فوتبال ما با تاج هم بی سر و سامان بود
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
فرش مرتضوی_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۹۶۸۴۹۰
۱۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۰:۴۴
۳۸۵۷
حسن غفاری می‌گوید تغییر اساسنامه فدراسیون فوتبال ۲۰ روز هم طول نمی‌کشد اما آقایان می‌خواهند با کش دادن زمان، منافع شخصی خود را تامین کنند.

خبرگزاری ایسنا: حسن غفاری می‌گوید تغییر اساسنامه فدراسیون فوتبال ۲۰ روز هم طول نمی‌کشد اما آقایان می‌خواهند با کش دادن زمان، منافع شخصی خود را تامین کنند.

حسن غفاری عضو کمیته انتقالی فدراسیون فوتبال در سال ۱۳۸۶ و مسئول سابق امور بین‌الملل این فدراسیون در گفت‌وگو با ایسنا، درباره انتخابات فدراسیون و تاخیر احتمالی در برگزاری آن به درخواست فیفا، اظهار کرد: فوتبال ما همان موقع هم که رییس داشت، بی سر و سامان بود. فیفا نمی‌گذارد با اساسنامه‌ای که در آن دست برده می‌شود، انتخابات برگزار کنند. هر گار اساسنامه را درست کردند، آن گاه فیفا ۲ نماینده‌اش و AFC نماینده‌اش را برای انتخابات فدراسیون فوتبال خواهد فرستاد. در زمان ما هم چندین بار اساسنامه فدراسیون را تغییر دادیم تا توانستیم فیفا را برای برگزاری انتخابات راضی کنیم.

وی ادامه داد: اگر شخصی بخواهد در این فوتبال سودجویی کند و به دنبال نفع شخصی باشد، تاخیر یا برگزاری انتخابات برایش فرقی نمی‌کند و کارش را انجام می‌دهد. آقایان ۴ سال کار نکرده‌اند و حالا می‌خواهند برای یک تغییر اساسنامه که کلا ۲۰ روز هم طول نمی‌کشد ۶ ماه انتخابات را عقب بیاندازند. در این مملکت بسیاری کارشناس حقوقی مسلط به فوتبال و قوانین آن داریم که می‌توانند خیلی شسته و رفته و در سریع‌ترین زمان ممکن اساسنامه را تغییر و آن چه که باب میل فیفا است را تحویل دهند. قرار نیست که تمام اساسنامه ما تغییر کند؛ تنها ۲ یا ۳ بند است که باید عوض شود. فیفا همیشه این اصطلاح را به کار می‌برد که بعضی از قوانین آن با خودکار نوشته شده‌اند یعنی قابل تغییر نیستند و بعضی دیگر با مداد نوشته شده‌اند یعنی هر کشوری می‌تواند با توجه به شرایط و صلاحدید خود آن را تغییر دهد.

غفاری در خصوص این کوتاهی در تغییر اساسنامه فدراسیون فوتبال گفت: آقایانی که در راس این فوتبال هستند نه لیاقت داشتند، نه دارند و نه خواهند داشت. آن‌هایی که شایسته حضور در راس فوتبال ایران بوده‌اند، اکنون خانه‌نشین هستند. بررسی کنید ببینید در ۲ دوره اخیر، کسانی که در سمت‌های مختلف مثل نایب رییسی، دبیر کل فدراسیون و حتی اعضای هیات رییسه بوده‌اند، چقدر کار برای این فوتبال انجام داده‌اند. آقایان فراد توانمند را خانه‌نشین کرده‌اند و امثال صفایی فراهانی که بهترین رییس فدراسیون فوتبال ایران بعد از انقلاب بوده است، با وجود دارا بودن شرایط کاندیداتوری اکنون کجاست؟

او افزود: تفاوت این افراد با امثال صفایی فراهانی و دادکان، همانند تفاوت مربیان داخلی ما با کی‌روش است. آن‌ها می‌خواهند چیزی از فوتبال بکنند و بروند و کاری به آبادانی این ورزش ندارند.

مسئول سابق امور بین‌الملل فدراسیون فوتبال در خصوص اختلاف نظر فیفا با فدراسیون مبنی بر حضور دولت به عنوان یکی از اعضای مجمع فدراسیون فوتبال به دلیل کمک‌های مختلف از جمله مسائل مالی گفت: در این مورد حق با فیفا است و دولت نباید دخالت کند. دولت می‌تواند کمک کند، امکانات بدهد و ورزشگاه بسازد اما حق دخالت وتصمیم‌گیری نباید داشته باشد. دولت کره‌جنوبی و ژاپن در زمان جام جهانی، به عنوان کمک چند ورزشگاه ساخت اما هیچوقت در امور فدارسیون فوتبال این کشور دخالت نکرد.

غفاری ادامه داد: آخرین باری که محروم شدیم هم به همین دلیل بود که آقایان در آن زمان بندی را به اساسنامه اضافه کردند مبنی بر این که " رییس سازمان تربیت بدنی(وزارت ورزش و جوانان فعلی) می‌تواند رییس فدراسیون فوتبال را در صورت ناکارآمدی عزل کند". این کار به هیچ وجه برای فیفا قابل قبول نبود و فدراسیون را محروم کرد. وضع بد فوتبال این مملکت، نتیجه فوتبال دولتی است. هر مدیری منصوب می‌شود به فکر نفع خود است و از جیبش خرج می‌کند که کار درست را انجام دهد. همه خرج‌ها از بیت‌المال است و آقایان بریز و بپاش می‌کنند و می‌روند. دولت در فوتبال ما نباشد و فقط کمک کند، بیشتر به نفع این ورزش است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_1
شیرآلات زمانی_1
فرش ریحان 1
فرش تارنگ_3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 3
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 4
فرش تارنگ_4
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 2
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
فرش تارنگ_2
فنی آتل_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
استیل رگال_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
کالابرد_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
رستوران پارسیان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
بانک کتاب پایتخت_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
فنی آتل_فوتر
استیل رگال_فوتر