فراستی: پیمان معادی فحش داد، جایزه گرفت!
۹۶۲۱۵۹
۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۳
۱۱۲۶۳
مسعود فراستی در تحلیل جشنواره فجر سی و هشتم گفت: آدم‌های طیف حاتمی کیا و کسانی که نه می‌گویند، مستقل از اینکه شما فیلمش را دوست داشته باشید یا نداشته باشید، حذف می‌شوند.

کانال سینما: مسعود فراستی در تحلیل جشنواره فجر سی و هشتم گفت: آدم‌های طیف حاتمی کیا و کسانی که نه می‌گویند، مستقل از اینکه شما فیلمش را دوست داشته باشید یا نداشته باشید، حذف می‌شوند. به نظر من داستان جشنواره فجر کاملا ریل‌گذاری شده سیاسی، جناحی، باندی است و این را به صدای بلند می‌گویم و به همین دلیل جایزه‌اش اعتبار ندارد. نه این تنها نظر من است بلکه نظر خیلی از آدمهایی که اهل سینما هستند چه مخاطبان حرفه‌ای و چه اهل نقد این است که این جوایز کاملا قابل پیش‌بینی بوده و ارزش جایزه جشنواره فجر را ندارد.

فراستی: پیمان معادی فحش داد جایزه گرفت!

راحت باج می‌دهیم. طرف جشنواره را تحریم کرده و در این فیلم معین بازی هم بلد نیست. به جشنواره فحش می‌دهد و تحریم می‌کند و جایزه اول را هم به او می‌دهیم. یعنی چه؟ این یعنی تقسیم غنائم برمبنای خط فکری سینمایی ریل‌گذاران اواسط دهه ۶۰ و بعد فیلم «ابر بارانش گرفته» که الفبای سینما را هم بلد نیست کاندیدا می‌شود و جایزه می‌گیرد. «آتابای» در حد یک فیلم آماتوری است که پولش را بازیگر داده و نوشته و در جلوی دوربین نعره می‌زند که بگوید من بازی بلدم. این نه کارگردانی و فیلمنامه به معنای جدی دارد اما کاندیدای بهترین فیلم و بهترین کارگردانی می‌شود و حتی در نزدیک دریافت جایزه قرار می‌گیرد

پوستر جشنواره امسال بدترین پوستر در تاریخ جشنواره از ابتدا تاکنون است، اصلا معلوم نیست این پوستر چیست. یعنی از این بی‌سلیقه‌تر، بی‌فرم‌تر و بی‌هویت‌تر پوستر ندیده‌ام.

مجموعه جشنواره از انتخاب دبیر، انتخاب هیات انتخاب و انتخاب داوران برمبنای یک سلیقه خاص است که رئیس این سلیقه خاص یک بار گفت این ریل‌گذاری که ما کردیم حالاحالاها در سینمای ایران برپاست. این را آقای بهشتی گفت و می‌بینیم این جمله درست است و ریل‌گذاری که آقای بهشتی و یارانش کردند که اساسا ریل‌گذاری سینمای جشنواره‌ای بود آن طیف و نگاه همچنان بر سینمای ایران حاکم است. از دبیر جشنواره تا هیات انتخاب، هیات داوران و نتیجه آرا و تقسیم جوایز.

انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:41 - 1398/11/29
یک جمله برای فراستی : آقای فراستی هرچند منقد سیما هستی ( که خلایق هر چه لایق ) اما حدود امثال شما نزدیک شدن به حریم هنرمندان کم نظیری چون پیمان معادی ، نوید محمد زاده ..... و کارگردانی چون کیارستمی و کیمیایی نیست ،جنابعالی فقط مجازید از جهانگیر الماسی ، داریوش ارجمند و البته حاتمی آنهم از نوع کیا صحبت روا دارید !
پاسخ ها
مهتاب
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
آخه مسئله اینه که داریوش ارجمند رو هم مورد تفقد قرار میدهند ..
صحبت های بهروز افخمی و فراستی حرف های محترمانه ای نبود که درمورد روند ساخت کوچک جنگلی از صدا و سیما خیلی عیان و بی پرده گفته شد
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
نمیره...
Iran, Islamic Republic of
15:24 - 1398/11/29
دمتون گرم آقای فراستی. این بار به واقع صحبت کردی.
Iran, Islamic Republic of
16:00 - 1398/11/29
آقای فراستی اگه به پیمان معادی جایزه اول رو دادند مطمئن باش که جشنواره راه درستو رفته چرا که اگر سیاسی بود به پیمان معادی بخاطر حضور در فیلمهای هالیوود اصلا نباید فیلمهاشو در جشنواره به نمایش میزاشتند ، پس جایزه معادی سیاسی نبود بخاطر بازی خوبش در فیلمها بود .
Iran, Islamic Republic of
16:39 - 1398/11/29
معادی نابازیگر است فقط بخاطر فحاشی عزیزکرده عده ای مخالف است.
Iran, Islamic Republic of
17:11 - 1398/11/29
تا زمانی که هنر سیاسی است,همینه.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج