هر ۱۰دقیقه یک طلاق؛ نتیجه اصلاحات سعودی
۹۶۰۸۹۰
۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۲
۷۷۱۰ 
در ماه‌های اخیر تعداد طلاق‌ها در عربستان سعودی به 4000 مورد در ماه رسیده است.

برترین‌ها: در ماه‌های اخیر تعداد طلاق‌ها در عربستان سعودی به 4000 مورد در ماه رسیده است.

عربستان سعودی شروع به فسخ اجباری قرارداد ازدواج (طلاق) برای زن و شوهر می کند: حتی اگر یکی از همسران در دادگاه حضور نیاورد و واقعیت طلاق را به رسمیت نشناسد.

این امر رعایت تمام حقوق بعدی از نفقه و حضانت اطفال گرفته تا آزادی زن مطلقه را تضمین می کند. پیش از این، شوهران، به طور معمول، از پذیرش واقعیت طلاق خودداری می کردند، حتی اگر با یک همسر رسمی زندگی نمی کردند. این امر باعث شد تا این زن کاملاً به مردی وابسته شود که می توانست خانواده جدیدی داشته باشد.

کارشناسان سعودی گفتند که جامعه سعودی چگونه این اصلاحات را پذیرفته است و چگونه قانون جدید بر حقوق زنان تأثیر خواهد گذاشت.

این اصلاحیه جدید به منظور سهولت بار زنان مطلقه طراحی شده است. غالباً اکثر آقایان قصد ندارند به طور رسمی طلاق را از همسرشان بگیرند. اگر پیش از این، در صورت تشکیل پرونده برای طلاق ، دادگاه می توانست این پرونده را با حضور تنها یک همسر بررسی کند، اکنون هر دو ملزم به حضور در جلسه هستند. از آنجا که اقدام دادرسی با حضور یک همسر، خیلی به ندرت به ثبت طلاق منجر می شد، در درجه اول از این امر قبلا مردانی بهره می گرفتند که نمی خواستند به طور رسمی حقیقت طلاق را ثبت کنند. اثبات واقعیت طلاق در چنین شرایطی تقریباً غیرممکن بود.

حقوق زنان

به نوبه خود، این واقعیت توسط وکیل عربستان سعودی، خانم رانا الدکنان تأیید شد. وی تأکید کرد: "در واقع ، تصمیم فعلی، زن و شوهر را ملزم به حضور در دادگاه می کند. بنابراین قطعاً خواهیم توانست طلاق را به طور قانونی ثبت کنیم. سرانجام این سیستم هر دو همسر را موظف به محاکمه كرد تا تمام حقوق زن و فرزند پس از دریافت طلاق رعایت شود.

خانم رانا الدکنان با بیان سخنانی درباره جوانب مثبت اصلاحات جدید ادامه داد: "قبل از تصویب این اصلاحیه، وضعیت زنان در زمان محاکمه بسیار دشوار بود. ممکن بود همسران مرد اصلا در دادگاه ظاهر نشوند و بدین ترتیب روند طلاق به تعویق می افتاد. معمولاً دادگاه حدود سه ماه به طول انجامید و حقوق و منافع زنان همیشه مورد توجه قرار نمی گرفت. اکنون ، محاکمه به طور متوسط 10 روز طول می کشد. علاوه بر این، روند اجباری برای اثبات طلاق گامی اساسی در تأمین حقوق زنان در پادشاهی است. "

خانم ایمان فلاته، متخصص در مسایل پیشرفت استوار عربستان سعودی با او موافق است. ایمان فلاته گفت: "تصمیم در مورد ثبت مستند اجباری طلاق با حضور هر دو همسر در نتیجه ظهور تعداد زیادی از پرونده های به اصطلاح" طلاق مخفی" اتخاذ شد: شوهر از اعلام رسمی طراق خودداری می کرد و حقوق همسر او نقض شد. او گفت: غالباً شوهرها در چنین مواردی پول لازم را برای همسران سابق نمی دهند. علاوه بر این، زن حتی نمی تواند بدون اجازه کتبی شوهر خود در بیمارستان درمان شود. جراحی کند. برخی از مردان عموما از امضای چیزی برای همسر سابق خود امتناع می ورزند و نمی شود هم کاری کرد." ایمان فالاته افزود: اصلاحات جدید باید هرچه سریعتر عملی شود، "در این صورت در جامعه ما مشکلات بسیار کمتری به وجود خواهد آمد."

شانس آشتی

خانم هوازن الزهرانی محقق سعودی در زمینه کودکان، زنان و مسائل بشردوستانه، خاطرنشان کرد: اصلاحات جدید به حفظ خانواده ها کمک می کند: قاضی همچنان فرصتی برای آشتی دادن همسران دارد. وی افزود: "یكی از اهداف برنامه ویژن 2030 توسعه جامعه بود. ما باید به یک ارگانیسم زنده تبدیل شویم که عملکردی پایدار داشته و قادر به گفتگو باشد. یک خانواده پایدار، کلید ثبات در جامعه است. قانون جدید این امیدواری می دهد که در موارد خاص، قاضی بتواند همسران را آشتی داده و خانواده را نجات دهد. و اگر نه، حداقل همسران قادر خواهند بود بطور مسالمت آمیز از همدیگر جدا شده و درمورد حمایت از كودکان به توافق برسند.

گفتنی است که به گزارش تازه وزارت دادگستری عربستان، در ماه های اخیر تعداد طلاق ها به 4000 در ماه رسیده است. دادگاههای سعودی 6 تصمیم طلاق در ساعت صادر کردند. و این فقط آمار طلاق های رسمی است.

 

برچسب ها:
انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:55 - 1398/11/25
خب اشکالش چیه؟ وقتی دونفرنتونن باهم زندگی کنن نباید به زور قانون اونا رو کنار هم نگه داشت . اونهم با این عمرکوتاه دوروزه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
ایران از عربستان بدتر است.
باید خون گریست...
United States
۰۳:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
والا
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
واقعا
Iran, Islamic Republic of
20:14 - 1398/11/25
ایران چی من خودم اردیبهشت ماه بعد از ۱۴ سال طلاق دادم اینا را هم آمارش رو بنویس
Iran, Islamic Republic of
20:26 - 1398/11/25
شاید سهمیه ای نیست اونجا!!
United Arab Emirates
20:45 - 1398/11/25
دیگ به دیگ میگه روت سیاه
Iran, Islamic Republic of
20:51 - 1398/11/25
اگه راست میگید امار ایران رو اعلام کنید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
جرأت ندارند....هر دقیقه دو طلاق
Iran, Islamic Republic of
21:14 - 1398/11/25
توی ایران سعی میکنن با زور آمار طلاقو بیارن پایین و بازم 70 درصد آمار طلاقه.حتی عربستان هم تغییر کرد و ما هنوز ....
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
هیچ کشور به انداز ایران طلاق نداره
Iran, Islamic Republic of
22:35 - 1398/11/25
شما نمیخاد به اونا کار داشته باشید ،در عربستان چند همسری بسیار بالاست.بنده خدا اگر تعداد ازدواج ایران را با تعداد ازدواج عربستان مقایسه کنید اونوقت به یک عدد درست می‌رسید .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج