که حتی حاضر به درآمد زایی کشور و ارز آوری نیستند .کی گفته مجانی؟!
پاسخ ها
بدون نام
Japan
۰۶:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
نه پس ازشون پول می گیرن!؟! اگه می گرفتن وضع ما این نبود!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
پولم بگیرن تو جیب من و شما نمیرە چرا خودتون رو میزنید به اون راه
Iran, Islamic Republic of
10:33 - 1398/11/06
سنگ ایران رو به سینه می زنیم ولی از اینکه موافقت نامه ای با کشوری بسته می شود که سرمایه زا و ارزآور باشد حالمون بد میشه!!!!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج