همه نشانه‌هاي فاسد شدن لوازم آرايش
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۹۵۷۴
۱۰ مهر ۱۳۹۰ - ۱۴:۲۱
۲۶۶۵۰
چه كنيم، اين وسايل باعث جوش روي صورت ما نشوند؟
آيا لوازم آرايش هم تاريخ مصرف دارند و بايد آن‌ها را بعد از تاريخ معيني دور انداخت؟ احتمالا بسياري از خانم‌ها مواد و لوازم آرايش‌شان را بسيار دوست دارند وگاهي رنگ بعضي از آن‌ها آنقدر براي‌شان زيباست كه به هيچ وجه دوست ندارند هيچ كدام را دور بيندازند اما بايد بدانيد بعد از مدتي در لوازم و مواد آرايشي شما اتفاقاتي مي‌افتد كه ديگر براي استفاده مناسب نيستند چون تبديل به يك بستر خوب براي رشد باكتري‌ها شده‌اند.
برترین مجله اینترنتی ایران


احتمالا بسياري از خانم‌ها مواد و لوازم آرايش‌شان را بسيار دوست دارند وگاهي رنگ بعضي از آن‌ها آنقدر براي‌شان زيباست كه به هيچ وجه دوست ندارند هيچ كدام را دور بيندازند اما بايد بدانيد بعد از مدتي در لوازم و مواد آرايشي شما اتفاقاتي مي‌افتد كه ديگر براي استفاده مناسب نيستند چون تبديل به يك بستر خوب براي رشد باكتري‌ها شده‌اند.

شما بايد بتوانيد تشخيص دهيد، چه زماني ماده آرايشي شما براي استفاده مناسب است و چه زماني بهتر است ديگر آن را دور بيندازيد.

  بیشترین توجه را داشته باشید

ريمل از آن دسته لوازم آرايشي است كه بايد نسبت به آن بيشترين حساسيت را داشته باشيد، «جيم همر»، متخصص تركيبات شيميايي مواد آرايشي مي‌گويد:«هربار كه برس ريمل را بيرون مي‌آوريد، از آن استفاده مي‌كنيد و دوباره آن را سر جايش برمي‌گردانيد، در اين مسير برس ميزاني باكتري جذب مي‌كند و آن را به درون ريمل مي‌برد.» وقتي باكتري‌ها درون ريمل تجمع كنند، مي‌توانند باعث قرمزي، خارش يا حتي گاهي ورم ملتهب و گل‌مژه در ناحيه چشم‌ها بشود. اگر مي‌خواهيد از سلامت ريمل خود مطمئن باشيد هر 2 تا 3 ماه ريمل را عوض كنيد. «پتي دابروف‌»، آرايشگر مي‌گويد:«وقتي ريمل شما خراب مي‌شود بويي نزديك به بوي گازوئيل از آن به مشام مي‌رسد.» هرگاه در چشم‌هاي‌تان احساس ناراحتي كرديد و نشانه‌هايي از بعضي بيماري‌ها را در آن‌ها ديديد، بايد نخستين كاري كه مي‌كنيد دور انداختن تمام لوازم آرايش‌هاي مربوط به چشم‌تان باشد چون ممكن بيماري به آن‌ها سرايت كرده باشد. اگر بعد از يك يا 2 روز  خوب نشد حتما به يك متخصص چشم مراجعه كنيد.

  باکتری‌ها عاشقش هستند

به جز مواردي كه فرمول و حالت پودري دارند، تقريبا تمام كرم پودرها بر پايه آب هستند كه اين، به معناي اين است كه باكتري‌ها عاشق آن‌ها هستند. جيم همر مي‌گويد:«وقتي هنوز بسته‌بندي كرم‌پودر باز نشده‌است مي‌توان تا 2 سال از آن نگهداري كرد ولي وقتي يك‌بار بسته‌بندي آن باز شود بهتر است تنها 6 ماه تا يك سال بعد از آن استفاده كرد.» كرم‌پودرهاي خود را دور از فضاهاي مرطوب(مثل حمام‌)، گرم و پرنور نگهداري كنيد. چون اين محيط‌ها رشد باكتري‌‌ها را بيشتر مي‌كند و باعث مي‌شود كه كرم‌پودر و به‌طور كلي تمام لوازم آرايش شما سريع‌تر فاسد شود. از ديگر نشانه‌هاي انقضا تغيير بو يا رنگ كرم‌پودر است، در اين حالت مصرف كرم‌پودر مي‌تواند باعث ايجاد حساسيت و آكنه و جوش بشود. اگر گیاهی است توجه کنید

پنكيك از آن دسته لوازم آرايش‌هايي كه احتمال فاسد شدن آن بسيار كم است و مي‌توانيد تا مدت‌ها استفاده كنيد، هر پنكيكي را حداقل مي‌توان يك تا 2‌سال استفاده كرد. نيكيتا ويلسون مي‌گويد:«بعضي از پنكيك‌هايي كه منشا گياهي دارند مقدار بسيار كمي آب دارند بنابراين اگر آن را در اطراف محيط‌هاي مرطوبي چون حمام قرار دهيد احتمال رشد باكتري‌ها در آن وجود دارد. بنابراين اول از همه به برچسب پنكيك‌تان نگاه كنيد اگر روي آن عبارت گياهي (botanical) وجود داشت يا روي آن نوشته بود كه موادي چون بابونه، آلوورا، بامبو، چاي سبز يا... . دارد بايد در نگهداري آن دقت بيشتري كنيد چون در آن‌ها مقداري آب وجود دارد.خرابی‌اش را از ظاهرش بفهمید

جيم همر مي‌گويد: «در رژلب‌ها آبي وجود ندارد بنابراين احتمال فاسد‌شدن آن‌ها بسيار كمتر است ولي از آن جا كه اين محصول مدام با لب‌ها در تماس هستند بهتر است هر سال عوض شوند.همچنين اگر به‌تازگي بيمار بوده‌ايد بهتر است رژ خود را دور بيندازيد.» دابروف مي‌گويد:«رژلب‌ها مواد روغني شكل دارند بنابراين در طول زمان بوي روغن مانده مي‌گيرند.بايد بدانيد ظاهر اين محصول مي‌تواند فاسد شدنش را نشان دهد و هرگاه احساس كرديد در بافت و تركيب رژتان تغييري ايجاد شده، آن را دور بيندازيد. يكي ديگر از نشانه‌هاي فاسدشدن سفت‌شدن رژ است به‌طوري كه رنگدانه‌هاي آن به راحتي روي لب نمي‌نشينند و اگر شما از آن استفاده كنيد ناصافي‌اش را احساس مي‌كنيد.»

دقت بیشتر در مورد سایه‌های کرمی ومایع

اگر چشماني حساس داريد يا به سلامت چشم‌هاي‌تان اهميت فراواني مي‌دهيد و نمي‌خواهيد قرمز شوند يا به خارش بيفتند هر 3 ماه يك بار سايه چشم‌تان را عوض كنيد هرچند سايه‌ها تقريبا فرمولي شبيه باقي پودر‌ها مثل پنكيك، رژگونه دارند ولي از آنجا كه با حساس‌ترين قسمت بدن سروكار دارند بنابراين انتقال باكتري‌ها به آن و بعد سرايتش به چشم مي‌تواند بسيار خطرناك باشد، در مورد سايه چشم‌هاي غيرپودري و كرمي بايد دقت بيشتري هم داشته باشيد چون باكتري‌ها بسيار سريع‌تر در آن‌ها رشد مي‌كنند، اگر با انگشت سايه مي‌زنيد قبلش كاملا دست‌هاي‌تان را بشوييد‌. علاوه بر اين هر تغيير رنگ يا بو مي‌تواند نشانه خراب‌شدن سايه باشد.آلودگی بدون نشانه

خط چشم مايع يا مداد بايد هر 3 ماه يك‌بار عوض شود. همانند سايه، خط چشم نيز نزديك منطقه‌اي حساس استفاده مي‌شود و اگر به باكتري‌ها آلوده باشد به راحتي آن را به چشم انتقال مي‌دهد.
جيم همر مي‌گويد:«آلودگي خط چشم معمولا هيچ نشانه آشكاري ندارد.»اگر خط چشم‌تان آلوده باشد احتمال قرمزي، خارش و در موارد بد، التهاب به‌وجود مي‌آ‌يد. البته از مداد چشم مي‌توان مدت طولاني‌تري استفاده كرد به اين شرط كه به‌طور مرتب آن را بتراشيد. اگر مي‌خواهيد جوش نزنيد

وقتي از كرم‌هاي گريم استفاده مي‌كنيد يعني مي‌خواهيد جوش‌ها و جاي آن‌ها را بپوشانيد و قاعدتا نمي‌خواهيد باعث ايجاد جوش شويد. ولي بايد بدانيد كه اگر از يك كرم گريم بسيار قديمي استفاده كنيد احتمال اين‌كه روي صورت‌تان جوش به‌وجود بيايد زياد است. «نيكيتا ويلسون»، متخصص تركيبات شيميايي مواد آرايشي مي‌گويد:«وقتي رنگ كرم شما كمي تغيير كند نشان مي‌دهد كه فاسد شده‌است و ديگر قابل استفاده نيست.» كرم‌هاي گريم مايع بهتر است بعد از يك سال دور ريخته شوند ولي از پودر‌هاي گريم مي‌توان تا 2 سال استفاده كرد.

دير فاسد مي‌شود

دقيقا همان قانوني كه درباره پنكيك‌ها وجود داشت در مورد رژگونه‌هاي پودري هم صدق مي‌كند يعني اگر در مواد تشكيل‌دهنده آن آب وجود نداشته‌باشد، مي‌توانيد تا مدت‌ها از آن استفاده كنيد ولي اگر رژگونه شما كرمي باشد بايد هرسال آن را عوض كنيد.ويلسون مي‌گويد:«اگر مي‌خواهيد عمر رژگونه را زياد كنيد به‌طور مرتب برس آن را بشوييد و رژگونه را در محيطي تاريك و خشك نگهداري كنيد.

اگر رژگونه‌تان مرطوب يا نم‌دار شود، احتمال رشد باكتري‌ها در آن تسريع مي‌شود‌ اين رطوبت مي‌تواند ازتماس برس با كرم پودر يا كرم صورت به رژگونه سرايت كند.» دابروف مي‌گويد:«وقتي شما رژگونه خود را روي كرم صورت يا كرم‌پودر مي‌ماليد، چربي‌ها لابه لاي موهاي برس‌گير مي‌كنند و به رژگونه انتقال مي‌يابند.»

اين حالت باعث مي‌شود، يك لايه كمرنگ سفيد خاكستري روي رژگونه‌ پودري يا لايه‌اي گچي روي كرم‌ها به‌وجود بياد. براي اين‌كه از به‌وجود آمدن اين حالت جلوگيري كنيد بعد از استفاده از مرطوب‌كننده يا كرم‌پودر چند دقيقه صبر كنيد و بعد رژگونه بزنيد.همچنين مي‌توانيد قبل از استفاده از رژگونه چربي‌هاي صورت را پاك كنيد و بعد از استفاده نيز برس رژگونه را با يك حوله خشك تميز كنيد.

در مورد كرم‌ها و پودرها تركيب ظاهري آن‌ها نيز مي‌تواند بسيار كمك‌كننده باشد. اگر تركيب رژگونه‌تان بسيار سفت و سخت شده‌بود و به راحتي از هم جدا نمي‌شد و تكان نمي‌خورد، بايد يك رژگونه نو بخريد.

اختصاصی مجله اینترنتی برترین ها Bartarinha.ir

مجله اینترنتی برترین ها


انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
13:38 - 1390/07/12
با سلام و عرض تشکر
برای من که فروشنده لوازم بهداشتی هستم بسیار ارزشمند بود
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نائبی_1
دکتر نائبی_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
دکتر نائبی_4
دکتر نائبی_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
سفیر بار ساقدوش_2
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
تنورستان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر
پارسیان طب - فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
دکتر صالحی_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
کلینیک النا_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_تزریق چربی
شفا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تنورستان_فوتر
اورانوس_فوتر2
نیکان فارمدمهر_فوتر