آدم‌های موفق وقت خود را با این چیز‌ها تلف نمی‌کنند!
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
شیرآلات زمانی_1
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
ادیب_3
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 2
ادیب_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۹۵۹۰۹۶
۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۶
۶۸۳۰
همه‌ی ما هر از گاهی درگیر انجام کار‌هایی می‌شویم که خیلی با موفقیت و شادمانی حقیقی ما مرتبط نیست. اما بعضی افراد به زودی متوجه می‌شوند که هر دقیقه از روز چقدر اهمیت دارد و برای انجام کار‌هایی که باعث رشد فردی و شغلی آن‌ها نمی‌شود، فرصتی وجود ندارد.

برترین‌ها: بسیاری از افراد وقتی حس خستگی و اضطراب دارند یا وقتی احساس می‌کنند نمی‌توانند به اهداف‌شان برسند یا کار‌هایی را که دوست دارند انجام دهند؛ به مشاور مراجعه می‌کنند. آن‌ها احساس می‌کنند گیر افتاده‌اند یا در زندگی دچار رکود شده‌اند و به نقطه‌ای می‌رسند که حتی نمی‌دانند چه کار باید بکنند؛ بنابراین یکی از اولین کار‌هایی که مشاور از آن‌ها می‌خواهد انجام دهند، این است که کار‌هایی که وقت‌شان را تلف می‌کند مشخص کنند. یعنی کار‌هایی که مانع راه رسیدن به موفقیت و پیشرفت به سمت دستیابی به خواسته‌هایشان می‌شود.

همه‌ی ما هر از گاهی درگیر انجام کار‌هایی می‌شویم که خیلی با موفقیت و شادمانی حقیقی ما مرتبط نیست. اما بعضی افراد به زودی متوجه می‌شوند که هر دقیقه از روز چقدر اهمیت دارد و برای انجام کار‌هایی که باعث رشد فردی و شغلی آن‌ها نمی‌شود، فرصتی وجود ندارد.

۸ چیزی که آدم‌های موفق وقت خود را برای آن تلف نمی‌کنند!

همه‌ی ما در جست‌وجوی موفقیتیم. اما گاهی با انجام کار‌هایی که ما را از دست‌یابی به پتانسیل کامل‌مان باز می‌دارد، وقت خود را تلف می‌کنیم. اما بدتر از آن این است که اغلب تا کسی به ما چیزی نگوید، متوجه‌ی کار‌های عبث و بی‌فایده‌ی خود نمی‌شویم.

بررسی این که تک تک ساعات روز خود را چگونه می‌گذرانیم، کار مهمی است. هم‌چنین باید به طور منظم دنبال روش‌هایی باشیم که زیرکانه‌تر عمل کنیم و انجام کار‌هایی را که باعت اتلاف وقت‌مان می‌شود کاهش دهیم. پس برای شروع، ۸ مورد این‌جا است که افراد موفق و مفید هرگز وقت خود را برای انجام آن‌ها تلف نمی‌کنند (و شما هم بهتر است تلف نکنید!):

۱. افراد موفق و مفید در قید و بند رسانه‌های اجتماعی نیستند

شرکت در رسانه‌های اجتماعی مانند چک کردن پیام‌های تلگرام و گشتن میان عکس‌های اینستاگرام و مانند آن، بخشی از زندگی روزمره است. اما اگر مدت زمانی را که هر روز به این کار اختصاص می‌دهید کنترل نکنید، زمان پرواز می‌کند و می‌بینید هیچ‌کدام از کار‌هایی که می‌خواستید انجام دهید، به اتمام نرساندید.

پس یا مدت زمان محدودی را به گشتن در فضای مجازی اختصاص دهید. (می‌توانید از آلارم یا هشدار موبایل برای کاهش مدت زمان استفاده از رسانه‌های اجتماعی استفاده کنید و این برنامه‌ها را ببندید و کار دیگری انجام دهید.) یا این که تنها بعد از این که کار‌های مهم‌تان را انجام دادید، در فضای مجازی بگردید. یعنی از رسانه‌های اجتماعی به عنوان نوعی جایزه برای انجام تکالیف‌تان استفاده کنید.

۸ چیزی که آدم‌های موفق وقت خود را برای آن تلف نمی‌کنند!

۲. افراد موفق و مفید روزشان را بدون برنامه‌ریزی شروع نمی‌کنند

افراد موفق هدف‌مندند و برای هر روز خود و کار‌هایی که می‌خواهند انجام دهند برنامه‌ریزی دارند. بهتر است شما هم کار‌هایی که در روز باید انجام دهید بنویسید. البته فقط ۲ یا ۳ عدد از اولویت‌هایتان را یادداشت کنید و لیستی طولانی از کار‌هایی که توان و وقت کافی برای انجام‌شان ندارید، درست نکنید.

فقط اولویت‌هایتان را یادداشت کنید و کار‌های سخت و سنگین خود را به اجزای کوچک‌تری تقسیم کنید که انجام آن‌ها در روز منطقی‌تر باشد. با این روش خواهید دید که چقدر برای انجام آن‌ها و خط زدن‌شان از لیست انگیزه‌ی بیشتری دارید.

۳. افراد موفق و مفید کار‌های خالی از لطف انجام نمی‌دهند

اگر می‌خواهید زندگی واقعاً موفقی داشته باشید، باید بر چیز‌هایی تمرکز کنید که به زندگیتان جهت مثبتی می‌دهد. افراد مفید وقت خود را برای انجام کار‌های خالی از لطف تلف نمی‌کنند؛ بنابراین قبل از انجام هر کار ابتدا مطمئن شوید آن کار نکته‌ی مثبتی به زندگیتان اضافه می‌کند. اگر فکر می‌کنید خلاف این است، انجامش ندهید. ثانیاً برای انجام هر کار مجبور نیستید همان لحظه تصمیم بگیرید. همیشه قبل از انجام کار‌ها فکر کنید و این را بدانید که نه گفتن به کار‌های عبث و بیهوده هیچ اشکالی ندارد.

۴. افراد موفق و مفید نگران مسائلی که قادر به کنترل‌شان نیستند نمی‌شوند

افراد موفق می‌دانند نگرانی آن‌ها را به هیچ چیزی در زندگی نمی‌رساند. مخصوصاً در مواقعی که هیچ کاری از دست‌شان برنمی‌آید. نگرانی در مورد مسائل خارج از کنترل، روحیه‌ی افراد را تضعیف می‌کند و بهانه‌ای برای رکود و تنبلی فراهم می‌سازد.

پس به افکارتان جامه‌ی عمل بپوشانید و بر چیز‌هایی تمرکز کنید که می‌توانید عملاً بر آن‌ها تاثیر بگذارید.

۸ چیزی که آدم‌های موفق وقت خود را برای آن تلف نمی‌کنند!

۵. افراد موفق و مفید با افراد منفی‌نگر وقت نمی‌گذرانند‌

می‌گویند شخصیت هر کس، چیزی میان شخصیت ۵ فردی است که از همه بیشتر با آن‌ها وقت می‌گذراند. پس اگر می‌خواهید بهترین ورژن خود باشید، باید اطراف‌تان را با بهترین افراد پر کنید.
مطمئن شوید که افراد منفی‌نگر و سمی را از اطراف خود کم می‌کنید. افراد منفی‌نگر به شما انرژی منفی وارد می‌کنند و انگیزه و اشتیاق شما را برای رسیدن به موفقیت کاهش می‌دهند؛ بنابراین اگر می‌خواهید در زندگی بلندپروازی کنید، باید اطراف‌تان را از چیز‌هایی که شما را پایین می‌کشند، خالی کنید.

۶. افراد موفق و مفید در اشتباهات گذشته‌ی خود باقی نمی‌مانند

همه اشتباه می‌کنند. افراد موفق نیز اشتباه می‌کنند. اما کلید موفقیت در زندگی این است که یک اشتباه را دو بار تکرار نکنیم. بلکه از اشتباهات خود درس بگیریم و از طریق آن‌ها رشد کنیم و به سبب آن‌ها فرد بهتری شویم.

پس وقتی مرتکب اشتباهی می‌شوید، به این فکر کنید که آن اشتباه دیگر صورت گرفته است و شما هم نمی‌توانید به گذشته برگردید و آن را اصلاح کنید. اما می‌توانید در آینده تکرارش نکنید. پس بر چیزی که یاد گرفتید تمرکز کنید و استراتژی بچینید تا از آن اشتباه بگذرید. خود را ببخشید و با خودتان مهربان باشید.

۸ چیزی که آدم‌های موفق وقت خود را برای آن تلف نمی‌کنند!

۷. افراد موفق و مفید به این که سایر افراد چه کار می‌کنند توجهی ندارند

الهام گرفتن از کار‌هایی که سایر افراد موفق انجام می‌دهند، بسیار عالی است. اما اگر دائماً خود را با آن‌ها مقایسه می‌کنید و ناامید می‌شوید، باید طرز فکرتان را عوض کنید.

هنوز هم می‌توانید از دیگران الهام بگیرید، اما ذهن‌تان را طوری تربیت کنید که فقط خود را با مهم‌ترین فرد، یعنی خود شما، مقایسه کند. با خودتان مسابقه دهید و سعی کنید هر روز ورژن بهتری از خودتان باشید. یادتان نرود توجه زیاد به زندگی دیگران شما را از زندگی خود غافل می‌سازد. رسیدن به موفقیت به برنامه‌ریزی نیاز دارد و تلاش و کوشش بسیاری نیز می‌طلبد که برای انجام آن باید دقت و حوصله‌ی زیادی به خرج دهید و به جای تمرکز بر زندگی دیگران، هوش و حواس‌تان را به زندگی خود اختصاص دهید.

۸. افراد موفق و مفید خود را جز آخرین اولویت‌ها قرار نمی‌دهند

همه‌ی ما روز‌هایی را گذراندیم که در آن به قدر کافی نخوابیدیم یا ورزش نکردیم، چون برنامه‌ی کاری یا درسی فشرده و شلوغی داشتیم. اما برای موفقیت و شادی طولانی‌مدت باید خود را در اولویت قرار دهید. خواب و استراحت کافی و تغذیه‌ی سالم انرژی بیشتری برای انجام کار‌ها فراهم می‌کند و باعث می‌شود بازده بهتری نیز داشته باشید.

یک روش عالی برای انجام این کار این است که روزتان را با انجام کاری که بسیار دوستش دارید شروع کنید. حال شاید ورزش کردن دوست داشته باشید یا مدیتیشن یا حتی نوشتن یا خواندن کتاب مورد علاقه‌تان؛ هر کاری که برایتان جواب می‌دهد! زیرا وقتی روزتان را با انجام کاری که عاشقش هستید و برایتان مفید است شروع می‌کنید، بقیه‌ی روز را با احساس خوشحالی و تمرکز و قدرت می‌گذرانید.

حرف آخر

آیا چیز‌هایی که گفتیم برای شما هم صدق می‌کنند؟ تا به حال برای کدام موارد وقت‌تان را تلف کرده‌اید؟ مرحله به مرحله انجام کار‌هایی که موجب اتلاف وقتند را کاهش دهید تا به ورژن بهتری از خودتان در زندگی نزدیک شوید.

منبع: success

لیلیوم علیپور
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:23 - 1398/11/20
ممنون مطالب خوبی بود
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
ادم وقت شو تلف میکنه یکیش برترین ها.مطالب چرت میزاره
Iran, Islamic Republic of
10:13 - 1398/11/20
دقیقا همینطوره من هرادم موفق دیدم این اخلاق ها را دارد
Iran, Islamic Republic of
13:10 - 1398/11/20
حذف کردن افراد منفی مهمترین بخش مساله است
Iran, Islamic Republic of
13:21 - 1398/11/20
ایوول خوب بود واقعا ازاین مطالب نیاز دارم و شاید توی یکی از مهم ترین برهه های زندگیم باشم .به موقه و بجا .
دوستان اگر کسی ازین مطالب یا حرفی چیزی داره ایمیلم رو میزارم
Sajad.shabanzadeh2020@gmail.com
ممنون از شما
Iran, Islamic Republic of
14:32 - 1398/11/20
همش درست ولی تو جامعه سالم افراد موفق میشن ..نه اینجا
Iran, Islamic Republic of
15:03 - 1398/11/20
مطالب خوبی رو عنوان کردید
اینها در خیلی جاهای دنیا میتونه کاربرد ۱۰۰% داشته باشه اما تو ایران بالای ۸۰% موفقیت به روابط و یا وضعیت مالی خوب بستگی داره.
Iran, Islamic Republic of
01:44 - 1398/11/21
موفق بودن با کلی کار و دوتا بچه کوچیک خیلی سخته،بعضی وقتا ب خودم میگم بی خیال دنیا واقعا ارزش نداره اینقدر خودتو اذیت کنی اما چیکار کنم ک نمی تونم بی خیال بشم.لطفا از این دست مطالب ،معرفی کتاب و...داشته باشید.
Iran, Islamic Republic of
08:16 - 1398/11/21
افراد موفق با توجه به اینکه تمام این کارها را انجام میدهند بازم موفقند .
هیچ انسانی موفق نیست مگر اینکه چهار جنبه زندگی او باب میلش باشد
.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
دکتر نائبی_1
دکتر نائبی_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
دکتر نائبی_2
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی بانو_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر
پارسیان طب - فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
کلینیک النا_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_تزریق چربی
آیلین_فوتر کاشت ابرو
ترجمه زندگی_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
اورانوس_فوتر2
فنی آتل_فوتر