ترامپ، با شهادت سردار سلیمانی وارد باتلاق شد
۹۵۹۶۴۸
۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۷
۷۵۰۴ 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ترامپ می‌خواست با به شهادت رساندن سردار قاسم سلیمانی از بن بست خارج شود، در حالی‌که بیشتر وارد باتلاق شد.

ایسنا: محسن رضایی روز دوشنبه در آئین بزرگداشت و سوگواری اربعین سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در تبریز، با بیان این‌که با شهادت سردار سلیمانی وفاداری و عشق به شهادت در بین مردم بیشتر شد، گفت: بازگشت ارزش‌های انقلابی، احیا شدن وحدت و مقام پیدا کردن برادری و شهادت طلبی از جمله پیامدهای این حادثه بود.

وی با اشاره به تشییع باشکوه پیکر مطهر سردار سلیمانی، اظهار کرد: بسیاری از مردم به گونه‌ای در مراسم تشییع حاج قاسم سلیمانی شرکت کردند که گویا با وی زندگی می‌کردند. حتی در برخی کلیساها نیز مراسم بزرگداشت برای سردار دل‌ها برگزار شد.

وی عنوان کرد: بعد از رحلت امام راحل، مردم می گفتند، «خامنه‌ای، خمینی دیگر است» و با شهادت حاج قاسم سلیمانی مطرح کردند که «ما هم قاسم سلیمانی هستیم»؛ یعنی قاسم سلیمانی در ایران زنده است.

سرلشکر رضایی ادامه داد: به دنبال شهادت سردار سلیمانی، تمامی مردم به دنبال انتقام سخت بودند و این انتقام سخت تبدیل به شعار ملی فراگیر در همه کشور شد.

وی با طرح این سوال که چرا آمریکا دست به این کار زد؟ توضیح داد: ترامپ از زمانی که بر سرکار آمده، مسیری را شروع کرده که هر قدر جلوتر می‌رود در باتلاقی عمیق تر فرو می‌رود، او در ابتدا مطرح کرد که از برجام خارج شوند و فکر می‌کردند که ایران در برابر این کار تسلیم می‌شود.

وی افزود: به دنبال این موضوع وزیر امور خارجه آمریکا ۱۲ شرط برای مذاکره با ایران اعلام کرد که این شرایط حتی از ۱۰ عهده نامه ترکمنچای سخت تر بود و به قدری امیدوار بودند که ایران این شرایط را قبول خواهد کرد که حتی عده‌ای از سیاستمداران دنیا که ایران را می‌شناختند، به این اقدام خندیدند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: چند ماه گذشت و دیدند این اقدام فایده‌ای نداشته و ایران محکم ایستاده است؛ سپس سخت ترین تحریم‌ها را علیه ایران اعمال کردند.

وی متذکر شد: در اردیبهشت ماه امسال به تمامی کشورها اعلام کردند که اجازه خرید حتی یک قطره نفت از ایران را ندارند که به دنبال آن ایران وارد یک مقاومت فعال شد؛ با توقیف اولین کشتی ایرانی توسط نیروی دریایی بریتانیا نیز در کمتر از دو هفته دادستانی هرمزگان نیز حکم توقیف کشتی انگلیسی را صادر کرد.

سرلشکر رضایی بیان کرد: سپس پهباد مدرن چند میلیون دلاری وارد آسمان ایران شده و ضد هوایی سپاه این پهباد آمریکایی را ساقط کرد؛ به دنبال این موضوع ترامپ در بن بست قرار گرفت و فکر نمی‌کرد در مقابل اراده یک کشور تا این حد تحقیر شده و دروغ گویی آن‌ها برملا شود.

وی توضیح داد: در آن شرایط ترامپ در بن بست قرار گرفته بود و دنبال راه نجات می گشت که تصمیم گرفتند فرمانده جبهه مقاومت را شهید کنند؛ اما فکر نمی‌کردند که شهادت سردار، چنین انقلابی را به وجود آورد و مردم چنین عکس العملی را نشان دهند.

سرلشکر رضایی افزود: ترامپ از این موضوع وحشت کرده بود و اقدام به تهدید ۵۲ نقطه فرهنگی ایران کرد که این اقدام نه تنها تاثیری نداشت، بلکه مهمترین پایگاه نظامی آمریکا مورد حمله موشک پر قدرت ایران قرار گرفت و با این اقدام، اقتدار آمریکا موشک باران شد.

وی با بیان این‌که آمریکایی‌ها در چند ماه اخیر تلاش زیادی کرده بودند که مردم عراق را به شورش وادار کنند، گفت: این حادثه باعث شد تا تمامی سرمایه گذاری‌های آمریکا از بین رفته و اتحاد بیشتری بین ایران و عراق ایجاد شود.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج