ده‌ها میلیون ماسک این هفته وارد بازار می شود
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_1
لاله زار مال_3
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۹۶۶۱۱۳
۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۳:۴۵
۱۳۴۸۰
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: دهها میلیون ماسک خارجی از انواع مختلف طی امروز و روزهای آینده وارد کشور می شود و علاوه بر مراکز بهداشتی- درمانی در داروخانه ها نیز توزیع می شود.

ایرنا: محمدرضا شانه ساز، رئیس سازمان غذا و دارو گفت: چند ده میلیون ماسک خارجی طی امروز و یکی، دو روز آینده وارد کشور می شود و به سرعت با اولویت مراکز بهداشتی- درمانی و بعد داروخانه ها در کشور توزیع می شود و بعد از آن هم به بخش صنایع داده می شود.

وی ادامه داد: جلسه مفصلی نیز با تولیدکنندگان ماسک برگزار کردیم. یکسری مطالبات و خواسته هایی داشتند که با همکاری وزارت صنعت، مشکلات آنها بر طرف شد. سازمان غذا و دارو نیز هر مشکل و مانعی در مسیر تولید ماسک باشد بر می دارد و هر چقدر که تولیدکنندگان ماسک در کشور تولید داشته باشند به صورت تضمین شده از آنها خریدار می شود.

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: بخشی از ماسک های تولید شده را هیات امنای صرفه جویی ارزی وزارت بهداشت به صورت متمرکز خریداری می کند تا در مراکز بهداشتی و درمانی و بیمارستانها توزیع کند و بقیه ماسک های تولیدی نیز از طریق شرکت های پخش رسمی در داروخانه ها توزیع می شود تا همه مردم دسترسی داشته باشند.

وی ادامه داد: در هفته گذشته تولیدات ماسک که در کشور وجود و حتی بیش از ۲۰ درصد نیز افزایش تولید داشتیم اما این ماسک ها با اولویت مراکز بهداشتی- درمانی توزیع شد و خرید و فروش آن در داروخانه ها ممنوع شده بود چون بیماران بستری در بیمارستانها و کادر پزشکی و پرستاری بیشتر به ماسک نیاز داشتند و گلایه هایی هم داشتند که این مشکل بر طرف شد.

شانه ساز افزود: اما با افزایش تولید و نیز واردات ماسک به کشور، ممنوعیت خرید و فروش ماسک در داروخانه ها برداشته شد و بعد از خرید متمرکز ماسک توسط هیات امنای ارزی، بقیه ماسک های تولیدی و وارداتی به شرکت های پخش داده می شود تا در داروخانه ها توزیع شود.

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: علاوه بر تولیدات داخلی حجم قابل توجه چند ده میلیونی ماسک نیز از کشورها و منابع مختلف خریداری شده و به مرور وارد کشور می شود و برای توزیع عمومی از طریق شرکت های پخش رسمی در اختیار داروخانه ها قرار می گیرد.

وی تاکید کرد: اولویت توزیع ماسک در هفته گذشته مراکز بهداشتی-درمانی و توزیع رایگان در استانهایی مثل قم و گیلان بود که بیشتر درگیر بیماری کووید ۱۹ یا ویروس کرونای جدید بودند اما با اجازه وزیر بهداشت ماسک های تولیدی و وارداتی در هفته جاری وارد داروخانه ها می شود. این ماسک ها از انواع مختلف است و ماسک های سه لایه و N۹۵ را شامل می شود و با قیمتی که وزارت بهداشت تعیین می کند توزیع می شود.

شانه ساز گفت: با توجه به اینکه ماسک ها انواع مختلفی دارند و از منابع و کشورهای مختلفی تهیه می شوند ممکن است قیمت های متفاوتی داشته باشند.

رئیس سازمان غذا و دارو افزود: در هفته گذشته بیش از ۲۰ درصد تولید ماسک نسبت به وضعیت معمول و قبل از مساله ویروس کرونا افزایش پیدا کرد. تولیدات داخلی به طور کامل خریداری و در مراکز - بهداشتی- درمانی توزیع شد اما با توجه به نیاز کشور و شرایط فوق العاده ای که ایجاد شد با اینکه تولیدکنندگان ماسک با ۱۲۰ درصد ظرفیت مشغول تولید هستند اما واردات ماسک نیز انجام شد و این هفته با توزیع آن در کشور مشکل کمبود ماسک بر طرف می شود.

افزایش تولید محلول های ضدعفونی

شانه ساز گفت: تولید ژل و محلول های ضدعفونی هم با اختیاری که به دانشگاههای علوم پزشکی برای صدور مجوز داده شده،افزایش می یابد و به میزان کافی طی روزهای آینده تولید و توزیع می شود. با تفویض اختیاری که به معاونت های غذا و داروی دانشگاههای علوم پزشکی داده ایم، دانشگاههای علوم پزشکی می توانند هر اقدامی که برای سرعت بخشیدن به تولید ژل و محلول های ضدعفونی لازم است از جمله افزایش تولید و توزیع الکل انجام دهند. اقداماتی که در گذشته به طور معمول زمان بر بود و حتما باید در ستاد سازمان غذا و دارو مجوزهای آن صادر می شد اما در شرایط فعلی با آموزشی که داده شده در استانها انجام می شود تا کمبود این اقلام به سرعت بر طرف شود.

وی گفت: برای افزایش تولید این محصولات به برخی تولیدکنندگان لوازم آرایشی و بهداشتی نیز مجوز داده شده است که محصولات خود را تغییر دهند و محلول و ژل ضدعفونی تولید کنند تا کمبود این اقلام بر طرف شود.

رئیس سازمان غذا و دارو افزود: البته توزیع ژل و محول های ضدعفونی کننده زیر نظر ستاد سازمان غذا و دارو و هیات امنای صرفه جویی ارزی وزارت بهداشت انجام می شود تا تعادل در توزیع این اقلام وجود داشته باشد و این طور نباشد که چون کارخانه تولید یک محصول در یک استان است، آن استان ذخایر طویل المدت چند ماهه داشته باشد و به استان دیگر نرسد. وزیر بهداشت هم با دستگاههای قضایی و نظارتی هماهنگ کرده است که توزیع محلول و ژل های ضدعفونی با هماهنگی سازمان غذا و دارو انجام شود و تخلفی صورت نگیرد.

شانه ساز در مورد کیت تشخیص بیماری ناشی از کرونا نیز گفت: در مورد کیت تشخیصی نیز پیشنهادهای خوبی برای واردات داریم که در حال بررسی است. ضمن اینکه تولید داخل آن نیز مراحل نهایی را طی می کند و اگر تاییدیه های لازم را از وزارت بهداشت بگیرد. کیت تشخیصی تولید داخل را نیز خواهیم داشت.

برچسب ها:
انتشار یافته: 15
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
06:12 - 1398/12/10
همش میگن همه چیز دوبرابرتولیدمیشه ولی کل ماهشهر بگردین نه ژل نه الکل ونه ماسک پیدا نمی کنیدما که اصلا پیدانکردیم ونداریم خدایاتورحم کن
Iran, Islamic Republic of
07:13 - 1398/12/10
این ماسک ها که فرمودید از کجا می آید آیا اهدایی کشور های دیگر هست یا خریداری شده هست اونوقت قیمت این ماسک ها چنده اگه خریداری شده است حتماً هم دارو خانه ها هم به هر قیمتی دلشان خواست میفروشند و کسی هم بر قیمت آن نظارت نمیکند
Iran, Islamic Republic of
07:42 - 1398/12/10
دروغ.هر چه داروخونه رفتم نه ماسک داشتن نه مواد ضد عفونی کننده.
Iran, Islamic Republic of
07:44 - 1398/12/10
یعنی بالاخره از تلویزیون در میان
Iran, Islamic Republic of
07:48 - 1398/12/10
نیش دارو بعد از مرگ سهراب *********** دولت بی تدبیر اصلاحطلب چرا چند هفته پیش بیشتر ماسکها را به چین فروخت که الان گمبود ماسک داشته باشیم؟!!؟؟؟!؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
08:06 - 1398/12/10
دروغ میگن بخدا دروغ میگن اگر هم ماسک و تجهیزات بیاد ایران اول برای خودشون و خانوادهاشون هست باید خودمون بفکر خودمون باشیم مثل وقتی سیل میاد یا جایی زلزله میاد مردم خودشون اقدام میکنن و دولتی ها فقط دروغ
Iran, Islamic Republic of
08:20 - 1398/12/10
الان ده روزه همینو میگین
United States
08:35 - 1398/12/10
هر وقت در داروخانه ها فراوان دیده شد و دست دلال ها نبود این خبر قابل قبوله...‌
Iran, Islamic Republic of
08:43 - 1398/12/10
پس کجان..هروز همینو میگن
Iran, Islamic Republic of
08:52 - 1398/12/10
بزک.نمیربهارمیاد.دررررررررر
Iran, Islamic Republic of
08:53 - 1398/12/10
بزک نمیر بهار میاد
کمبزه یا خیار میاد
Iran, Islamic Republic of
09:34 - 1398/12/10
ما۴ عدد ماسک می خواهیم که نیست
دهها ملیون ماسک توزیع می شود
سنگ بزرگ نشانه نزدن است
اول باید نفری یک تریلی به نماینده های مجلس و دولت و هزار ارگان در خود وزارت بدن تا یکی به ملت برسه
Iran, Islamic Republic of
09:53 - 1398/12/10
دوتا انبار کافیه براش جای شبنم خانم خالی
Iran, Islamic Republic of
20:33 - 1398/12/10
شایداین هفته بیاید شاید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نائبی_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
روشا فارمسی_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کلینیک النا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_تزریق چربی
آیلین_فوتر بلفارو
روانشناسی مرهم_ فوتر
کلینیک النا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
اورانوس_فوتر2
قالیشویی بانو_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
تنورستان_فوتر
فنی آتل_فوتر
شفا_فوتر
پارسیان طب - فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر