پیشنهاد بودجه ۲۵ میلیارد دلاری برای ناسا
۹۵۸۸۶۹
۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۰
۷۱۶۸
گفته می‌شود دولت ایالات متحده در وصول طرح بودجه جدید خود مبلغ هنگفتی را به منظور توسعه فضایی و البته تحقق به موقع پروژه "آرتمیس" و بازگشت به ماه به ناسا اختصاص داده است که باید دید مورد تایید کنگره قرار خواهد گرفت یا نه.

ایسنا: به نقل از انگجت، اگر ناسا قصد دارد تا سال ۲۰۲۴ به هدف خود برای بازگشت به ماه برسد، به پول زیادی احتیاج خواهد داشت و این مهم تنها به دست دولت ترامپ قابل انجام خواهد بود.

پیشنهاد بودجه ۲۵ میلیارد دلاری برای ناسا

ناسا برای تحقق پروژه بازگشت به ماه به پول زیادی طی مدت کوتاه نیاز دارد که این تامین بودجه می‌تواند از جانب بودجه‌بندی رئیس جمهور آمریکا انجام شود.

دولت ترامپ در بخشی از آخرین برنامه بودجه خود یکی از بزرگترین بودجه‌های ناسا را طی سالیان اخیر پیشنهاد می‌کند و ۲۵ میلیارد دلار برای این آژانس فضایی اختصاص می‌دهد. این در حالی است که دولت ترامپ در سال اول خود، ۱۹ میلیارد دلار به ناسا اختصاص داده بود و اکنون ۲۲ میلیارد دلار برای سال جاری اختصاص داده است و نزدیک به ۳ میلیارد دلار نیز به طور اختصاصی به ایجاد وسایل نقلیه مورد نیاز برای برنامه "آرتمیس" اختصاص خواهد یافت.

از این بودجه همچنین برای تشریح هزینه‌های کامل "آرتمیس" و تهیه نقشه راهی واضح‌تر برای این مأموریت در سال ۲۰۲۴ استفاده می‌شود.

البته مشکل این است که بودجه‌ها نیاز به تصویب کنگره دارند و هیچ تضمینی وجود ندارد که این بودجه بندی بدون تغییر در کنگره تایید شود.

اخیراً یک کمیته در کنگره، لایحه‌ای را ارائه داده است که می‌تواند بازگشت به ماه را تا سال ۲۰۲۸ به تعویق بیاندازد و تمرکز را به سمت یک مأموریت مداری در مریخ در سال ۲۰۳۳ تغییر دهد.

همچنین جای تعجب نخواهد بود اگر سیاستمداران ترجیح دهند این بودجه به جای هزینه شدن در فضا و انجام مأموریت‌های فضایی به حل مسائل روی زمین اختصاص یابد.

اما اگر این بودجه تایید و تامین شود، تعهد عمیق‌تری نسبت به گذشته به "آرتمیس" نشان می‌دهد و این پروژه می‌تواند به موقع و به بهترین شکل انجام شود.

انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:47 - 1398/11/19
درود به ترامپ دوست دار علم و پیشرفت بشر بسوی ترقی
پاسخ ها
بدون نام
France
۱۸:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
ما هم دنبال تثبیت قیمت گوجه فرنگی هستیم
Iran, Islamic Republic of
16:15 - 1398/11/19
سفر به قسمت تاریک ماه. همان بخشی که هیچ اطلاعی درباره آن نداریم جزو پروژه ناسا است.
از وجود یوفو‌های قد بلند تا ربات‌های عنکبوتی و مرکز جاذبه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج