حافظ در اروپا و آمریکا چه کار می کند؟
۹۶۵۱
۰۵ مهر ۱۳۹۰ - ۰۸:۳۵
۲۹۶۹۱ 
وی افزود:‌ به نظر می‌رسد این دانش‌نامه که 17 جلد می‌شود، از سوی نشر سخن منتشر شود. همچنین در نگارش این مجموعه بیش از 40 نفر همکاری می‌کنند.
اسماعیل آذر نگارش کتاب «حافظ در آن‌سوی مرزها» (اروپا - آمریکا) را به پایان رساند و آن را روانه‌ نشر کرد. آذر در این‌باره گفت: کتاب «حافظ در آن‌سوی مرزها» درباره‌ تأثیرپذیری اروپا و آمریکا از حافظ نگاشته شده است.

بخش نخست کتاب درباره‌ روزگار و زندگی حافظ است و بخش دوم به آشنایی غربیان با نام حافظ می‌پردازد. بخش سوم هم شامل مستشرقین و حافظ می‌شود. بخش چهارم حافظ در اروپا (انگلیس‌، فرانسه و ایتالیا) را دربر می‌گیرد. فصل پنجم، حافظ در آمریکاست و فصل ششم به مترجمان بزرگ حافظ و سابقه‌ بنای مزار حافظ می‌پردازد.

این کتاب قرار است تا یک ماه دیگر از سوی نشر سخن به بازار کتاب عرضه شود.

آذر همچنین با اشاره به «دانش‌نامه‌ نوروز» عنوان کرد: نگارش این دانش‌نامه از اول مهر کلید می‌خورد و تحقیقات وسیع آن در ایران و تمام کشورهای حوزه‌ نوروز انجام می‌پذیرد.

وی افزود:‌ به نظر می‌رسد این دانش‌نامه که 17 جلد می‌شود، از سوی نشر سخن منتشر شود. همچنین در نگارش این مجموعه بیش از 40 نفر همکاری می‌کنند.

این نویسنده و پژوهشگر در ادامه به نگارش کتاب «نظامی در غرب» اشاره و عنوان کرد: این مجموعه تأثیرپذیری اروپاییان از آثار نظامی را شامل می‌شود و اکنون تحقیق درباره‌ این شاعر بزرگ در دست انجام است.

وی افزود: این کتاب با همکاری انجمن علمی ادبیات تطبیقی ایران نوشته می‌شود.

منبع: ایسنا

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برترین مجله اینترنتی ایران


نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج