آسیب و مضرات مصرف سیگار الکتریکی
۹۶۸۸۹۳
۱۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۸
۸۵۱۶ 
طبق نتایج مطالعه جدید، استعمال سیگار الکتریکی موجب تغییر باکتری‌های طبیعی دهان شده و در نتیجه فرد در معرض بیشتر ابتلا به عفونت‌های دهانی و التهاب قرار می‌گیرد.

خبرگزاری مهر: «دیپاک ساکسنا»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه نیویورک، در این باره می‌گوید: «سلول های قرار گرفته در معرض سیگار الکتریکی بسیار در معرض عفونت قرار دارند. همچنین سیگارهای الکتریکی منجر به افزایش التهاب شده و به سلامت دهان آسیب می رسانند»

به محض اینکه فرد دچار التهاب می‌شود، امکان بروز لکه‌های سفیدی در دهان موسوم به لوکوپلاک وجود دارد که گاهی اوقات به سرطان تبدیل می‌شوند.

افرادی که سیگارهای معمولی استفاده می‌کنند در معرض ریسک بالاتر بیماری لثه و عفونت‌های دهانی قرار دارند. به گفته محققان، تنباکو موجب بروز تغییراتی در محیط عادی دهان می‌شود که منجر به تضعیف واکنش سیستم ایمنی شده و امکان رشد باکتری‌های بد فراهم می‌شود.

در این مطالعه، ۱۱۹ شرکت کننده که اصلاً هیچ نوع سیگاری نمی‌کشیدند با تعداد یکسانی از افرادی که سیگار معمولی یا سیگار الکتریکی دود می‌کردند مقایسه شدند.

محققان آزمایش‌های دهان را بر روی افراد انجام دادند و نمونه بزاق شان را جمع آوری کردند تا باکتری‌های ساکن در دهان شرکت کنندگان را آزمایش نمایند.

نتایج نشان داد سه چهارم افراد مصرف کننده سیگارهای عادی دارای علائم بیماری لثه یا عفونت بودند. ۴۳ درصد استعمال کننده‌های سیگارهای الکتریکی دارای علائمی از این نوع مشکلات بودند. تنها ۲۸ درصد افراد غیرسیگاری دارای علائم بیماری لثه یا عفونت بودند.

محققان با آزمایش باکتری‌ها به وجود انواع متفاوت باکتری‌های دهانی در این سه گروه پی بردند.

محققان بر حفظ بهتر بهداشت دهان و دندان در مورد این افراد تاکید دارند. به گفته محققان، ممکن است مصرف پروبیوتیک ها به حفظ میکروبیوم های دهان در این افراد کمک کند اما تحقیقات بیشتری در این زمینه نیاز است.

انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:15 - 1398/12/17
در مورددسیگار الکترونیک اصلا خودت فهمیدی چی گفتی؟
پاسخ ها
@
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
ظاهرا کارتل سیگار داره کار خودشو درست انجام میده!! :) سیگار الکترونیکی مضر هستش ولی سیگار واقعی نه هیچ ضرری نداره!! :)عجب
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج