اولین ابتلا به کرونا با منشأ نامعلوم در آمریکا
۹۶۵۷۶۴
۰۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۲:۰۸
۱۵۰۶۱ 
مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا ابتلای اولین فرد به ویروس کرونا «بدون منشأ مشخص» را تأیید کرده است.

خبرگزاری فارس: آمریکا امروز پنجشنبه ابتلای اولین فرد به ویروس «کرونا» را که منشأ آن مشخص نیست تأیید کرده است.

«مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها» در آمریکا گفته این بیمار که اهل کالیفرنیا است به هیچ جایی که ویروس در آن مشاهده شده باشد سفر نکرده و با افراد مبتلا هم در تماس نبوده است.

شبکه خبری «سی‌ان‌ان» این بیمار را نخستین مورد گسترش ویروس در میان جمعیت عمومی دانسته است.

این بیمار که ساکن شهرستان «سولانو» در ایالت کالیفرنیا است هفته گذشته به مرکز پزشکی «یوسی داویس» مراجعه کرده اما آزمایش کرونا بر روی او تا یکشنبه انجام نشده است.

دکتر «مین بلومبرگ»، متخصص بیماری‌های عفونی در این بیمارستان گفته ماهیت مرموز ابتلای این فرد به این بیماری بسیار بااهمیت است.

او گفت: «این نشان می‌دهد که این ویروس به جمعیت عمومی راه یافته و معنایش این است که تقریباً همه در معرض خطر قرار دارند. نمی‌دانیم چه کسی ممکن است ناقل باشد و ممکن است از چه کسی به آن مبتلا شویم.»

این پزشک گفته مشخص نیست این بیمار ویروس را از چه کسی دریافت کرده، اما همان فرد احتمالاً افراد دیگری را هم مبتلا کرده است.

پیش از ین وزیر بهداشت آمریکا ابتلای ۶۰ نفر را به این ویروس تأیید کرده است.

به نوشته سی‌ان‌ان، دست‌کم ۴۲ مورد از این افراد مسافران سابق کشتی کروز «دایاموند پرنسس» بودند. سه نفر دیگر افرادی بودند که از چین به آمریکا بازگردانده شده‌اند.

از میان ۱۵ فرد دیگر، شمار زیادی اخیراً به شهر «ووهان» چین سفر کرده بودند و یا خویشاوند یکی از کسانی هستند که از ووهان بازگشته‌اند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج