خطای کرونایی رامبد جوان!
۹۶۷۲۴۵
۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۹
۷۷۵۱
با این که کمتر از یک هفته قبل، آخرین خبر‌ها درباره «خندوانه»، حاکی از پخش این برنامه در نوروز ۹۹ و اقداماتی برای تغییر لوکیشن جدید در برنامه بود، اما شنبه‌شب ناگهان رامبد جوان با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام، از منتفی شدن ساخت «خندوانه» و ساخت سری جدید در زمان نامعلومی خبر داد.

روزنامه خراسان: با این که کمتر از یک هفته قبل، آخرین خبر‌ها درباره «خندوانه»، حاکی از پخش این برنامه در نوروز ۹۹ و اقداماتی برای تغییر لوکیشن جدید در برنامه بود، اما شنبه‌شب ناگهان رامبد جوان با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام، از منتفی شدن ساخت «خندوانه» و ساخت سری جدید در زمان نامعلومی خبر داد.

خطــای کـرونــایی رامبــد!

بنابر آن چه رامبد جوان در این پست نوشته، به نظر می‌رسد دلیل تعطیلی «خندوانه» در مقطع فعلی، خطر شیوع ویروس کروناست و نشانه‌هایی که او در متن خود ارائه داده، دال بر همین موضوع است. رامبد در بخشی از پست اینستاگرامی‌اش نوشته: «فصل جدید خندوانه بماند برای روز‌هایی که بی‌دغدغه‌تر زیر یک‌سقف جمع می‌شویم. بماند برای روز‌هایی که با خیال آسوده، نفس عمیق می‌کشیم. بماند برای روز‌هایی که اگر یکی از ما عطسه کرد، دیگران با صدای بلند به او بگویند: عافیت باشه.»

حالا وقت تعطیلی است؟

بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی، از رامبد به دلیل این تصمیم انتقاد کرده و نوشته‌اند امروز به شادی و خنده نیاز دارند، در روز‌های خوش، خنداندن کار شاقی نیست. علاوه بر این، تنها «خندوانه» نیست که در شرایط بحرانی قرار دارد و بقیه برنامه‌های تلویزیون هم با این که از شیوع این ویروس متأثر هستند، اما به کار خود ادامه می‌دهند. نکته جالب این که مدیران صداوسیما با تمام انتقاداتی که به آن‌ها وارد است، در شرایط کنونی تصمیم درست را گرفته‌اند و با پخش فیلم و سریال‌های طنز، سعی می‌کنند حال مردم را خوب کنند؛ اگرچه می‌دانیم بیشتر فیلم‌ها و سریال‌های طنز تلویزیون، تکراری و ضعیف است.

امکان ساخت «خندوانه» بدون تماشاگران‌

می‌دانیم که حضور مردم به عنوان تماشاگر در استودیو، برای برنامه‌ای مانند «خندوانه» مهم است و بعضی از اتفاقات در برنامه به واسطه حضور آنان ممکن می‌شود، اما با این حال، «خندوانه» بدون حضور تماشاگران هم می‌تواند ادامه داشته باشد؛ اگرچه احتمالاً با مشکلاتی مواجه شود. اجرای استندآپ توسط کمدین‌ها، اجرای موسیقی خوانندگان، گفت‌وگوی رامبد جوان با مهمان و حضور نیما شعبان‌نژاد در نقش شخصیت‌هایی مانند «بایرام» یا «کیا» در استودیو، مستقل از حضور تماشاچیان در استودیو است.

این برنامه می‌توانست با تغییراتی، بدون حضور تماشاچیان آن هم به صورت موقت، همچنان ادامه داشته باشد نه این که به طور کل متوقف شود. گروه سازنده برنامه هم می‌توانستند با رعایت اقدامات بهداشتی و پیشگیرانه از انتقال این ویروس، مانند دیگر افرادی که این روز‌ها مشغول کار هستند، به کار خود ادامه بدهند تا زمانی که شرایط به حالت عادی برگردد.

تصمیم درست شبکه ۳

خطــای کـرونــایی رامبــد!

گفتیم برنامه‌های دیگر تلویزیون هم تحت‌تأثیر شرایط این روز‌ها هستند و طبق یک تصمیم درست، بدون حضور مردم در استودیو ضبط می‌شوند. به گفته محمدرضا نجارزاده مدیر گروه اجتماعی شبکه ۳، قسمت‌هایی از مسابقه «عصر جدید»، «میدون» و برنامه «بدون توقف» بدون حضور تماشاچیان ضبط شده و تنها ساخت برنامه «اتفاق» با اجرای رضا رشیدپور متوقف شده است. می‌دانید که حضور تماشاچیان در مسابقه «عصر جدید» هم مانند «خندوانه» بر روند برنامه تأثیرگذار است و این برنامه بدون تماشاگران، لطمه خواهد خورد.

تماشاچیان با تشویق و ابراز هیجانات خود، فضای برنامه را جذاب و مهیج‌تر می‌کنند یا حتی گاهی با واکنش‌هایشان روی رأی و نظر داوران تأثیرگذار هستند و در برنامه مشارکت می‌کنند، اما اصل مسابقه وابسته به حضور آنان نیست. در برنامه «بدون توقف» هم حضار درباره صحبت‌های کارشناس برنامه نظر می‌دهند و به نوعی در بحث شرکت می‌کنند، اما ذات برنامه طوری است که می‌شود آن را صرفا با حضور کارشناس و دیگر حاضران میزگرد، پیش برد. «میدون» هم کاملا قابلیت ضبط بدون حضور تماشاگران را دارد و از قرار معلوم، تنها برنامه «اتفاق» وابسته به حضور جمعیت ۷۰۰ نفری تماشاچیان در استودیو است.

برنامه‌های تلویزیونی دنیا زیر سایه کرونا

ویروس کرونا این روز‌ها به موضوعی جهانی تبدیل شده و تقریباً همه کشور‌ها را درگیر کرده است، بنابراین برنامه‌های تلویزیونی در کشور‌های دیگر هم متأثر از این ویروس، در غیاب تماشاگران و بدون تجمع مردم ضبط شده‌اند. به عنوان مثال گروه موسیقی کره‌ای بی‌تی‌اس، این روز‌ها در سئول مشغول آماده کردن تعدادی برنامه تلویزیونی هستند که بدون حضور تماشاچیان ضبط می‌شوند. آن‌ها از هواداران خود درخواست کرده‌اند از خانه خارج نشوند.

این گروه موسیقی، حتی به تازگی یک نشست خبری زنده داشته‌اند که به صورت آنلاین و بدون حضور هواداران و خبرنگاران، برگزار شده است. در کشور ایتالیا هم تعداد زیادی از برنامه‌های تلویزیونی که پیش از این با حضور تماشاچیان ضبط می‌شد، در غیاب آن‌ها در حال ضبط است. برنامه‌های تلویزیونی حتی در کشور چین هم تعطیل نشده و با تغییراتی ادامه دارد. جالب این جاست که یک مسابقه استعدادیابی خوانندگی در استان هونان چین، (غیر از استان اصلی شیوع ویروس) نه تنها بدون حضور تماشاچیان، بلکه حتی بدون داوران و تنها با حضور شرکت‌کنندگان به صورت آنلاین پخش شده است.

انتشار یافته: 27
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:44 - 1398/12/12
بهترین کار وبهترین تصمیم دراین اوضاع هیتش ما باید تا میتونیم ازتجمع دوری کنیم تا به امید خدا روز به روز ازامارکشتهامون کمتربشه
United Arab Emirates
15:46 - 1398/12/12
رامبد بی ادب
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۴
رامبد همیشه سو استفاده گر بوده و هست
مردم باید عاقل باشن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۴
خدا رو شکر، تو این یه مورد باید از کرونا تشکر کرد که باعث شد این برنامه لوث و تکراری ساخته نشه ،تخته گاز گرفته برای اصلاحات این ویروس
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۴
جذااااااب؟،همیشه تو فکر این هستم که اون تماشاگران چی و کی هستن که میرن میشینن جلوی رامبد ،ولی شنیدم که پول خوبی بهشون داده میشه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۴
چای و قهوه رو با پول رامبد نمیخورم که !ولی صداسیما با پول من و مالیات از مردم برنامه های اینچنینی میسازه،هر وقت انتخاب کردی که تو سری خور نباشی و حق انتخاب داری مملکت میشه گلستان
Iran, Islamic Republic of
15:48 - 1398/12/12
حالا اگر برنامه می ساخت همه میگفتن وسط این همه بدبختی خندوانه چیه ؟ ما عادت داریم همیشه معترض باشیم
Iran, Islamic Republic of
15:49 - 1398/12/12
بهتر
دو سری آخرشم ک پخش شد چرت بود، دیگه الان ک معلومه چی میخواد ب خورد ملت بده
Iran, Islamic Republic of
16:01 - 1398/12/12
اره راست می گی بماند برای زمانی که یه نفر داد زد: زنده باد ایران زنده باد وطن ما هم جو گیر بشیم و بگیم هورا هورا و دست بزنیم و دلمون غنج بره و اتفاقا همون یه نفر برا بدنیا آمدن فرزندش ایران و وطن رو نپسندید و رفت کانادا و بعد یه مدتی داد زد زنده باد ایران زنده باد وطن دوباره دلمون غنج بره و دست بزنیم !!!!!!خاک بر سر صدا و سیما!!!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
دمت گرم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
آره دقیقا تلوزیون ما واقعا به چه آدم هایی وابسته شده
آفتاب پرست دو رو
United Arab Emirates
۲۱:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
باز این رامبد خائن بچه پرووو میخواد بیاد زر زر مفت کنه؟
مردم و به بازی بگیره!!!
آشغال کثیف
رامبد آفتاب پرست دو رو،
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۳
بله ببخشید دیگه شما به بزرگی خودتون ببخشید اگه برنامه ها کم و کاستی دارن نیست که شبکه های خصوصی داریم اینجا تا با صداوسیما رقابت کنن بلکه صداوسیما احساس خطر کنه بخاطر همینکه برنامه ها یه خورده شل و ول میباشن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۳
واقعا جان کلام را گفتی و به بهترین وجهی حق مطلب را ادا کردی
هرچی میکشیم از همین بیفکریها و جوگیرشدنهامون میکشیم
واقعا همینطوره
-
16:37 - 1398/12/12
برنامه خندوانه با تماشاچی جذابه و مهمانای زیاد.. خب معلومه توی شرایط کنونی نمیشه برنامه ساخت.. یه جور تجمع میشه و ممکنه بیماری سرایت کنه به بقیه.
Iran, Islamic Republic of
17:00 - 1398/12/12
مزخرفترین برنامه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۳
شما تشریف بیارید برنامه بهتر رامبد درست کن که بگیم باحالاترین برنامه رو داری، نشستی چای میخوری و قلیون میکشی میخوای برنامه های دیگران هم بهشتت باشه
Iran, Islamic Republic of
17:52 - 1398/12/12
ما نمیخایم این دلقک ریاکارو
Iran, Islamic Republic of
18:03 - 1398/12/12
بدم میاد ازش لوده مسخره .فکر کرده خیلی باکلاسه.امیدوارم دیگه پخش نشهههههه.
Iran, Islamic Republic of
19:47 - 1398/12/12
خندوانه به تنهایی خوبه ولی بدون رامبد . ما کسی رو که به مردم دروغ میگه و ریاکار تشریف داره رو نمیخوایم .
Iran, Islamic Republic of
08:47 - 1398/12/13
اگر مردم متوجه باشند که اصلا نباید توبرنامش شرکت کنند چه الان چه بعد از کرونا
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۴
اگه این ملت به اندازه اون اسب شعور داشت کارش به اینجا نمیکشید
Iran, Islamic Republic of
22:33 - 1398/12/13
از اولشم این برنامه رو خوشم نیومد اصلا از جوان خوشم نمیاد نچسبه همش میخواد تظاهر کنه آدم بیخودیه برنامشم بیخود تماشاچی باشه یا نه خودش جذب نمیکنه منو
Iran, Islamic Republic of
04:55 - 1398/12/14
رامبد بهترین تصمیم رو گرفت .قابل احترام .همونطور که همه ما خودمون رو قرنطینه کردیم عوامل خندوانه هم انسانند.اونها هم در خانه بچه های کوچک دارن و مثل ما نگران هستند.کاش فقط خودمونو نبینیم.
Iran, Islamic Republic of
15:16 - 1398/12/15
چه زود بخشیده شد و از ممنوع التصویری در اومد...
اره ما همیشه همینیم یا سیاه میبینیم یا سفید ...
تاوان پس نداده همه بخشیدنش....خخخخ
Iran, Islamic Republic of
08:23 - 1398/12/16
پس چطور تو این وضعیت مهران مدیری برنامه دور همی اجرا میکنه با اونهمه جمعیت چجور گذاشتن؟
Iran, Islamic Republic of
12:38 - 1398/12/16
با مهمونایی که دعوت کردی فکر کردی کسی هستی و صاحب مقامی هستی تو یه آدم بی تربیتی هستی که فکر میکنی خیلی آدم متفاوتی هستی سبک جدیدی در نمایش داری دراشتباهی بچه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج