جوانی سر دوستش را برید و از تن جدا کرد
۹۵۴۲۷۰
۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۳
۲۰۲۴۶
مرد جوان به خاطر انتشار عکس در اینستاگرام دوستش را کشت و سرش را از بدنش جدا کرد. این مرد دیروز پای میز محاکمه ایستاد و از خود دفاع کرد.

رکنا: در جلسه رسیدگی به این پرونده که دیروز در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار شد ابتدا نماینده دادستان کیفرخواست را خواند و گفت : علی ۳۲ساله متهم است زمستان سال 97 دوست 25 ساله اش به نام عزیز را در خانه شان در حوالی راه آهن تهران با ضربه چاقو کشته و سرش را از بدنش جدا کرده است.

وی افزود: این متهم که همان جا از سوی پلیس بازداشت شده بود به قتل اعتراف کرد اکنون با توجه به مدارک موجود در پرونده و درخواست اولیای‌دم برای وی تقاضای قصاص دارم.

تشریح درگیری خونین

سپس متهم در جایگاه ویژه ایستاد. وی در تشریح آشنایی‌اش با قربانی گفت : من و عزیز که با هم فامیل بودیم چند سال قبل از افغانستان برای کار به تهران آمدیم .ما با هم در تهران کار و شب ها در خانه اجاره ای زندگی می کردیم.

وی ادامه داد: عزیز مدتی بود گوشی موبایل مدل بالایی خریده بود که دوربین خوبی داشت .او از زنان و دختران جوان عکس می گرفت و آن ها را در اینستاگرامش می گذاشت . مدتی بود چند نفر از همکارانم از من خواسته بودند تا عزیز را نصیحت کنم ،عکس های ناجور را در صفحه اینستاگرامش منتشر نکند .

وی گفت: آن روز تصمیم گرفتم با عزیز صحبت کنم. من به او گفتم با رفتارهایش آبروی ما را برده و بهتر است عکس های ناجور را در صفحه اینستاگرامش منتشر نکند و دست از این کار زشت بردارد اما او که عصبانی شده بود گفت این ماجرا به من ربطی ندارد. او به من حمله کرد و با مشت و لگد به جانم افتاد. من هم برای این که بتوانم خودم را نجات دهم چاقویی را که در جیب داشتم درآوردم و یک ضربه به شکم عزیز زدم .وقتی عزیز روی زمین افتاد می خواستم با چاقو یک خط روی گردنش بیندازم. اما چاقو تیز بود و سر او از بدنش جدا شد .ولی من واقعا قصد نداشتم سر او را ببرم.

این متهم در حالی که سرش را پایین انداخته بود گفت: من واقعا قصد قتل دوست صمیمی ام را نداشتم و حالا پشیمانم .می دانم اشتباه کرده‌ام باور کنید من فقط می خواستم او دست از رفتارهای زشت اش بردارد و آبروی ما را بیش از این نبرد ا ما او به من حمله کرد و من برای نجات جانم او را کشتم.

اشک های برادر متهم در دادگاه

سپس برادر بزرگ تر متهم که در دادگاه حضور داشت و به شدت گریه می‌کرد به قضات گفت : من و برادرم از بچگی با هم بزرگ شدیم .پدر و مادرم سال ها قبل وقتی که علی خردسال بودم فوت شدند. پدرم علی را به من سپرد و من او را بزرگ کردم .چند سالی بود که فکر می کردم او بزرگ شده و می تواند از پس کارهایش بر بیاید اما او دست به چنین اشتباهی زد و به زندان افتاد .من در این ماجرا خودم را مقصر می دانم چون از برادرم به خوبی مراقبت نکردم .حالا از قضات دادگاه تقاضا دارم در مجازات برادرم تخفیف قائل شوند .

بنابر این گزارش در پایان جلسه قضات وارد شور شدند تا رای صادر کنند.

تحلیل کارشناس / اینستاگرام آلبوم تصاویر خصوصی نیست!

دکتر کاظم قجاوند جامعه شناس و استاد دانشگاه

صفحات مجازی فضای امنی برای انتشار و به اشتراک گذاشتن تصاویر خصوصی به شمار نمی رود متاسفانه برخی مواقع افراد به ویژه زنان و دختران تصاویر خصوصی خود را در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام منتشر می کنند یا در پروفایل تلگرام و... خود عکس های خصوصی می گذارند که باعث سوء استفاده برخی افراد می شود البته از سوی دیگر برخی افراد نیز ممکن است صفحات شان هک شود و در فضاهای گسترده تر انتشار یابد که این اتفاق موجب بروز خشم و عصبانیت آن ها می شود و آنان تصمیم می گیرند فرد مد نظر را ردیابی کنند و انتقام خود را از او بگیرند.

فضای مجازی آلبوم خصوصی افراد نیست و در این بین افرادی که معمولا از اختلالات شخصیتی رنج می برند با انتشار عکس های خصوصی دیگران زمینه و بستر مناسبی را برای وقوع جرم فراهم می کنند و گاهی اوقات آن ها از اتفاقاتی که رخ می دهد آگاه نیستند و خواسته یا ناخواسته پرونده های جنایت های بزرگ را رقم می زنند.

برای پیشگیری از این آسیب های احتمالی باید گفت خانواده ها باید نظارت بیشتری روی عملکرد و رفتار فرزندان خود داشته باشند و آن ها را از سن کم با آسیب های فضای مجازی آشنا کنند به اشتراک گذاشتن تصاویر خصوصی باید محافظت شده باشد زیرا در فرهنگی زندگی می کنیم که همه افراد تمایل ندارند تصاویر خصوصی شان را دیگران به راحتی ببینند بنابراین باید برای انتشار تصاویر خصوصی خود در این فضاها به فالوئرها و افرادی که با آن ها دوست یا همکار هستند اعتماد صد در صدی داشته باشند.

افرادی که با این مسئله و آسیب اجتماعی رو به رو می شوند باید به صورت قانونی با این موارد برخورد کنند و دست به انتقام شخصی نزنند زیرا در این فضاها چون شناخت افراد نسبت به یکدیگر کم است و همه به صورت ظاهری شخصیت خود را نشان می دهند و باطن واقعی خود را پنهان می کنند بنابراین خطر همیشه در کمین افرادی است که تصاویر خصوصی خود را در فضاهایی مانند اینستاگرام منتشر می کنند و صفحات شان نیز باز است.

همان گونه که در گذشته خانواده ها آلبوم تصاویر خصوصی خود در جای امنی نگهداری می کردند و فقط به محارم خود نشان می دادند در فضای مجازی نیز باید متناسب با همان فرهنگ رفتار کرد تا درگیر جرایمی مانند ضرب و شتم، انتقام جویی، نزاع و درگیری و در نهایت قتل نشویم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 21
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:13 - 1398/11/06
''''' علی آقا هم باید ' قربانی عزیز گردد!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
یک اشتباه خیلی بدی رخ داده اما یک اشتباه دیگر اشتباه قبل را جبران نمیکند مجازات دیگری درنظر بگیرید
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
نه، نه، چون از قدیم ایرانیان اگر کسی را تهدید میکردند ميگفتند، سرت را روی سینه ات میگذارم، افغانستان هم جزء ایران بوده حتما این مثل و ضرب المثل ها را شنیده اند، اون آقا عزیز گوش نداده، این یکی هم سرش را روی سینه اش گذاشته، خیلی طبیعی و عادی است به قول خود عمل کرده، ما با جزییات کاری نداریم، در اصل درست است،
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
۱۸:۱۱
درست میگی
اینا با ما فرهنگ مشترک دارند
:)))
Iran, Islamic Republic of
16:03 - 1398/11/06
وقتی عزیز روی زمین افتاد می خواستم با چاقو یک خط روی گردنش بیندازم. اما چاقو تیز بود و سر او از بدنش جدا شد. ولی من واقعا قصد نداشتم سر او را ببرم.

خخخخخخ
درود به غیرت و شرف آریاییت
از کارهاتون قشنگ معلومه که شما افغانیا هم درست مثل خودمون از نژاد پاک آریایی هستید
Iran, Islamic Republic of
16:07 - 1398/11/06
اون بدبخت مرده شاید هم اینکارا نکرده
Iran, Islamic Republic of
16:19 - 1398/11/06
چقدر این چاقو تیز بود که خواست خراش بندازه یهو سرشو قطع کرد .؟؟چه حرفی بود؟؟؟
پاسخ ها
محمود
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
واقعا دمش گرم عجب چاقویی داشتی پسر
الناز واقعی
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
خخخخخخخخ
واقعا بریدن سرانسان اینقدر زود بریده میشه که طرف بخواد یه خط بندازه که یهویی سرش ازتن جدا بشه!!!!؟؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
خودش مسخره کرده اعدام کمترین قصاص برای تو
Iran, Islamic Republic of
16:56 - 1398/11/06
دمت گرم مگه خودتون همدیگر و هلاک کنین تا از شرتون خلاص شیم
Iran, Islamic Republic of
16:58 - 1398/11/06
عجب چاقویی ، از کجا خریده بودی
Iran, Islamic Republic of
16:58 - 1398/11/06
عجب چاقویی ، از کجا خریده بودی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
اعدام کنیداین جانی رو
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
اعدام کنیداین جانی رو
United Arab Emirates
20:14 - 1398/11/06
چاقوی اصل زنجان که میگن این بوده چقدرراحت میگه انگار مورچه بوده سرش روجداکرده هرچند طفلی میخواسته یک خراش بندازه خخخخخخخخخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
23:26 - 1398/11/06
والا سره مرغ هم به این راحتی بریده نمیشه !!!!!!!شاید چا قو نبوده قیچی میل گرد بوده خخخخخ
United Arab Emirates
09:19 - 1398/11/07
فکرکنم قطر گردن یارو ۲سانتی‌متر بوده که به این راحتی برش خورده!
Iran, Islamic Republic of
02:02 - 1398/11/12
خوبه پدرت اونو به تو سپرده بود اگه دست یه یانکی بود حد اقل شیش نفرو میکشت تیر انداز خوبی میشد قاضی هم حالیش نیست حرفتو نو باور کرد تخفیف هم داد ادم کوشته میفهمی برادر گنده
Iran, Islamic Republic of
11:58 - 1398/11/13
این چیزارومینویسیدکه مردم بخونند ودرس عبرت بشه براشون ولی دارین درست همه چیزروبه مردم یادمیدین
Iran, Islamic Republic of
13:15 - 1398/11/17
بخدا من دستم تو جیبم بود
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج