آمریکا هواپیمایی ونزوئلا را تحریم کرد
۹۵۸۶۴۲
۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۱:۲۳
۶۲۵۰
وزارت خزانه‌داری آمریکا شرکت هواپیمایی دولتی ونزوئلا را تحریم و هواپیماهای متعلق به این شرکت را توقیف کرد.

ایرنا: وزارت خزانه‌داری آمریکا شرکت هواپیمایی دولتی ونزوئلا را تحریم و هواپیماهای متعلق به این شرکت را توقیف کرد.

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا جمعه در تارنمای رسمی خود اعلام کرد که شرکت هواپیمایی «کونویاسا» (Conviasa) متعلق به دولت ونزوئلا را به عنوان بخشی از این دولت هدف تحریم قرار داده است.

براین اساس، وزارت خزانه‌داری آمریکا ناوگان هواپیماهای این شرکت را نیز به عنوان بخشی از اموال توقیفی دولت ونزوئلا شناسایی کرده است.

استیو منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا در این باره مدعی شد که دولت نیکلاس مادورو رییس جمهوری ونزوئلا از ناوگان این شرکت برای رفت‌وآمدهای مقام‌های خود به کشورهای دیگر برای جلب حمایت دولت‌های خارجی استفاده می‌کند.

منوچین این اقدام را برای محافظت از اموال مردم ونزوئلا و جلوگیری از آنچه «سوء استفاده از اموال دولتی برای فعالیت‌های مفسدانه و بی‌ثبات‌کننده» خوانده شد، عنوان کرد.

ادعای منوچین در حالی است که مادورو رییس جمهوری قانون ونزوئلا است و واشنگتن «خوان گوایدو» رهبر مخالفان دولت در این کشور را به عنوان رییس جمهوری شناسایی کرده است.

تحریم جدید آمریکا علیه ونزوئلا در حالی است که گوایدو در واشنگتن به سر می‌برد و پس از شرکت در مراسم سخنرانی سالانه ترامپ در کنگره به وی دیدار داشت.

در حالی که گوایدو به رغم ممنوعیت خروجش از سوی دیوان عالی ونزوئلا به چندین کشور آمریکای لاتین، اروپا و آمریکا سفر کرده، واشنگتن امروز دولت کاراکاس هشدار داد در صورتی که امنیت بازگشت او را تامین نکند، با پیامدهایی روبه رو خواهد شد.

دولت مادورو به شدت از ترامپ و گوایدو انتقاد کرده،‌ اما در گذشته به رهبر مخالفان ونزوئلا امکان داده به رغم اقداماتش در جهت براندازی دولت کاراکاس، آزادانه تردد داشته باشد.

کارزار یک ساله آمریکا برای برکناری مادورو که شامل اعمال تحریم برای متوقف کردن صادرات نفت ونزوئلا می شود،‌ تاکنون راه به جایی نبرده است.

اعتراض های خیابانی در ونزوئلا به رهبری گوایدو شکست خورده و مادورو همچنان از حمایت روسیه،‌ چین و کوبا برخوردار است.

ونزوئلا در دو سال اخیر سخت‌ترین شرایط سیاسی و اقتصادی چند دهه گذشته را تجربه کرده است. این کشور که از زمان حضور ترامپ در کاخ سفید با شدیدترین فشارها و تحریم‌های واشنگتن مواجه شده، توانسته است در برابر این فشارها مقاومت کند.

شرایط نامساعد اقتصادی ونزوئلا زندگی را برای مردم این کشور سخت کرده و سبب مهاجرت بیش از چهار میلیون نفر از این کشور در سال ۲۰۱۹ شده است.

مشکلات شدید اقتصادی برای چند ماه ونزوئلا را به سوی بحرانی سیاسی کشانده است. پیامد بحران اقتصادی در این کشور، کمبود مواد غذایی و دارو، قطعی برق و سیل عظیمی از مهاجرت بوده است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج