جزئیات ساخت سریال حاج‌قاسم سلیمانی
۹۵۵۰۲۶
۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۲
۳۳۲۲
علی دارابی به ساخت سریال فاخری برای "حاج قاسم سلیمانی" اشاره کرد که رئیس صداوسیما گفتند برای این شهید بزرگوار ساخته شود.

خبرگزاری تسنیم: آخرین یادگاری سیدضیاءالدین دری کارگردان و نویسنده سریال‌های کلاه پهلوی و کیف انگلیسی، متن‌های سریال «سنجرخان» را به طور کامل و در ۲۶ قسمت نوشته بود، اما متأسفانه اجل به او مهلت نداد و تهیه کننده سریال را به کارگردان دیگری واگذار کرد. بعد از کش و قوس‌های زیادی که هنوز هم پا برجاست و به بودجه این سریال تلویزیونی برمی‌گردد، محمدحسین لطیفی کارگردانی این مجموعه را برعهده دارد.

ماجرای ساخت سریال

کاری که در کردستان تصویربرداری می‌شود و لطیفی چندی پیش در گفت‌وگویی با خبرنگار خبرگزاری تسنیم به این نکته اشاره کرد منتظرم حسین جلالی تهیه‌کننده "سنجرخان" به تهران بیایند و حرف آخرمان را بزنیم. مسئله مالی حل شود به سمت پیش تولید می‌رویم؛ امیدوارم امسال کلید بخورد و البته باز هم به حل مشکل بودجه سریال دارد.

پیش از این در گزارش‌های دیگر به جزئیات این سریال پرداختیم که متن‌های سریال توسط مرحوم ضیاالدین دری به نگارش درآمده است و با تعدادی بازیگران برای ایفای نقش‌های اصلی و فرعی نیز صحبت شده است، اما هنوز با هیچ کدام از این بازیگران قراردادی نبسته‌اند و حدود ۱۰ لوکیشن اصلی سریال در کردستان بازسازی شده است.

سنجرخان اصالتاً اهل سنندج بوده است و اتفاق‌های مهم زمان او در کردستان رخ داد، به همین دلیل لوکیشن اصلی این سریال در کردستان خواهد بود؛ گروه تولید قصد دارند تا حد امکان به خارج از کردستان نروند.

ماجرای ساخت سریال

علی دارابی معاون امور استان‌های صداوسیما از شروع پیش‌تولید این سریال خبر داد و به خبرنگار خبرگزاری تسنیم، گفت: پیش‌تولید سریال "سنجرخان" شروع شده و محمدحسین لطیفی کارگردان این سریال برای آماده کردن مقدمات فیلمبرداری به کردستان رفته‌اند. ساخت این سریال دو سال طول می‌کشد و ابتدای سال ۱۳۹۹ کلید می‌خورد. امیدواریم کار‌ها خوب جلو برود و سریالی ماندگار و تماشایی را مردم شاهد باشند.

شاید از سریال‌های دیگر استان‌های صداوسیما می‌توان به سه‌گانه سعدی، حافظ و خواجوی کرمانی اشاره کرد که تحقیق و پژوهش‌هایش آماده شده‌اند و منتظر عمل به تعهد اسپانسرهایش است. سریال دیگر "مادر ایران" ۳۰۰ قسمتی است که فریدون حسن‌پور کارگردانی می‌کند؛ ۶۷ قسمت آن نوشته شده و به تعبیر معاون امور استان‌ها، بودجه آن تأمین شود؛ در واقع سهم مشارکت سازمان برنامه و بودجه که تعهد کرده پرداخت شود فصل اول سریال شروع می‌شود.

ماجرای ساخت سریال

سریال "بانوی سردار" دیگر مجموعه تلویزیونی است که چندی پیش از شبکه سه سیما پخش شد و حالا فصل دوم این سریال به جریان افتاده و سعید سلطانی نویسنده و کارگردان این بخش "بانوی سردار" خواهد بود. فصل دوم بیشتر به سردار شیرعلی مردان‌خان می‌پردازد و شاید نام فصل دوم، سریال شیرعلی مردان‌خان شود و شاید برای حفظ برند، "بانوی سردار"۲ شود. قرارداد نگارش بسته شده و تا خردادماه سال آینده طول می‌کشد و مباحث بودجه‌ای و اسپانسری‌اش حل شود تابستان سال آینده تولیدش را آغاز می‌کند. این توضیحاتی است که رئیس سیمای استان‌ها در اختیار خبرنگار خبرگزاری تسنیم قرار داد.

علی دارابی معاون امور استان‌های صداوسیما در خصوص ادامه یا شروع برنامه جدیدی همچون "من و شما" در شبکه شما به خبرنگار تسنیم گفت: بنا نداریم از شبکه‌های سراسری کپی‌برداری کنیم و همیشه دوست داریم برنامه‌هایمان متناسب با فضای شبکه‌های استانی ساخته و پرداخته شوند. الان برنامه "زنده‌رود" در اصفهان و "خوشا شیراز" در استان فارس را داریم که از شبکه شما هم بازپخش می‌شوند. برنامه "من و شما" در مقطعی از شبکه شما پخش شد و مخاطبان خوبی هم داشت. این نیاز بوجود آمد که تجدیدنظر اساسی شود. دوستان ما در شبکه شما فرصتی را فراهم کردند این‌ها رابطه و نسبت‌شان را با این فضا تعریف کنند. تا امروز برنامه‌ای همچون "من و شما" طراحی نکرده‌ایم و البته بنا شده طرحی بیاورند و کاری ساخته شود. ناگفته نماند گروهی بر مجله فرهنگی هنری کار می‌کنند که همه فعالیت‌های فرهنگی هنری استان‌ها اعم از صداوسیما، سینما، تئاتر، موسیقی و شعر و ادبیات در استان‌ها را پوشش می‌دهد.

ماجرای ساخت سریال

او درباره ساخت سریال "حاج قاسم سلیمانی" در تلویزیون، گفت: در سفری که با رئیس صداوسیما داشتیم ایشان گفتند که سریال فاخری برای شهید سلیمانی در صداوسیما ساخته شود که محور اصلی معاونت سیما خواهد بود و ما هم کمک خواهیم کرد. زیرا در استان کرمان و شبکه‌های استانی ظرفیت خوبی وجود دارد که می‌توانیم از آن بهره ببریم؛ همان‌طور که امروز در استان کرمان سریال "شهید باهنر" را جلو می‌برند. طبیعتاً حاج قاسم، متعلق به یک استان و کشور نیست و الان متعلق به جهان بشریت و مستضعفان عالم و آزادگان جهان است؛ هرچه قدر در این زمینه و قالب‌های برنامه‌ای و نمایشی کار شود، کم است. ما در بخش ویژه جشنواره استان‌های صداوسیما که سال آینده اردبیل برگزار خواهد شد را به حاج قاسم سلیمانی اختصاص دادیم. دوستان ما در صداوسیمای خوزستان هم جشنواره دفاع‌مقدس و مقاومت را با جایزه ویژه حاج قاسم سلیمانی تدارک دیده‌اند.

انتشار یافته: 26
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:57 - 1398/11/08
نقش حاچ قاسم رو باید به یک چهره جدید و غیرتکراری بدهند مثلا نجم شریعتی ( سمت خدا) و ...
پاسخ ها
بدون نام
United States
۲۰:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
بی شخصیتی همیشه
بدون نام
Germany
۰۰:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۹
از خودت مسخره تر تابحال دیدی دلقک خان؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
شروع شد خالی بندی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
جمع کنید بابا
بدون نام
-
۱۱:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
باید این فیلم کشور بی طرف بسازه تا ملت با واقعیت اشنا شوند
France
14:13 - 1398/11/08
امیدوارم شخص مناسب نقش سردار سلیمانی رو بازی کنه پرویز پرستویی اصلا به این نقش نمیخوره نه قدش نه هیکلش هیچ چیزش به سردار نمیخوره
پاسخ ها
...
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۹
دقیقاً
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
حیف استاد پرستویی
Iran, Islamic Republic of
20:32 - 1398/11/08
بهترین شخص برای نقش حاج قاسم پرویز پرویز پرستویی است
Iran, Islamic Republic of
00:34 - 1398/11/09
واسه اون بدبختایی که با موشک زدین هم یه سریال بسازید
پاسخ ها
سایبان
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۱
چرا چرت میگی؟ اگه وجودشو داری یه شب برو لب مرز پاسبانی بده
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
ربطی به لب مرز نداره تو تهران زدین
سایبان
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
تهران و جای دیگه نداره، چرا این که رفتن و با داعشیا جنگیدن رو نمیگی، اونموقع کجا بودین؟ اگه داعش میومد به خاک و ناموست تجاوز میکرد خوب بود؟ جیگر چیزی رو نداری نظر نده، بعدم جنگ ،جنگ سایبری هست
بدون نام
-
۱۱:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
یعنی هیچ کشور نظامی نداره لب مرز نداره ربطی نداره هرچند کلا شماها بی ربطین
Iran, Islamic Republic of
17:47 - 1398/11/11
اگه یه فیلم سینمایی بسازن بهتره کیفیتش نمیاد پایین حداقل
Iran, Islamic Republic of
02:22 - 1398/11/12
سردار تو قلب ما جاداره ولب نسازید توروخدا
یه فیلم ابکی سفارشی...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۳
تو قلب تو جا داشته باشه
بدون نام
-
۱۱:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
کامنتهای منفی رو ببین متوجه میشی تو قلب کی جا داشته
بدون نام
-
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
تو قلب ما 60میلیون فقیر جامعه نیست مطمعنم یه نظر سنجی کلی بدون ترس بذارید از کل ایرام بهتون ثابت میشه
United Kingdom
23:58 - 1398/11/13
مختار تموم نشده سردار شروع شد ..جمع کنید ..بزارین بد بخت راحت تو قبرش بخابه سالم برسه عالم برزخ
Iran, Islamic Republic of
11:05 - 1398/11/14
فیلم باید ایندگان بسازن با واقعیت الان زمان ساختش نیست چون کل داستان معلوم میخوان مالک اشتر جلوش بدن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۵
دقیقا
سحر
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
گل به جمالت
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج