نظر مصباحی‌مقدم درباره مذاکره با آمریکا
۹۶۱۲۲۸
۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۵
۲۳۶۳۶ 
مصباحی‌مقدم گفت: دولت‌ها بدهی‌هایشان را برای بعدی می‌گذارند اینها باعث فشار روی مردم می‌شود، دولت باید از هزینه‌های اضافی بکاهد الان بهترین ساختمانها برای نهادهای دولتی است.

خبرگزاری فارس: حجت‌الاسلام مصباحی‌مقدم کاندیدای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در نشست « خانه ملت» که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت برگزار شد، گفت: مبادا انقلاب اسلامی ما به انقلاب ایرانی تبدیل شود، مثل انقلاب اسلامی الجزایر که ابتدا با اسلام آمد، اما انقلاب الجزایر به ورطه نابودی کشیده شود.

وی ادامه داد: ایران بخاطر وجود جنگ ها و فشار های سیاسی، اقتصادی،فرهنگی و ... توانسته با بحران های متفاوت رو به جلو حرکت کند و باعث عزت و افتخار اسلام است.

نظر مصباحی‌مقدم درباره مذاکره با آمریکا

کاندیدای انتخابات یازدهمین دوره مجلس در پاسخ به این سوال که نظر شما درباره طرح شفافیت مالی و آرا نمایندگان چیست؟ و اگر موافقید اموال خود را اعلام کنید، تاکید کرد: تمام اموال خود را قبلا اعلام کرده ام و درباره شفافیت آرا هم معتقدم آرا نمایندگان باید شفاف باشد.

مصباحی‌مقدم درباره این سوال که با توجه به وضعیت کشور به نظر شما دریافتی یک نماینده در یک ماه چقدر باید باشد در حالی که حداقل حقوق ۱/۵ میلیون تومان است، تصریح کرد: به نظر من حقوق نمایندگان مجلس باید ۷ برابر حداقل درآمد باشد.

وی درباره این سوال برنامه شما برای اصلاح نظام بانکی چیست؟ گفت: باتوجه به اینکه از دولت خواسته شد (دولت‌های هشتم و نهم) و نتیجه‌ای نداشت، خودمان شروع به دادن طرح در این مورد کردیم که در پایان دوره من به نتیجه نرسید. البته راه من را آقای حسین زاده بحرینی ادامه داد و به جاهایی رسانده که در برنامه هشتم توسعه اعمال شده است.

کاندیدای انتخابات یازدهمین دوره مجلس درباره اینکه کسری بودجه را چگونه تامین می کنید؟ یادآور شد: وابستگی به نفت را باید قطع کنیم نه کم کنیم.

مصباحی‌مقدم درباره این سوال که آیا مذاکره با رئیس جمهور آمریکا را قبول دارید؟ گفت: خیر. نه رییس جمهور الان و نه رئیس جمهورهای آتی.

وی درباره سوالی پیرامون اصل ۴۴ قانون اساسی هم تاکید کرد: دولت نباید فقط شرکت های زیان ده را واگذار کند، باید شرکت های سود ده را هم واگذار کند. واگذاری باید از طریق بورس باشد. مردم باید "مالکان" و "اداره کنندگان" شرکت ها باشند.

این کاندیدای اصولگرا در مورد واگذاری حکومت به مردم و وارد کردن مردم به لیست ها هم گفت: ما اینجا مشکل نداشتن احزاب قوی را داریم. باید حزب قوی تشکیل شود خود شما باید حزب تشکیل دهید. مسئله دیگر متعهد نبودن احزاب به اصولشان است اینها باید اعلام کنند که خط فکریشان چیست.

مصباحی مقدم ادامه داد: ۷۰۰ هزار میلیارد تومان بدهی دولت به خزانه و شرکت های خصوصی است. دولت ها بدهی‌هایشان را برای بعدی می‌گذارند اینها باعث فشار روی مردم می‌شود. دولت باید از هزینه‌های اضافی بکاهد الان بهترین ساختمانها برای نهادهای دولتی است.

وی درباره این سوال که اولویت شما در صورت راهیابی به مجلس چیست؟ گفت: تصویب اصلاح نظام بانکی و تلاش برای افزایش پول کشور. مهم ترین مشکل کشور امروز مشکل اقتصادی-معیشتی است.

مصباحی مقدم درباره برنامه هایش برای تسهیل ازدواج جوانان اظهار داشت: برنامه من افزایش ریالی وام ازدواج و افزایش مدت بازپرداخت آن است.

وی درباره این سوال که چه تضمینی برای تحقق وعده‌ها و برنامه‌هایتان دارید؟ گفت: مهم ایمان من است که درون من است و کسی از خارج نمی تواند هیچ کاری بکند.

مصباحی‌مقدم درباره نظرش در زمان تصویب برجام هم گفت: من در آن زمان در ماموریت بودم و در مجلس حضور نداشتم ولی اگر بودم با توجه به بحث ها و شرایط تصمیم می‌گرفتم.

وی گفت: رهبری هنگام تصویب برجام در اوج قدرت بودند و کسی به ایشان برجام را تحمیل نکرد.

مصباحی‌مقدم افزود: برجام را مرز بین کفر و ایمان نکنیم. برجام بُت نیست که هرکس آن را پرستید کافر باشد.

مصباحی مقدم گفت: در دوره ما مجلس هشتم مصوب کرد مسئولان اموال خود را به قوه قضائیه اعلام کند. آقای صادق لاریجانی این مصوبه اجرا نکرد تا اینکه آقای رئیسی آمد و آن را اجرا کرد.

وی در پاسخ به این سوال که چرا به نفع جوانان کنار نرفتید و انصراف ندادید؟ گفت: اگر ترکیب مجلس همه جوان و بی تجربه باشند مجلس خوبی نخواهیم داشت. باید ترکیبی از مسن ترها و جوان ترها باشد. مقصود رهبری از جوانگرایی پیرزدایی نیست.

صادق محصولی: مانع تخریب سایر فهرست‌ها و نامزدهای انقلابی شوید

صادق محصولی، قائم مقام جبهه پایداری انقلاب اسلامی در پیامی خطاب به هواداران این تشکل سیاسی گفت: برادران و خواهران انقلابی؛ اولین مرحله از الگوی وحدت جبهه پایداری عدم تخریب فهرست ها و نامزدها در دایره نیروهای انقلاب است.

محصولی تصریح کرد: از تمامی عزیزان طرفدار جبهه وسیع انقلاب، به ویژه از طرفداران جبهه پایداری تمنا دارم مانع تخریب فهرست‌های دیگر و نامزدهایشان بشوند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:25 - 1398/11/26
شما هم اگه رفتی مجلس یادت میره کی بودی
Iran, Islamic Republic of
18:32 - 1398/11/26
40 ساله همتون در صدر سه قوه اید تا به حال چه کردید برا این ملت که الان دوباره احساس تکلیف میکنید و وارد گود شدید!!!!!!نیاز به منم منم گفتن نیست کارنامه همتون روشنه لازم نیست وعده بدید!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
18:36 - 1398/11/26
دوران انتخاباتم خوب دوره ایه میان سرمونو گرم میکنن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
انگار این آقا تو تمام مسایل کشور متخصص هستن برای هر چی بگی یه راهکار میگه والا خوبه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
انگار این آقا تو تمام مسایل کشور متخصص هستن برای هر چی بگی یه راهکار میگه والا خوبه
Iran, Islamic Republic of
20:21 - 1398/11/26
ببین چه افرادی برای مملکت و مردم تصمیم میگیرند
Iran, Islamic Republic of
21:39 - 1398/11/26
جناب آقای مصباح با شعار و تخیل نمیشه کشور را اداره کرد . برای پیشرفت کشور باید نخبه ترین مدیران را در راس امور قرار دهید
Iran, Islamic Republic of
21:44 - 1398/11/26
هیچ کشوری نمیتونه به تنهایی و بدون رابطه با بقیه کشورها پیشرفت کنه بنابراین باید با دنیا مراوده داشته باشیم . حجم تجارت امریکا و اتحادیه اروپا 1000 میلیارد دلار در سال است ولی حجم تجارت ایران با اروپا 100 میلیون دلار در ساله به نظر شما اتحادیه اروپا کدوم کشور را انتخاب میکنه
Iran, Islamic Republic of
21:46 - 1398/11/26
همگان منتقد برجام هستن اما هیچکس نمیپرسه چه کسانی باعث شدن که وضعیت کشور قبل از برجام وخیم بشه و کلی تحریم به کشور اعمال بشه و هیچکس نمیپرسه که چه کسان و عواملی باعث شدن که درخت برجام میوه نده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج