عادت تخمه شکستن را ترک کنید
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
اپیلاسیون نانا 1
سمپاشی امحا_1
اپیلاسیون نانا 3
سمپاشی امحا_3
لایکو_3
سمپاشی امحا_4
لایکو_4
اپیلاسیون نانا 4
سمپاشی امحا_2
اپیلاسیون نانا 2
لایکو_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۹۶۷۲۴۹
۲۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸
۴۲۶۲
بعضی از خانم‌ها و آقایان بر حسب عادت و به طور ناخودآگاه سنجاق سر؛ سوزن خیاطی و برخی از دانش آموزان مداد و خودکار، نجار‌ها میخ و موسیقی دانان ابزار موسیقی را با دندان‌های خود نگه می‌دارند یا برخی افراد عادت به کشیدن پیپ و سیگار دارند. این نوع عادت‌ها بدون این که فردمتوجه باشد می‌تواند سبب ساییدگی، تخریب، بدشکلی لبه دندان‌ها و ایجاد فاصله بین دندان‌ها شود.

روزنامه خراسان: بعضی از خانم‌ها و آقایان بر حسب عادت و به طور ناخودآگاه سنجاق سر؛ سوزن خیاطی و برخی از دانش آموزان مداد و خودکار، نجار‌ها میخ و موسیقی دانان ابزار موسیقی را با دندان‌های خود نگه می‌دارند یا برخی افراد عادت به کشیدن پیپ و سیگار دارند. این نوع عادت‌ها بدون این که فردمتوجه باشد می‌تواند سبب ساییدگی، تخریب، بدشکلی لبه دندان‌ها و ایجاد فاصله بین دندان‌ها شود. تاثیرمشابه را می‌توانیم درکسانی که عادت به شکستن تخمه دارند هم مشاهده کنیم. در ادامه به تاثیر تخمه شکستن بر دندان‌ها اشاره می‌کنیم:

عادت غلط تخمه شکستن

تخمه شکستن به ویژه انواع سفت و پرنمک آن مانند تخمه هندوانه به مرور، باعث ایجاد فرورفتگی در دندان می‌شود، ولی مثل پیپ، خودکار و آلات موسیقی سبب باز شدن دندان‌ها از هم نمی‌شود.

عادت تخمه شکستن را ترک کنید

مشکل لثه هم مزید برعلت

مواد مصرفی مثل تخمه و بلال که پوست آن بین دندان‌ها و گاهی در لثه فرو می‌رود، می‌تواند اتصال بین لثه و دندان را از بین ببرد و سبب بروز التهاب در لثه‌ها شود. البته این اتفاق زیاد نمی‌افتد. این موضوع به سفتی و میزان فشار روی دندان‌ها و دفعات استفاده از تخمه بستگی دارد.

۳ عامل مهم خرابی دندان‌ها

سه عامل تعداد، دفعات و تداوم آن بیشترین اثر مخرب را دارد. به عنوان مثال تخمه نرم مثل تخمه کدو اگر به طور مرتب و طولانی مدت استفاده شود، می‌تواند صدمه بیشتری نسبت به تخمه‌های سفتی که به صورت تفننی مصرف می‌شود، به دندان وارد کند و بر زیبایی دندان، به ویژه دندان‌های جلوی دهان، تاثیر بگذارد. با رعایت بهداشت دهان و مدیریت مصرف مواد غذایی تا حدودی می‌توان از شدت عوارض کاست.

تاثیر تخمه شکستن بر ایمپلنت و لمینت

همه موارد ذکر شده اثر تقریبا مشابهی بر ایمپلنت و دیگر روش‌های بازسازی مثلا لمینت دارند. البته ایجاد فاصله بین ایمپلنت‌ها با احتمال کمتری رخ می‌دهد، ولی سایش و تغییر رنگ و ایجاد تخلخل موضوعی قابل انتظار است.

اثر تخریبی تخمه شکستن اغلب بر دندان‌های دارای ترمیم زیبایی بیشتر است. به طور کلی، هر چیزی که به صورت طولانی مدت و عادت با دندان‌ها تماس داشته باشد، باتوجه به اندازه آن و میزان استفاده، یک فرورفتگی و بدشکلی در لبه دندان‌ها به وجود می‌آورد ولایه‌های کامپوزیت بر اثر تماس مداوم و فشاری که به دندان‌ها وارد می‌شود، از بین می‌رود.

عادت تخمه شکستن را ترک کنید

بیشترین اثر تخمه شکستن را می‌توانیم روی دندان‌های جلوی دهان ببینیم که به صورت اهرم قرار می‌گیرد و برای شکستن مواد غذایی استفاده می‌شود. در درازمدت، عادت به شکستن تخمه‌ها سبب ایجاد بد رنگی وفرورفتگی در لبه دندان‌ها می‌شود که نمای نامطلوبی ایجاد می‌کندو اگر به مدت طولانی ماندگار باشد سبب کاهش طول تاج دندان و مشکل ساز می‌شود.

اعتیاد به تخمه شکستن

مغز دارای یک مرکز پاداش است، که شروع به ترشح دوپامین و مواد شیمیایی می‌کند و زمانی که می‌خوریم احساس خوبی به ما دست می‌دهدو با لذت از غذا خوردن احساس سیری هم می‌کنیم و دریافت مواد مغذی تعدیل می‌شود. با خوردن تنقلات مقدار عظیمی از مواد شیمیایی آزاد می‌شود و به ما احساس خوب می‌دهد که در مقایسه با غذا‌های فراوری نشده به «پاداش» بسیار قوی‌تر در مغز منجرمی شود وپس از آن به دنبال پاداش‌های بیشتر مغز، میل به تنقلات بیش از حد می‌شود این احتمالاً می‌تواند به دور باطل، به نام رفتارغذا خوردن اعتیاد آور یا اعتیاد به مواد غذایی منجر شود.

انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran (Islamic Republic of)
11:57 - 1398/12/25
پس تخمه را باید چه جوری خورد؟
پاسخ ها
ضحا
Iran (Islamic Republic of)
۰۲:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
خوردن تخمه ودلستردرموقع دیدن فوتبال وپس ازآن و همچنین پس از افطار ماه مبارک رمضان واجب شرعیست...هرچقددلتون میخادبخوریدعزیزان...خوب کاری میکنید!
Finland
17:50 - 1398/12/25
تخمه رو باید نگاه کنن
Iran (Islamic Republic of)
20:50 - 1398/12/25
تو رو خدا این یکی رو از ما نگیر
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
استخدام_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
بهمن پور_داخلی4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
ایرانیان- فوتر موبایل222
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت _فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
کیان برنا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
شفا_فوتر
فنی آتل_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2