بانک خون بند ناف رویان
۹۵۹۲۴۸
۱۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۶
۵۵۷۱۲ 
محتوای حمایت‌شده
به طور کلی می‌توان گفت که بند ناف قسمتی از جفت است که وظیفه انتقال خون، اکسیژن و همین‌طور مواد غذایی به جنین بر عهده دارد و در نتیجه نیاز‌های او را رفع می‌کند، علاوه بر این باید اضافه کرد که بند ناف و جفت هر دو منابع ارزشمندی از سلول‌های بنیادی مزانشیمی در بدن هستند.

برترین‌ها: به طور کلی می‌توان گفت که بند ناف قسمتی از جفت است که وظیفه انتقال خون، اکسیژن و همین‌طور مواد غذایی به جنین را بر عهده دارد و در نتیجه نیاز‌های او را رفع می‌کند، علاوه بر این باید اضافه کرد که بند ناف و جفت هر دو منابع ارزشمندی از سلول‌های بنیادی مزانشیمی را در بدن هستند.

بانک خون بند ناف رویان

جهت اطلاع از نحوه ثبت نام فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

اهمیت سلول‌های بنیادی بند ناف

سلول‌های بنیادی بند ناف ویژگی‌های مهم دارند که آن‌ها را به یکی از بهترین انتخاب‌ها برای حفظ سلامت انسان‌ها تبدیل می‌کند. برای مثال می‌توان گفت که این سلول‌های بنیادی بسیار قوی و پرتوان هستند و علاوه بر این در اثر تکثیر‌های پی‌درپی نیز دچار پیری نمی‌شوند. به همین دلیل هم است که جایگزینی و تکثیر این سلول‌های بنیادی می‌تواند در درمان و همین‌طور شکل‌گیری سلول‌های جدید در بافت‌های آسیب‌دیده بدن بسیار کمک‌کننده باشد. امروزه روش‌هایی ابداع شده است که با کمک آن می‌توان سلول‌های بنیادی بند ناف را بلافاصله بعد از زایمان ذخیره کرده و در آینده از آن‌ها استفاده نمود.

بانک خون بند ناف رویان

به طور کلی می‌توان گفت که سلول‌های بنیادی خون که از بند ناف گرفته می‌شوند می‌توانند در پیوند‌های مربوط به بیماری‌هایی همچون نقص سیستم ایمنی، بیماری‌های خونی، بازسازی استخوان‌ها، بهبود زخم‌ها، مهندسی بافت و بازسازی سلول‌های عصبی آسیب‌دیده و... مؤثر باشند.

از آنجایی که درصد بالایی از افراد (چیزی حدود یک نفر از میان هر ۲۰۰ نفر) به پیوند نیازمند هستند مسئله‌ای با عنوان تطبیق فرد گیرنده و دهنده نیز مطرح می‌شود. در واقع فرد دهنده باید از نظر مارکر‌های ژنتیکی HLA با فرد گیرنده به صورت کامل تطبیق داشته باشد که البته پیدا کردن چنین شرایطی هم تا حدودی دشوار است. معمولاً گفته می‌شود که فاکتور‌های ژنتیکی خون بند ناف نوزاد با خواهر، برادر، والدین یا حتی سایر بستگان او بیشترین احتمال تطابق را دارد و به همین دلیل نیز نمونه‌هایی که ذخیره می‌شوند بیشترین شانس را برای استفاده در میان اعضای خانواده فرد خواهند داشت.

معرفی بانک خون بند ناف رویان

بانک خون در واقع مکانی مجهز است که در آن خون بند ناف را با هدف مصارف درمانی، جمع‌آوری کرده و آزمایش‌های لازم را بر روی آن انجام می‌دهند تا بتوان در مدت زمانی طولانی از آن نگهداری کرد. سلول‌های بنیادی خون بند نافی که در این بانک‌های خون نگهداری می‌شوند پتانسیل درمان بیشتر از ۸۰ نوع بیماری‌ اعم از انواع سرطان‌های خون، تالاسمی، بیماری‌های نقص سیستم ایمنی، بیماری‌هایی با منشأ عصبی مثل فلج مغزی و... را دارند.

بانک خون بند ناف رویان در تمامی ۳۱ استان کشور در حال فعالیت است و در حال حاضر نیز چیزی بیشتر از ۱۲۰ هزار نمونه فریز شده خون بند ناف در بانک سلول‌های بنیادی خون بند ناف رویان نگهداری می‌شوند. لازم به ذکر است که کشور ما به طور سالانه نیازمند چیزی حدود ۲ تا ۳ هزار پیوند سلول‌های بنیادی است و این موضوع در کنار کمبود مراکز پیوند در کشور تبدیل به معضلی مهم می‌شود. با وجود آمار بالای بیمارانی که به پیوند نیازمند هستند در سال ۱۳۹۳ تنها یک مرکز پیوند در کشور وجود داشت که در نهایت با افزایش آگاهی جامعه متخصصان و مردم و همین‌طور حمایت‌های دولت و نهاد‌های مسئول، این تعداد در سال ۱۳۹۸ به ۱۹ مرکز در سطح کشور افزایش پیدا کرد.

جالب است بدانید که در زمان زایمان چیزی کمتر از ۵ دقیقه فرصت وجود دارد تا بتوان خون بند ناف را جمع‌آوری نمود. نکته‌ای که درباره بانک خون بند ناف رویان می‌توان گفت آن است که خانواده‌ها بنا به درخواست شخصی خود بعد از هفته ۳۶ بارداری که در واقع همان آغاز ماه نهم بارداری است اقدام به ثبت‌نام می‌نمایند و در هنگام زایمان نیز خون بند ناف آن‌ها توسط کارشناسان آموزش‌دیده جمع‌آوری می‌شود.

بانک خون بند ناف رویان

بانک خون بند ناف رویان

همین حالا با ما تماس بگیرید.

۰۲۱-۲۷۶۳۵۷۰۰

شرایط و مراحل ثبت‌نام در بانک خون بند ناف

بانک خون بند ناف رویان

باید گفت از آنجایی که دریافت خدمات مشاوره‌ای ذخیره‌سازی بند ناف به صورت کاملاً رایگان و در دفاتر نمایندگی بانک خون بند ناف رویان صورت می‌گیرد و به علاوه اینکه فرصت ذخیره‌سازی خون بند ناف فقط یک بار برای هر نوزادی وجود دارد، توصیه می‌شود که تمام خانواده‌هایی که در آستانه تولد نوزاد خود هستند از خدمات مشاوره‌ای ذخیره‌سازی سلول‌های بنیادی خون بند ناف استفاده کرده و در صورت امکان نسبت به ذخیره‌سازی سلول‌های بنیادی خون بند ناف فرزند خود اقدام نمایند.

بانک خون بند ناف رویان
جهت مشاهده نمونه‌ها از اینستاگرام بازدید کنید.

بیماران درمان‌شده با خون بند ناف

بانک خون بند ناف رویان

بانک خون بند ناف رویان

بانک خون بند ناف رویان

متقاضیان محترم می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر از طریق مراجعه به وب‌سایت بانک خون بند ناف رویان به نشانی www.rsct.ir و یا از طریق شماره تماس ۰۲۱۲۷۶۳۵۰۰۰ (به صورت ۲۴ ساعته و در کلیه ایام هفته) نسبت به دریافت اطلاعات موردنیاز خود اقدام نمایند.

در نهایت نیز می‌توان اشاره کرد که جهت عضویت لازم است مادران باردار پس از هفته ۳۶ بارداری برای عقد قرارداد به دفتر بانک خون بند ناف رویان مراجعه نمایند. در حال حاضر با توجه به حجم زیاد تقاضا به افرادی که امکان پرداخت مبالغ هزینه عقد قرارداد را ندارند، شرایط اقساط و تسهیلات بانکی تعلق گرفته شده که می‌توانند پروسه ذخیره‌سازی را با شرایط تقسیطی انجام دهند.

بانک خون بند ناف رویان

جهت اطلاع از نحوه ثبت نام فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

بانک خون بند ناف رویان
جهت مشاهده نمونه‌های بیشتر از اینستاگرام بازدید کنید.

royan_cbb@

بانک خون بند ناف رویان

همین حالا با ما تماس بگیرید.

۰۲۱-۲۷۶۳۵۷۰۰

بانک خون بند ناف رویان

جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب مراجعه نمایید.

www.rsct.ir

بانک خون بند ناف رویان

آدرس: تهران، بزرگراه رسالت، خیابان بنی هاشم، بعد از میدان بنی هاشم، نبش حافظ شرقی، پلاک ٢٤ (٧ و ٣٥ قدیم)

بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج