امید به زندگی ایرانیان چند سال است؟
۹۶۰۰۹۷
۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۸
۵۴۱۲
معاون کل وزارت بهداشت گفت: در ۴ دهه گذشته امید به زندگی ایرانیان ۲۵ سال افزایش یافته است.

فارس نوشت: معاون کل وزارت بهداشت گفت: در ۴ دهه گذشته امید به زندگی ایرانیان ۲۵ سال افزایش یافته است.

ایرج حریرچی در برنامه تهران کلینیک رادیو تهرات درباره دستاوردهای وزارت بهداشت در آستانه پیروزی انقلاب اسلامی گفت: مهمترین اهداف ما طی سال‌های گذشته اهداف ۴ گانه نظام سلامت که مهمترین هدف نظام سلامت نیز افزایش سلامت روحی و جسمانی آحاد مردم بوده است.

حریرچی با بیان اینکه در ۴ دهه گذشته نزدیک به ۲۵ سال امید به زندگی ایرانیان افزایش یافته است، گفت: این موضوع درحالی است که در اوایل دهه ۵۰، امید به زندگی ایرانیان در بین سنین ۵۴ سالگی بوده ولی در حال حاضر امید به زندگی زنان حدود ۸۰ سال و امید به زندگی مردان بالای ۷۵ سالگی رسیده است.

به گفته وی، امید به زندگی سالم نیز حدود ۶۵ سالگی است.

حریرچی در ادامه افزود : در زمینه زیرساخت‌های نظام سلامت هم پیشرفت‌هایی در کشور حاصل شده است؛ مردم ما می‌دانند که حتی در اواخر دهه ۶۰ ، خیلی از بیماری‌های روستاهای ما توسط پزشکان آسیای جنوبی درمان می‌شد و مراکز استان ها نیز از پزشکان دیگر کشورها استفاده می‌کردند.اما درحال حاضر می‌توان گفت در کشور نیاز به هیچ پزشک خارجی نیست چراکه حدود ۴۵ هزار متخصص در کشور مشغول فعالیت هستند.

وی با اشاره به اینکه زمانی کشوری بودیم که مجبور بودیم بیمارانمان را برای عمل‌های معمولی به خارج از کشور اعزام کنیم، خاطرنشان کرد: اما امروز در همه استان‌های کشور تمام اعمال جراحی از قبیل جراحی قلب باز و پیوند کلیه و... انجام می شود.

معاون کل وزارت بهداشت تصریح کرد: کشور ما تبدیل به قطب اصلی توریست درمانی شده است و از سایر کشورها برای آموزش پزشکی و مداوا به ایران اعزام می‌شوند. ما حدود ۳ هزار دانشجوی پزشکی داریم که از خارج به ایران برای تحصیل آمده‌اند و به صورت شهریه پرداز، مشغول به تحصیل هستند.

وی خاطر نشان کرد: همین موفقیت‌ها در مورد تخت بیمارستانی و افزایش خانه‌های بهداشت روستایی نیز افتاده است، ما حدود ۱۷۹۵۵ خانه بهداشت روستایی داریم یعنی هیچ روستایی را نیست که از لحاظ جمعیتی و تعداد خانوار، به خانه بهداشت نیاز داشته باشد.

حریرچی افزود: حدود ۳۱هزار بهیار و ۶ هزار پزشک در روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر در حال خدمت به مردم هستند و علاوه بر اینکه شاخص‌های کلی را بهبود داده‌ایم، عدالت در توزیع پزشک و نیروی درمانی و احداث خانه بهداشت و... را در اقصی نقاط کشور انجام داده‌ایم.

حریرچی در رابطه با کمبود تخت اتاق عمل گفت: لیست انتظار برای عمل‌های غیراورژانس تعیین شده است که ضرورت و فوریت ندارد و این موضوع بیشتر به خاطر کمبود منابع مالی است که در برخی اعمال جراحی قسمت‌ها لیست انتظار وجود دارد. توجه کنیم در اکثر کشورهای اروپایی هم این اتفاق می‌افتد که در واقع لیست انتظار برای عادلانه کردن و مقابله با محدودیت های مالی است.

حریرچی همچنین در ادامه صحبت‌هایش این نکته هم اشاره کرد که هنوز موضوع کمبود تخت به طور کامل رفع نشده است.

معاون کل وزارت بهداشت تصریح کرد: گرچه در طرح تحول حدود ۲۸ هزار تخت بیمارستانی اضافه شده در سال آینده نیز حدود ۶ هزار تخت دیگر اضافه خواهیم کرد.

حریرچی گفت: ما در قالب پروژه ۲۰-۵۰ وزارت بهداشت، حدود هزار پروژه در ۲۰ هفته از دهه فجر تا هفته سلامت افتتاح خواهیم کرد.

انتشار یافته: 15
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:34 - 1398/11/23
امید به زندگی خخخخخخخخخخخ دروغ
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۳
عزیزم نخند منظورشون زندگی اون دنیاس
من
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۳
امید توی همون ۲ ساعت اول به دنیا اومدن تمام میشه و به نا امیدی میرسه...
ضحا
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۴
من نشستم دارم دعامیکنم کرونا به ایران نرسه شماهاومن نمیریم بدش شماها همش حرف از ناامیدی ومرگ میزنید؟؟؟بامن اینجوری رفتار نکنید من عاشقانه دوستون دارم...قلبمونشکنید...
Iran, Islamic Republic of
10:36 - 1398/11/23
چرا میگید امید به زنگی ،این امید به زنده بودن نه زندگی کدام زندگي
United States
10:41 - 1398/11/23
تو ایران اگه امیدی هم داشته باشی اونو ازت میگیرن
Iran, Islamic Republic of
10:48 - 1398/11/23
اگه از پیرزن پیرمردا بپرسی آره امید به رندگیشون زیاده میخوان تا ۲۰۰ سال عمر کنن ولی از جوونا بپرس که تو سن ۲۰ سالگی آرزوی مرگ دارن
Iran, Islamic Republic of
10:59 - 1398/11/23
اامید اصلا معنیش چیه جمع کنید من تا 40 زنده بمونم شاهکار کردم خدالعنتشون کنه
Iran, Islamic Republic of
11:36 - 1398/11/23
مگه شما زندگی هم گذاشتید برای مردم باقی بماند که امیدی هم بهش باشد، خداوند تک تکتان را لعنت کند
Iran, Islamic Republic of
13:35 - 1398/11/23
امید به چه نوع زندگی ای ؟
Iran, Islamic Republic of
13:46 - 1398/11/23
امید به زندگی به زیر صفر رسیده خدا لعنتشون کنه
Iran, Islamic Republic of
21:01 - 1398/11/23
35سال حداکثر
با این همه سرطان و امراض دیگر بیشتر نمیشه به نفع دولت و شرکتهای بیمه یه مملکت همیشه جوان که به سن بازنشستگی نمیرسن
Iran, Islamic Republic of
06:33 - 1398/11/24
برادرها به نکته توجه نکردیدفرمودن یکی ازاهداف ماسلامت روح روان بوده آقایون شماقضاوت بکنیدالان کدوم ایرانی وجودخارجی داره که ازلحاظ روحی سالم باشه ازنحوه رانندگی باعصانیت هرچه تمام تر ونسارفوش وخطاب قراردادن گاریچی بهم دیگه قشنگ معلوم شمابه اهدافتون رسیدین
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج