کتایون ریاحی در سومالی به روایت تصویر
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
شیرآلات زمانی_1
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
ادیب_4
لاله زار مال_4
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
ادیب_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۹۶۰۶
۰۵ مهر ۱۳۹۰ - ۰۱:۳۸
۴۴۶۳۵
زلیخا در افریقا
کتایون ریاحی بازیگر سینمای ایران که چندی است از بازیگری کناره گیری کرده در یک اقدام انسان دوستانه به سومالی سفر کرده است.
کتایون ریاحی بازیگر سینمای ایران که چندی است از بازیگری کناره گیری کرده در یک اقدام انسان دوستانه به سومالی سفر کرده است.
 
کتایون ریاحی با هدف کمک به مردم سومالی ، به شهر گارسیا در 60 کیلومتری مرز کنیا و سومالی سفر کرده است ؛ در این سفر ، غوغا بیات هنرمند عکاس هم او را همراهی می‌کند. ریاحی در این سفر ، ضمن اهدا کمک‌های شخصی خود و بخشی از کمک​های موسسه مهرآفرین به مردم سومالی، از یک کلاس درس ، مکتبخانه آموزش قرآن کریم، و کمپ نگهداری از قطحی زدگان بازدیدو به صورت نمادین نیز یک دستگاه تانکر آب را نصب و آبگیری کرد.

ریاحی در اولین یادداشت​اش درباره این سفر نوشته: روز اول مهر ماه 1390 است، و من در شصت کیلومتری مرز کنیا و سومالی، در شهر گارسیا خیابانی دیدم با انبوه آلونک و حجره‌هایی که از نایلون و پلاستیک ساخته شده است! شهری و جایی که جای زندگی نیست.  فقط آنهایی که توان بیشتری دارند و یا می​توانند از ورقه‌های حلبی و قوطی‌های خالی استفاده کنند؛ به نفس های شمرده و آرام خود رنگ می​دهند، و زندگی می​کنند!
 
او ادامه داده:تکان دهنده​ترین نکته سفرم در این است که من کشوری دیدم فقیر که در اوج فقر و نداری، به خنده و نگاهی گرم، میزبانی مهربانی می​کند؛ مردمی در حال اضمحال ، و اما خوش رو و امیدوار . پس ما هم می​خندیم تا روشنای خنده​ها ، تن نحیف و سوی این نگاه​ها را کم رنگ و بی اثر نکند . خدایا؛ امید این مردم را ناامید مکن ، خدایا این مردم را دریاب و عزیز بدار.

بازیگر نقش زلیخا در مجموعه تلویزیونی یوسف پیامبر در دومین یادداشت خود نوشته:هم اکنون در کنیا هستم و مشغول آبرسانی و کمک به قحطی زدگان سومالی که بعد از طی روزها و گاه هفته​ها راهپیمایی، گرسنه و تشنه خود را به کمپ داداب می​رسانند. هر چند که تعدادی هرگز به مقصد نمی​رسند.( کمپ داداب بزرگترین کمپ پناهندگان است با حداقل امکانات برای بقا(. کنیا خود کشور فقیری است و شهرمرزی کوچک داداب که در فاصله کمی با کمپ داداب قرار دارد جز فقیرترین شهرهای کنیاست ولی با این وجود آن​ها میزبان پناهدگان و قحطی زدگان سومالیایی هستند.
 
 به نوشته این بازیگر سینما و تلویزیون،نکته تکان دهنده همین بود. آب، بزرگترین مشکل صحرای عظیم آفریقاست . چیزی که برای ما قابل درک نیست . یک جرعه آب می​تواند زندگی​ای را نجات دهد.


منبع : ایسنا
انتشار یافته: 44
در انتظار بررسی:1
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
09:07 - 1390/07/05
حجاب کتایون رو با حجاب زن مسلمان سومالیایی مقایسه کنید هردو شیعه هستن !!
AUSTRALIA
09:41 - 1390/07/05
خانم ریاحی چرا راهتان را دور میکنید تظاهر تا چقدر ؟مردم خودما اینهمه در محرومیت . فقر و کمبودهای بیشمار هستند از بچه کوچک گرفته تا پیران کهنسال و از کار افتاده که همه گرسنه و محرومند آنوقت شما با دوربین میروید سومالی به آنها کمک میکنید که فیلم وعکستان هم همه جا پخش بشود این را نمیگویند کمک انسان دوستانه
چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است
پاسخ ها
ویکتوریا
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۰:۰۶ - ۱۳۹۰/۰۷/۰۷
شاید کمک کرده گلم به ما چه؟؟؟؟؟؟البته اون گرسنگی که اونا دارن میکشنو فقیای ما نمیکشن.شاید اصلا اینجام کمک کرده و رفته به یه مسلمونه دیگه هم کمک کنه نه؟؟؟؟؟؟
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
09:16 - 1390/07/06
کاملاً با خانم نسيرين موافق هستم!
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
09:58 - 1390/07/06
خانم محترم شما که اینقدر به فکر هموطنان خود هستید چقدر به مستمندان کشورتان کمک کرده اید که این نوع کمک را زیر سوال می برید طرز فکرتان نشان میدهد بیشتر اهل نق زدن هستید تا انتقاد وگرنه کمک به انسانها خصوصا اگر مسلمان باشند وظیفه انسانی وشرعی ماست اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید و چون آزادگان قضاوت کنید
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
11:31 - 1390/07/06
خانم ریاحی با تشکر از شما که فرهنگ اصیل آریایی را به جهان معرفی می نمایید.فرهنگ عشق و محبت.نوع دوستی و انسانیت.
پاسخ ها
shahrbano
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۸:۳۶ - ۱۳۹۰/۰۷/۰۹
afarin be in do dost
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
11:33 - 1390/07/06
سرکار خانم ریاحی کارتان قابل تقدیر است اما وقتی نزد خداوند با ارزش تر است که مخفی بوده و توی بوق و کرنا نشه.
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
11:48 - 1390/07/06
همیشه که نباید یه بعدی فکر کرد. همین که از هنرمندای ایرانی نماینده داریم واسه کمک خودش کلی حرف داره. خانم ریاحی کمک کرد به سومالی ها .واسه ما ایرانی ها که عقل مون به چشممونه و بازیگرا واسه خیلی ها الگو هستند این کار می تونه درست باشه که بگن ریاحی اینجوری بود ما هم اینجوری باشیم.در مورد حجابشئن هم فکر نکنم کسی با دیدن این ظاهر منحرف شه.تو اون هوای داغ آفریقا.
UNITED STATES
12:48 - 1390/07/06
خانم ریاحی کارتون واقعا قابل تقدیره و از چشم خدا پنهان نمی مونه. مردم ما فقط بلدن شعار بدن، آقای فرید، خانم ندا و نسرین و فرد ناشناس شما خودتون چه کاری واسه مردم خودتون کردید؟ یه نفرم که کار خوب انجام میده همه بی عدالت نقدش می کنن. از کجا می دونین که ایشون توی ایران کمک کسی نمی کنن. حجاب ایشونم فقط به خدا و خودشون ربط داره نه به ما. چرا این کار احسان دوستانه رو نادیده می گیرید و فقط به حاشیه ها می پردازین؟ آیا انقدر که مردم رو نقد می کنیم، خودمونم نقد می کنیم؟ خیلی هم کار خوبی کردن که با خودشون عکاس بردن. بلکه بعضی ها ببینن و به غیرتشون بر بخوره و یه تکونی هر چند واسه جلب توجه بکنن. کاش آدما همیشه تو کار خوب ریا کنن ولی ترکش نکنن. من خودمم پر از ایرادم ولی خیلی بی معرفتیه که هموطن خودمون، که با خلوص نیت رفته به کمک یه عده مردمی که واقعا نیازمندند اینجوری نقد کنیم. ماها همه انسانیم و باید به هم کمک کنیم چه تو ایران چه هر جای دنیا. الهی که روزی برسه که هیچ انسانی در هیچ کجای دنیا غمی تو دلش نباشه و نیازمند غذای روزانش نباشه.از همتون عذر می خوام که تند حرف زدم. خدایا تنهامون نزار، دستامونو بگیر.
پاسخ ها
shahrbano
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۸:۳۷ - ۱۳۹۰/۰۷/۰۹
marhaba roya khanom
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
12:49 - 1390/07/06
خانم ریاحی (ریایی ) یه وقت از انجلینا جولی عقب نیفتی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
15:40 - 1390/07/06
آقا رضا که مطمئنم لقب آقا شایستت نیست برات متاسفم
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
17:12 - 1390/07/06
چراغی که به خونه روا هست به مسجد حرومه،کاش می فهمیدیم
تو مملکت خودمون بعضی مردم نون ندارن بخورن پامیشن می رن سومالی
اگه خیلی مرد هستین به هموطنای خودت کمک کن خانم
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
18:01 - 1390/07/06
واقعان که من برای مردم و از جمله بازیگرهایمان متا سفم که ما تو کشور خودمون از اونا فقیر تر هم داریم اما همه توجه هشان رفته به انوره دنیا
تو بقیه شهرها و شهرستانها نه تو همان تهران نگاه کنید که چقدر گوشه خیابان کارتون خواب داریم چقدر تو دستاشون بچه های که بی سر پرستن شاخه گل گرفتن و گردن کج می کنندبرای فروختن 1 شاخه گل حالا ما بریم سونامی رو نجات بدیم
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
20:50 - 1390/07/06
سمانه خانم،حرفتون کاملا درسته،ولی این ضرب المثل در شرایط عادی صدق می کنه نه در شرایط اضطرار،این کشور الان در زمان اضطراره،به این فکر کنید که اگر در زمان امام علی بودیم یا اگر امام زمان در این شرایط به ما دسترسی داشتن چه حکمی می دادن.درسته در کشور خودمون فقیر کم نیست،ولی خدا رو شکر به وضع اسفبار سومالی دچار نشدن،اگر این اتفاق برای ما می افتاد شما از برادرای دینی ات چه انتظاری داشتی؟اما در مورد خانم ریاحی باید بگم نیت اولیه شون برای کمک خیلی با ارزشه،ولی کاش به عنوان یه ایرانی مسلمان شیعه در اونجا ظاهر میشدن.نماینده یه ملت که البته قوانین حکومتی مشخصی داره.به نظرم با حفظ حجاب بهتر می شد.
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
00:14 - 1390/07/07
ای بایا چقدر از هم انتقاد وایراد می گیرید
دور از جون همه شما اشتباه کرد یک لحظه خودتون رو بگذارید جای این بنده خدا
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
10:29 - 1390/07/07
سلام ضمن تشکر از خانم ریاحی و همچنین تشکر از همه کسانی که از ایشان نقد و یا تحسین میکنند . منهم با تمام ارادتی که به ایشان در سینماو هنر دارم فقط از ایشان یک خواهش هم دارم اونهم اینکه دیگر به سمت سینما نیایند و در همین حالت کمک رسانی به همنوعان بمانند و شاید مادر ترزا دومی شوند که ما هم در این زمینه افتخار کنیم که یک نفر را داریم که با تمام شهرت و کسوت همه چیز را رها کرده و این شجاعت را داشته تا بتواند در خودساختگی قدم بردارد. بهر حال دست مریزاد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
15:48 - 1390/07/07
اولا که اگر رفته سومالی و کمک کرده دلیل بر این نیست که تو ایران کار خیری انجام نداده.دوما قصدش از این که با دوربین رفته ریا کاری نبوده بلکه تبلیغ کار خیر بوده.جنال ناشناس واقعا واست متاسفم که حجاب کتایون رو با اون خانم چادری مقایسه کردی.من اصلا حجاب اون زن سومالیایی رو قبول ندارم.
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
15:51 - 1390/07/07
خودمون این همه گرسنه داریم یکیش من!
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
18:36 - 1390/07/07
تو اگه گرسنه بودی نمیومدی توی اینترنت .وقتی میخوای چیزی بنویسی بهش فکر کن
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
23:43 - 1390/07/07
niayash jon man kamelan ba nazare shoma movafegham kasi k ta unja rafte vase komak hatman b ham vatanaye khodesham komak mikone ma ke to zendagi shakhsiah oun nistim ............hejab b chador nist filsooooof
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
14:17 - 1390/07/08
تا کی انتقاد.به فکر نفس عمل و شناسوندن ایران و ایرانی تو سطح بین الملل با این حرکت باشید.
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
15:43 - 1390/07/08
به نظر من حجابش حرف نداره روسری که داره شلوار پاش هست پیراهن تنش هست دیگه چی بپوشه که شما رضایت بدین به سومالی هم حسودی میکنید
UNITED KINGDOM
18:16 - 1390/07/08
تا اونجایی که من می دونم این خانم به تبلیغ نیاز نداره...پس به نیت خیرخواهانش توجه کنید....شما هم که اعلام می کنی نون نداری بخوری ...چطور فقیری هستی که کامپیوتر داری...خدا کنه فقیرها همه مثل شما باشن!!!!!
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
04:19 - 1390/07/09
ba ehteam nesbat be aghait jam ye zamani on khanom irani raft faza goftan chra in hame polo kharj keshvaresh nakard dar javab goft in pole ye omr talasham bod ke be in arezom beresam hala khanom riahi in arezosh bod shayad vali man az baghi kashai ke mikhan komak konam aval neghai be hamvatanamon konan
AUSTRALIA
07:04 - 1390/07/09
behtarin bazigar va kam nazirtarin zani ke tahala didam ham dar akhlgah va ham dar tavazoee
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
08:33 - 1390/07/09
fadat sham mhrabon man hamishee asheegheesh bodam
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
09:33 - 1390/07/09
درد آوره چون.....................
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
12:02 - 1390/07/09
درصورتيكه اين كاررابه كرات درايران انجام ميداد.مانعي نداشت
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
12:38 - 1390/07/09
اولا که خانم ریاحی و به خاطر حرکت بسیار زیباشون تحسین می کنم،ثانیا درسته که ما تو کشور خودمون هم زیاد فقیر داریم ولی واقعا این مردم بیچاره سومالی خیلی فقیرن حتی آب هم پیدا نمی کنن بخورن و از فرط گشنگی و تشنگی از فضولات و ادرار حیوانات استفاده می کنن،ولی اینجا تو همه پارک ها آبخوری پیدا می شه یا حداقا توی تمام سطل آشغال ها یه غذایی واسه خوردن،با اینکه این وضع هم خیلی بده واسه مردم ما ولی اونا از ما خیلی بدتره وضعشون،خدا کمکشون کنه.
UNITED STATES
23:16 - 1390/07/13
کسانی که میگن چرا ایشون به فقیرای کشور خودمون کمک نمیکنه توجه کنن من یکی از کسایی هستم که از خیلی از کارای خیر ایشون باخبرم.به چشم دیدم.شماها که چیزی نمیدونین چرا پشت سر ایشون قضاوت میکنین انسانیتتون کجاس؟سرجاتون نشستین و از بقیه ایراد میگیرین؟ فقط خدا شاهد هرفای منه.......ای دریغ ای دریغ ای دریغ
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
23:52 - 1390/07/13
من از خانم ریاحی بابت این حرکت قشنگشون ممنونم اما من از وضع مردم سومالی درس گرفتم که نا شکر نباشم
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
09:52 - 1390/07/16
آخه تو ایران قحطی نیومده. ادم اگه فقیرم هم باشه میتونه یه جورهایی نون روزشو بدست بیاره ولی اونجا قحطی آمده فکرشو بکنید.
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
15:45 - 1390/07/16
age orze darid khodeton pashin berid to oon havaye mozakhrafe oonja komak konid !!!!! bale hame jaye donya gorosne dare ba monkeresh lanat! vali khodaro shokr iran ghahti ke naumade!alan hamejaye donya daran migan ghahti dar somali!!!!! zemanan riahi che rabti be anjelina dare!!!! jedan bazia kheili nazaraye kotah fekri dadan!!!!
AUSTRALIA
01:15 - 1390/07/18
سلام به تمام شماهائیکه نظر دادین ....
شما از کجا میدانید که من به مردم خودم کمک نکردم و من از کجا بدانم که شما به مردم خودتون کمک نکردین ؟ این کمک ها اگر در جهت رضای خداوند باشه که همیشه پنهان میمونه احتیاج به دوربین و رسانه و تحسین دیگران نیست اما حرف من اینه که میدونید چقدر هزینه رفت و برگشت و هزینه های ابواب جمعی ایشان شده تا به آنجا برسند و بر گردند در حالیکه تمام این پولهارو خرج یتیمان و فقرای مملکت خودمون میتونستن بکنن .من خودم یکی از دوستداران خانم ریاحی هستم اما به نظر من این کار ایشان فقط یک نمایش است و بس حیف این همه پولی که از محرومان مملکت خودمان دریغ شد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
01:41 - 1390/07/18
خدا کنه از ته دل باشه
وگرنه خودمون گنجیشک رنگ می کنیم
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
08:39 - 1390/07/20
ین حرکت یک رفتار کاملا انسانی و اسلامی است قضاوت شخصی درست نیست در جواب عزیزانی که میگن مردم ما واجب ترند انه که مسلمانان انجا در شرایط اضطرار قرار دارند و وظیفه همه انسانهاست نه فقط مسلمانها در مورد اشکار کردنش هم باید بعضی چیزها گفته بشه در مورد حجاب هم درسته بهتر و شایسته چنین عزیز دوست داشتنی حفظ کنند
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
00:20 - 1390/07/23
تنها انتقادي كه بهش وارده حجابشه. بابا تو سومالي بهرحال بعنوان نماينده ايران اسلامي نگاش ميكنن. بايد بهتر حفظش كنه.
بعدشم اونايي ميگن حجاب هركس به خودش مربوطه!! اصلانم اينطوري نيس. هم به خودش و هم به دگران هم مربوطه. اين كه به خودش فقط ربط داره يه توجيهه همين. راه درست كه مشخصه بايد متذكر شد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
21:15 - 1390/07/24
متاسفم برا افرادي كه ايراد گرفتن و انتقاد، اونم نه انتقاد قرآني و منطبق با اسلام بلكه انتقاد و نق زدن بنفع آمريكا و متحداي غربيش، شده كار 24ساعتشون.
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
20:04 - 1390/08/18
چه خوب که عده اي از افراد به فکر مردم فقير سومالي هم هستند
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
10:54 - 1391/01/07
به نظر من کمک شما هیچ فایده ای ندارد شما برین به هجابتون برسید
UNITED ARAB EMIRATES
21:31 - 1391/01/21
با سلام به همه،
چرا اینقدر کوته نظری؟؟؟
جالب است بدانید که در بحرانها افرادی که کمک می کنند از همان کشور نیستند بلکه از کشورهای مختلف هستند.
به قول یک ایرانی اصیل و ایرانی:

بنی آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش ز یک گوهرند (نگفت ایرانیان فقط)


این گروه همه با هم متحد شدند چون اینرا درک کردند که ما قبل از مسلمان ، ایرانی، سومالیایی، شیعه، سنی و دینهای دیگر بودن، انسان باید باشیم و عضوی از دهکده جهانی باشیم که ایران هم عضوی از این دهکده است و مطمعنا این طرز تفکر که اول به ایرانیان کمک کرد جالب و نیکوست و هم خانم کتایون ریاحی هم بعضی از اعضای این گروه که سالهاست عضو سازمانهای خیریه هستند (اولین عمل خیرشان نبوده و جلوی دوربین نبوده اند) به نظر من بیش از همه این موضوعات مهمترین کمکی که کرده اند به ما ایرانیان بوده، در روزگاری که متاسفانه در مجامع مختلف به اشتباه ما ایرانیان را تروریست می دانند، عمل این خانم را به عنوان یک ایرانی معروف با پیام صلح و دوستی می بینند.. و از طرفی ایشان نیامد تا حجاب سنج شما را فعال کند بلکه آمد تا به شما 1001 درس یاد بدهد که متاسفانه 1 درس هم نگرفتید. درس محبت، فروتنی، استفاده خدا ازانسان، نمونه بودن، خارج شدن از محیط راحتی و رفتن به جایی که یک هفته بعد 2 نفر را همان جا ربودند. و دیگر درسها. وقت آن است که از این تاریکی بیرون بیاییم و مرز محبت خود را توسعه دهیم و با عشق اصیل ایرانی، جهانی فکر کنیم و مردم جهان را محبت کنیم. یک چیز از من و شما بماند ایراد های ما از هم نیست بلکه محبت است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نائبی_1
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
گروه تولیدی نیلوفر_4
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_4
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نائبی_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
آیلین_تزریق چربی موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
آیلین_تزریق چربی
آیلین_فوتر کاشت ابرو
روشا فارمسی_فوتر
اورانوس_فوتر2
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
تنورستان_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
پارسیان طب - فوتر