وقتی قائدی، شیخ را هم جا گذاشت!
۹۶۸۸۳۸
۱۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۱:۴۵
۳۱۴۴
بهترین‌های چهارم تا ششم لیگ
ستاره های سه تیم استقلال، شهرخودرو و فولاد نیز بازیکنانی اغلب از خط حمله هستند اما در بینشان حضور مدافعان نیز جالب توجه است.

ورزش سه: لیگ برتر در هفته بیست و یکم متوقف شده و ادامه بازی ها در سال جدید برگزار خواهند شد.

پس از جدایی دراگان اسکوچیچ تیم صنعت نفت تا حدی از جمع مدعیان کنار رفته و حالا می‌توان گفت که شش تیم پرسپولیس، سپاهان، تراکتور، استقلال شهرخودرو و فولاد شانس بیشتری برای قهرمانی و کسب سهمیه آسیایی را دارند.

در فصل جاری، تیم های مدعی اغلب ستاره هایشان در خط حمله بوده‌اند. مثل استقلال که گلزنان قهاری را در اختیار دارد یا فولاد که با صاحب کفش طلایی لیگ هجدهم به مصاف رقبا آمده است. در این بین ستاره های شهرخودرو کم ادعاتر هستند و بیش از این که ستاره لیگ ایران باشند، مهره کلیدی تیم سرخپوش مشهدی بوده اند.

روز گذشته ستاره های سه تیم نخست ایران از نگاه یازده مورد بررسی قرار گرفت و حالا در پایین، سه بازیکن شاخص تیم های استقلال، شهرخودرو و فولاد معرفی خواهند شد:

* از کاپیتان تا شیخ؛ پدیده بوشهری بهترین است!

1. مهدی قائدی

قائدی یکی از پدیده های فوتبال ایران است که فصل گذشته درخشش قابل توجهی نداشت و حواشی بسیاری نیز او را احاطه کرده بودند. این فصل در شرایطی که عده ای پیش بینی می‌کردند که او به عاقبت پیام صادقیان و... دچار شود اما ستاره بوشهری استقلال درخشید و آقای گل تیمش شد. او این فصل 1355 دقیقه بازی کرده، 9 گل زده و 6 پاس گل داده است. ستاره آبی ها 44 شوت به دروازه نیز داشته که آمار قابل توجهی به شمار می‌رود.

2. شیخ دیاباته

مهاجم بلند قامت استقلال بی گمان یکی از نامزدهای عنوان بهترین خارجی سال فوتبال ایران خواهد بود. او در 816 دقیقه ای که به میدان رفته، 38 شوت زده و 8 گل به ثمر رسانده و نرخ تبدیل شوت به گل خوبی دارد. این مهاجم 194 سانتی متری در دوئل های هوایی نیز بسیار موفق بوده و 47 تقابل را به نفع خود خاتمه داده است. دیاباته با نمره 7.31 با اختلاف کم نسبت به وریا در جایگاه دوم قرار دارد.

3. وریا غفوری

حضور یک مدافع در بین بازیکنان برتر یک تیم مدعی عنوان قهرمانی، نکات مختلفی را در بر دارد. وریا البته امسال بیشتر در قامت وینگ بک نقش آفرینی کرده و عملکرد خوبی هم داشته است. وریا از بین 1890 دقیقه بازی تیم استقلال در لیگ برتر، 1754 دقیقه را به میدان رفته و با بازوبند کاپیتانی، رهبر میدانی این تیم بوده است. او همچنین 4 گل، 4 پاس گل و 16 پاس کلیدی را در کارنامه خود دارد.

وقتی قائدی، شیخ را هم جاگذاشت!

* ستاره های شهرخودرو؛ ماموران عملیات غیرممکن!

1. امین قاسمی نژاد

امین قاسمی نژاد پس از آقای گلی در لیگ آزادگان خیلی نتوانست در لیگ برتر بدرخشد اما از زمان حضور در تیم شهرخودرو، به بازیکنی موثر تبدیل شده است. قاسمی نژاد در لیگ نوزدهم 1416 دقیقه بازی کرده و 15 بار هم بازیکنان پیش رو را دریبل زده است. وی با 3 گل و 2 پاس گل، جزو عناصر تاثیرگذار تیم مشهدی به شمار می‌رود.

2. سعید صادقی

آمار سعید صادقی جوان شباهت زیادی به امین قاسمی نژاد دارد. او البته بیشتر از قاسمی نژاد بازی کرده و 1550 دقیقه را در زمین سپری کرده است. صادقی در 21 هفته نخست 2 گل زد و 3 پاس گل داد و 15 دریبل نیز از خود به جای گذاشت. او با نمره 7.06 خود را در بین ستاره های طراز بالای لیگ برتر جای داده است.

3. اکبر صادقی

اکبر صادقی یکی از بازیکنان باتجربه در فوتبال ایران است که در آستانه 36 سالگی، جایگاه خود را در تیم شهرخودرو تثبیت کرده است. صادقی این فصل 1800 دقیقه در لیگ برتر برای شهرخودرو به میدان رفته و یک گل نیز زده است. او با 52 قطع توپ و 42 تکل، بیشترین تعداد کنش دفاعی را در بین هافبک های شهرخودرو ثبت کرده و نمره 6.9 را دارد.

وقتی قائدی، شیخ را هم جاگذاشت!

* یک مدافع؛ موثرترین بازیکن تیم نکونام!

1. ایوب والی

ایوب والی این فصل در بین گلزن ترین مدافعان لیگ برتر جای دارد. کاپیتان فولادی ها در لیگ هجدهم 1620 دقیقه به میدان رفته و چهار بار نیز دروازه حریفان را گشوده است. نکته ویژه از عملکرد این بازیکن باتجربه، 37 برتری در نبردهای هوایی و همچنین 38 قطع توپ است که او را با نمره 7 بهترین بازیکن تیم فولاد کرده است.

2. حسن بیت سعید

پس از یک دوره کوتاه ناموفق در استقلال، بیت سعید حالا به درخشش عادت می‌کند. او پیش تر اغلب در نقش یک گلزن ظاهر می‌شد اما حالا بازیکنی موثر در کنار لوسیانو پریرا محسوب می‌شود که علاوه بر گلزنی، در موقعیت سازی هم عملکرد خوبی دارد. بیت سعید این فصل 3 گل زده و با 8 پاس کلیدی، دومین بازیکن برتر فوتبال است.

3. لوسیانو پریرا

مهاجم برزیلی و مدافع عنوان آقای گلی این فصل تنها 4 گل به ثمر رسانده است. او در 1700 دقیقه بازی با یپراهن فولاد 38 زده و 71 نبرد هوایی موفق را هم دارد. لوسیانو پریرا معروف به شیمبا مثل شیخ دیاباته عملکرد خوبی در دوئل های هوایی دارد و باید دید آیا تا پایان فصل می تواند آمار گلزنی خود را هم بهبود بخشد یا نه.

وقتی قائدی، شیخ را هم جاگذاشت!

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج