رزمایش ارتش چین برای اعلام هشدار به تایوان
۹۵۹۴۰۷
۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۰:۴۹
۱۳۱۴۶
ارتش چین روز یکشنبه اعلام کرد که رزمایشی با استفاده از تعدادی جنگنده و ناوشکن این کشور با هدف هشدار به تجزیه طلبان تایوان برگزار شد.

ایرنا: ارتش چین روز یکشنبه اعلام کرد که رزمایشی با استفاده از تعدادی جنگنده و ناوشکن این کشور با هدف هشدار به تجزیه طلبان تایوان برگزار شد.

ارتش در بیانیه خود که در تارنمای این سازمان نظامی منتشر شده،‌اعلام کرده که رزمایش در کانال باشی و تنگه میاکو در اقیانوس آرام برگزار شده است.

رزمایش ارتش چین برای اعلام هشدار به تایوان

ناظران می گویند که ارتش چین با انجام این رزمایش در منطقه به استقلال طلبان تایوانی هشدار داده که به رغم درگیر بودن چین با معضل شیوع ویروس کرونا ، این کشور هرگز به تجزیه طلبان امکان فعالیت نخواهد داد.

«جانگ چونخویی» فرمانده منطقه شرقی ارتش چین در مصاحبه با رسانه ها گفت که تعدادی از ناوشکن ها، بمب افکن ها و جنگنده های چین در این رزمایش شرکت کرده اند.

وی افزود که توجه به شرایط ویژه تنگه تایوان، انجام تمرینات رزمی و برگزاری این رزمایش ها با تمام قوا نشاندهنده این است که چین نه تنها به تجزیه طلبان تایوانی اجازه هیچ اقدامی نمی‌دهد بلکه از حق حاکمیت خود دفاع خواهد کرد.

جانگ با اشاره به اینکه جزیره تایوان بخش جدایی ناپذیر چین است، افزود: ما مسوول حراست از صلح و ثبات این منطقه هستیم و جدایی طلبان را در هم می کوبیم.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج