باشگاه‌های غرب آسیا در تسخیر مربیان خارجی
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_1
سمپاشی امحا_1
سمپاشی امحا_3
اپیلاسیون نانا 3
لایکو_3
کتاب لند_3
کتاب لند_4
سمپاشی امحا_4
اپیلاسیون نانا 4
لایکو_4
اپیلاسیون نانا 2
لایکو_2
سمپاشی امحا_2
کتاب لند_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۹۶۷۴۹۶
۱۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۳
۱۵۰۹
به جز باشگاه‌های کشورمان که همگی با مربی بومی پا به مسابقات آسیایی گذاشتند، در سایر تیم‌ها تنها یک مربی بومی به فعالیت مشغول است و سایر مربیان خارجی هستند.

خبرورزشی: نگاهی انداخته‌ایم به مربیان تیم‌های حاضر در رقابت‌های لیگ قهرمانان در منطقه غرب آسیا. نکته جالب در مورد لیست مربیان این است که به جز باشگاه‌های کشورمان که همگی با مربی بومی پا به مسابقات گذاشتند، در سایر تیم‌ها تنها یک مربی بومی به فعالیت مشغول است و سایر مربیان خارجی هستند. لیست مربیان تیم‌های حاضر در رقابت‌های لیگ قهرمانان به شرح زیر است.

ایران

در استقلال فرهاد مجیدی جای استراماچونی ایتالیایی را در نیمه فصل گرفت، در پرسپولیس یحیی گل‌محمدی جای گابریل کالدرون آرژانتینی را گرفت، در شهرخودرو مجتبی سرآسیابی سرمربی است، اما به جای او هنری کوزین ایتالیایی در مصاحبه‌های خبری شرکت می‌کند و در سپاهان امیر قلعه‌نویی سرمربی است.

اگرچه استقلال و پرسپولیس در آغاز فصل مربیان خارجی داشتند، اما هر چهار تیم ایرانی با مربی ایرانی پا به این مسابقات گذاشتند. در این میان مجتبی سرآسیابی به خاطر نداشتن مدرک مربیگری اجازه حضور به عنوان سرمربی را ندارد و کوزین دستیار او به عنوان سرمربی معرفی شده، اما مربی اصلی باشگاه شهرخودرو ایرانی است.

عربستان

در لاهلی کریستین گروس سوئیسی مربی بود، اما قبل از دیدار با استقلال از کار برکنار شد و مازن بهلکی عربستانی جای او را گرفت، در الهلال رضوان لوچسکوی رومانیایی را می‌بینیم، در التعاون ویکتور کمپلوس پرتغالی و در النصر روی ویتوریای پرتغالی.

هر چهار تیم عربستانی حاضر در مسابقات این فصل با مربیان خارجی پا به مسابقات گذاشتند، اما کریستین گروس قبل از دیدار با استقلال به خاطر مشکلاتی که با مدیریت باشگاه داشت، از سمت خود برکنار شد و باشگاه الاهلی با مربی موقت و داخلی مقابل استقلال قرار گرفت، اما تیم عربستانی مربی خارجی جدیدی را برای هدایت تیم خود انتخاب کرد؛ ولادان میلویوویچ صربستانی.

امارات

در الوحده مانوئل خیمنز اسپانیایی سرمربی است، در شباب الاهلی آروئابارنا از آرژانتین، در شارجه عبدالعزیز الیاسی از خود امارات و در العین پدرو امانوئل پرتغالی روی نیمکت می‌نشیند.

در امارات نیز از میان ۴ نماینده، سه باشگاه مربی خارجی دارند و تنها مربی بومی در غرب آسیا به جز ایران از این کشور است که الیاسی هدایت شارجه را برعهده دارد و بقیه مربی‌ها خارجی هستند.

عراق

الشرطه الکساندر ایلیچ اهل یوگسلاوی را داشت، اما بعد از دیدار دوم لیگ قهرمانان اخراج شد و عبدالغنی شهد عراقی جای او را گرفت.

تنها نماینده عراق در این رقابت‌ها نیز مربی خارجی داشت، اما بعد از یک باخت و یک تساوی در دو دیدار اول، مدیران الشرطه به این نتیجه رسیدند که مربی خارجی خود را اخراج و به یک مربی بومی که سابقه حضور در تیم ملی جوانان را نیز دارد، اعتماد کنند.

ازبکستان

سرمربی پاختاکور شوتا آرولادزه از گرجستان است. پاختاکور آرولادزه را در مسند مربیگری خود می‌بیند و این فصل نیز با همین مربی پا به مسابقات گذاشته و توانسته هر دو بازی خود را ببرد.

قطر

در الدحیل ولید الرکراکی از فرانسه و در السد ژاوی اسپانیایی سرمربی هستند.

دو نماینده قطر نیز مربیانی خارجی در مسند هدایت خود می‌بینند. الدحیل به تازگی الرکراکی را به تیمش آورده، اما مربی پیش از او نیز خارجی بود.

جمع‌بندی

باشگاه‌های غرب آسیا ترجیح داده‌اند کمتر به مربیان بومی خود اعتماد کنند و بیشتر رو به مربیان اروپایی آورده‌اند. حجم بالای استفاده باشگاه‌های غرب آسیا به این معنی است که آن‌ها به توانایی مربیان خود چندان مطمئن نیستند و ترجیح می‌دهند مربی خارجی را روی نیمکت خود داشته باشند. تیم‌های کشورمان نیز بدشان نمی‌آمد با مربی خارجی در این تورنمنت شرکت کنند، اما مشکلات مالی باعث جدایی سرمربی سرخابی‌ها شد تا شاید تیم‌های ایرانی به ناچار رو به مربی داخلی بیاورند و بعد از گذشت ۸ بازی تنها یک بار توانسته‌اند پیروز شوند که خود این اتفاق و مقایسه آن با سایر تیم‌ها گویای همه چیز است.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
استخدام_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
بهمن پور_داخلی2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
شفا_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر
کیان برنا_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی بانو_فوتر2
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
شفا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر