با Evernote هیچ یادداشت و صفحه وبی را گم نمی‌کنید!
۹۶۹
۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۰ - ۰۹:۳۳
۲۶۲۲۳۳ 
به دلایلی، کاربران ایرانی، بعضی از سرویس‌های خوب اینترنتی را زیاد مورد استفاده قرار نمی‌دهند، Evernote یکی از آنهاست. خیلی وقت پیش، من عادت داشتم که صفحات اینترنتی را در هاردم ذخیره کنیم و با صرف وقت زیاد آنها را در موضوعات مختلف طبقه‌بندی کنیم، مثلا مطالب مربوط به سیاست، فناوری، پزشکی، ورزش و …
به دلایلی، کاربران ایرانی، بعضی از سرویس‌های خوب اینترنتی را زیاد مورد استفاده قرار نمی‌دهند، Evernote یکی از آنهاست. خیلی وقت پیش، من عادت داشتم که صفحات اینترنتی را در هاردم ذخیره کنیم و با صرف وقت زیاد آنها را در موضوعات مختلف طبقه‌بندی کنیم، مثلا مطالب مربوط به سیاست، فناوری، پزشکی، ورزش و …اما مشغله بیشتر و نوشتن مستمر در یک پزشک، باعث شد، دیگر نظم سابق را در آرشیو کردن مطالب خوب یا مهم اینترنتی نداشته باشم. چند وقت پیش داشتم دنبال یک سری مطالب در وبلاگستان می‌گشتم، بعد از کلی جستجو دیدم که بسیاری از آن مطالب به خاطر محو شدن وبلاگ‌ها پریده‌اند یا عکس‌هایشان دیگر وجود ندارند.

اگر آدمی هستید که دوست دارید مطالب خوب صفحات اینترنتی که دسترسی همیشگی آنها برایتان مهم است، در جای امنی آرشیو کنید، من Evernote را به شما توصیه می‌کنم.

با Evernote چه کارهایی می‌شود، انجام داد:
- شما می‌توانید، یادداشت‌های مهم خود را ذخیره کنید و با مرورگر اینترنتی یا یک برنامه کامپیوتری یا با گوشی موبایل خود همه جا به آنها دسترسی داشته باشید.

- شما می‌توانید، صفحات وب را به صورت کامل در Evernote ذخیره کنید.

- شما می‌توانید یک متن یا یک عکس را در یک صفحه اینترنتی های‌لایت کنید و فقط همین تکه متن یا تک‌عکس را در  Evernote ذخیره کنید.

- سامان دادن به مطالب: اما چیزی کلیدی در  Evernote این است که همه مطالب ذخیره شده در آن پردازش و اندکس می‌شوند، طوری که جستجو در آنها بسیار ساده می‌شود.

- شما می‌توانید مطالبتان را در کتگوری‌های مختلف ذخیره کنید.

چگونه با Evernote کار کنم و از کجا شروع کنم؟
- نخست باید وارد Evernote شوید و ثبت‌نام کنید.

- در قدم بعدی می‌توانید برنامه‌ای برای ویندوز یا مک دانلود کنید. برنامه ویندوزی بیشتر از پنجاه مگ اندازه دارد. اما تجربه من نشان داده که اصلا لازم نیست این برنامه را با این حجم دانلود کنید. چون اصلا به آن نیاز ندارید و با نسخه وبی و با مرورگر خودتان شاید به مراتب راحت‌تر باشید.

- Evernote ، برای فایرفاکس و کروم افزونه‌های خوبی دارد.
ما افزونه فایرفاکس را نصب کردیم، هر جا که خواستید مطالبی را ذخیره و بایگانی کنید، روی آیکون مربوطه، کلیک کنید:کادری باز می‌شود که در آن می‌توانید، توضیحات خود را اضافه کنید، برای مطلب برچسب بگذارید، آن را در کتگوری مورد نظر ذخیره کنید. همان طور که می‌بینید، می‌توانید آدرس اینترنتی مطلب را هم ذخیره کنید.همین جا لازم لازم است اضافه کنم که اگر کل صفحه را ذخیره کنید، عکس‌های صفحه در خود Evernote ذخیره می‌شوند و بنابراین اگر اتفاقی برای عکس‌های اصلی بیفتد، عکس‌ها را همچنان می‌توانید ببینید.

-  Evernote برای گوشی‌های ویندوز موبایل، اندرویدی و همچنین آی‌فون و آی‌پد اپلیکیشن‌های خوبی دارد. توصیه می‌کنم نصب کنید.- نسخه وبی Evernote همان طور که در آغاز این نوشته، اشاره کردم، به تازگی طراحی مجدد شده است و بسیار جالب شده است.در طراحی جدید،  سه ستون را می‌بینید که در یکی تگ‌ها و کتگوری‌های مختلف را می‌بیند، در دیگری عنوان مطالب را می‌بیند و در آخری، خود مطلب را می‌توانید ببینید.

- تنها عیب این سرویس بی‌نظیر این است که محدودیت ۶۰ مگ آپلود ماهانه دارد، مگر اینکه تصمیم بگیرید، پنج دلار ماهانه یا ۴۵ دلار سالانه بپردازید. اگر کاربر پولی این سرویس شوید، می‌توانید ماهانه یک گیگ آپلود کنید و از مزایای دیگر آن استفاده کنید.

پیشنهاد می‌کنم، مادامی که به رایگان از Evernote استفاده می‌کنید، تنها متن در این سرویس آپلود کنید. به این ترتیب، همان ۶۰ مگ برایتان کافی خواهد بود!

منبع : 1Pezeshk.com
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج