اتحادیه اروپا ۷ مقام کریمه را تحریم کرد
۹۵۵۲۱۴
۰۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۰:۴۱
۳۴۷۰
اتحادیه اروپا در اقدامی تازه هفت مقام کریمه را به بهانه ارتباط با دولت روسیه تحریم کرد.

خبرگزاری فارس: اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه هفت مقام تحت حمایت روسیه را به دلیل برگزاری انتخابات محلی در شبه جزیره «کریمه» در سال گذشته میلادی، تحریم کرد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز» در این فهرست هفت نفری «یوری گوتسانویک» نخست‌وزیر منطقه کریمه نیز وجود دارد که پس از انتخابات سال ۲۰۱۹ به این سمت انتخاب شد.

اقدام روز سه‌شنبه اروپا تعداد افراد موجود در فهرست تحریم‌ها را به ۱۷۷ نفر می‌رساند. در این فهرست ۴۴ شرکت یا نهاد نیز وجود دارد. سرمایه‌ها و دارایی‌های افراد و شرکت‌های تحریم شده در اروپا مسدود شده و این افراد ممنوع از مسافرت هستند.

اتحادیه اروپا از زمان الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه در سال ۲۰۱۴، تحریم‌ها علیه روسیه را حفظ کرده است. این تحریم‌ها شامل فهرستی از شرکت‌ها و افراد مرتبط با دولت روسیه در کریمه است.

تحریم‌های اصلی اقتصادی اروپا علیه صنایع انرژی، مالی و تسلیحاتی روسیه تا پایان ماه جولای (تیرماه آینده) برقرار است، در حالی‌که ممنوعیت از تجارت با کریمه تا پایان ماه ژوئن (خرداد) ادامه دارد.

این در حالی است که نتایج یک نظرسنجی تازه در فرانسه نشان می‌دهد بسیاری از شهروندان اروپایی تمایل به بهبود روابط دوجانبه با روسیه دارند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج